Czego szukasz

Future of Work – XIV Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

10 kwietnia odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Polin odbędzie XIV konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, zatytułowanej „FUTURE OF WORK”, próbująca znaleźć odpowiedź na pytania m.in. jak będzie wyglądała nasza praca w przyszłości oraz jakie kompetencje rzeczywiście warto kształcić.

 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 09/04/2019
kobiety podczas konferencji

Future of Work

Jak będzie wyglądała nasza praca w przyszłości, w której to Millenialsi będą szefami? Czy firmy będą turkusowe, a do dyspozycji będą biura z ogrodem i miejsce do medytacji? A może będziemy pracować z różnych zakątków świata. A może nie będziemy pracować wcale, bo zrobią to za nas roboty i sztuczna inteligencja.

Jak odróżnić fantastyczne wizje od prawdopodobnych scenariuszy? Jak przedstawia się prawdziwa wizja rynku pracy? I jakie kompetencje warto rozwijać, jak korzystać z nowych technologii? Czy wszyscy musimy być kreatywni i spełnieni, szczęśliwi w pracy? Czy pójdziemy na emeryturę? I czy na pewno przyszłość jest kobietą?

Te wszystkie tematy zostaną poruszone podczas XIV Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, zatytułowanej „Future of Work.

Program wydarzenia

8:30 – 9:00 networking

09:00 – 9:15 Kasia Wierzbowska, Dorota Czekaj, rozpoczęcie konferencji, powitanie

09:15 – 9:30 Paweł Rabiej, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, przywitanie Współorganizatora, „Warszawa – nowe perspektywy dla przedsiębiorczych kobiet”

09:30 – 9:55 James Foley, Citi Handlowy

9:55 – 10:20 Kuba Piwowar, Google, „Robota maszyn. O pracy dzisiaj”

W wystąpieniu przyjrzymy się, jak te osiągnięcia sztucznej inteligencji możemy przekuć na swoją korzyść, szczególnie w obszarze pracy, przedsiębiorczości i rozwoju osobistego.

10:20 – 10:40 Magda Kotlarczyk, Anna Stefańska, Google, „#IamRemarkable, czyli silna dawka kobiecej energii”

10:40 – 11:10 przerwa kawowa

W trakcie przerwy kawowej w VIP roomie SPK odbędzie się spotkanie mentorek SPK i członkiń Klubu Black Swan Prestige pod patronatem Wolf Theiss (Sala A)

11:10 – 11:25 Katarzyna Wojnar, Brain Embassy, „Happy end story: jak coworking stracił sens”

W tym wystąpieniu dowiemy się czym naprawdę jest coworking? Co nas czeka po coworkingu i jak będzie wyglądała praca przyszłości?

11:25 – 11:50 Dr Magdalena Łużniak-Piecha, SWPS, „Mogę to robić z każdym i przez całe życie”

Jakich narzędzi użyć do osiągania tego, co chcemy osiągnąć? Będziemy rozmawiać o rozwoju potencjału osobistego i poszerzaniu naszych kompetencji.

11:50 – 12:10 Iwona Grochowska, Nais, „Nowoczesny Leadership”

Kto w firmie ma największy wpływ na angażowanie i motywowanie pracowników (oczywiście poza nimi samymi)?

12:10 – 12:35 prof. Krystian Jażdżewski, Warsaw Genomics, „Zdrowie kobiety – zdrowie pracownika”

12:35 – 12:50 Kinga Nowakowska, Black Swan, „Aniołowie biznesu jako ważny element wsparcia i finansowania dla startupów”

12:50 – 13:00 Arkadiusz Lewicki, Krajowy Punkt Kontaktowy, „Instrumenty Finansowe UE wspierające biznesy kobiece”

13:00 – 14:00 przerwa na lunch

W trakcie przerwy lunchowej 2 równoległe spotkania:

Sala A – VIP room pod Patronatem Wolf Theiss: „Proces inwestycyjny w Black Swan – spotkanie dla obecnych i przyszłych inwestorek”, wystąpienie Karoliny Stawowskiej, Partnerki kancelarii Wolf Theiss, oraz wystąpienie Kingi Nowakowskiej, Black Swan Fund

Sala B – „Proces inwestycyjny w Black Swan – spotkanie dla funderów szukających finansowania”, Joanna Zielińska, Black Swan Fund

14:00 – 14:30 Bogusia Jarzębowska, doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje, „Jak wykorzystać internet do rozwoju Twojej firmy”

Nie pozwól by internetowa rewolucja ominęła Twoją firmę! Dowiedz się jak internet pomoże Ci dotrzeć do nowych klientów i komunikować się z obecnymi. Poznaj projekt Google Internetowe Rewolucje i dowiedz się jak wykorzystać internet do rozwoju swojej firmy.

14:30 – 16:00 BE THE CHANGE (historie, które zmieniają podejście do życia), sesja w duchu storytellingu: wystąpienia o punktach zwrotnych w życiu, wystąpi m.in. Maja Lipiak z Leżę i pracuję oraz założycielki Studia ilustratorsko-projektowego DINKSY: Justyna Świerczek, Ania Pillar i Ula Szwed.

16:00 – 18:00 Trzy seminaria do wyboru:

1. Creative skills for innovation by Google, Katarzyna Czubak, Michał Zawadzki, Google, seminarium potrwa do 19:00

2. Magia słowa dla początkujących, Lena Marciniak-Cąkała, Julia Celer-Szczepaniak, Słowne Babki

3. Dziękuję za social selling i personal branding na LinkedIn – czy mogłabym prosić po prostu o nowych klientów?, Arkadiusz Cybulski, CEO Rocket Leads

Podczas konferencji będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji z obszaru wykorzystania narzędzi internetowych do rozwoju swojej firmy, prowadzonych przez ekspertów Internetowych Rewolucji Google.

Miejsca na konsultacje z ekspertami dostępne będą po wcześniejszej rejestracji.

Bilety dostępne są na stronie wydarzenia: https://xivkonferencjaspk.evenea.pl/

Grafika i zdjęcie: organizatorów wydarzenia

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj

Mama robi kurs wirtualnej asystentki – czyli o tym, jak pracować nie wychodząc z domu

Albo wychodząc i pracując tam gdzie chcesz :) Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to co lubię, a potem pójść z dziećmi w góry - Czy możliwa jest praca zdalna jeśli nie jesteś grafikiem, programistą ani blogerką? Oczywiście!
 • Ewa Wczelik - 12/08/2019
kobieta pracuje z domu na laptopie

Dylematy mamy i taty

Końcówka urlopu macierzyńskiego plus Przedszkolak na pokładzie. Pojawiają się pierwsze pytania i dylematy. Wracać do pracy? Zostawić Mrówkę z… tylko z kim? Niania? Żłobek?!

Żłobek odpada na starcie – nie jestem przekonana do tego typu opieki. Szukam “cioci” na etat. Robię research, trzeba sprawdzić jakie obecnie panują stawki. Szybka kalkulacja i niemały szok – braknie pensji! Nawet na waciki nie zostanie… Co teraz? Wieczorna rozmowa z mężem. Biała kartka: zaczynamy wypisywać plusy i minusy. Wreszcie jest decyzja! Mama idzie na wychowawczy.

Kamień z serca. Najgorszy jest brak decyzji, a tu jeden wieczór i już jest. Uff… Ale i tysiące myśli bombardują mi głowę. Czy aby na pewno finansowo damy radę? Czy pojedziemy na wakacje w przyszłym roku? Czy będę musiała przerwać treningi? A jeśli nam braknie na podstawowe rzeczy?

Może udałoby się znaleźć pracę, którą mogę wykonywać z domu? Taką, gdzie sama ustalę co będę robić i ile godzin na to poświęcę. Dzięki której nie będzie problemem zająć się chorym Przedszkolakiem gdy będzie taka potrzeba. Po naszym pierwszym sezonie przedszkolnym wiem, że tamtejsze prezenty to nie tylko laurki, ale i glut po kostki. Katar potrafi przerodzić się w istną walkę pod hasłem “oby tylko nie opadło na oskrzela” itd.

Kurs na szerokie wody – czyli jak znalazłam kurs wirtualnej asystentki

Pierwsza myśl: chyba nie ma takiej pracy, którą mogłabym wykonywać tylko zdalnie. Nie jestem grafikiem, programistą, blogerką itp. Zaczynam ponownie przeszukiwać internet i trafiam na informację: kurs wirtualnej asystentki na mamopracuj.pl. Czytam z wypiekami na twarzy. Nie muszę być programistą, ani grafikiem. Uff. Trochę rzeczy już potrafię. Rozmową z drugą połówką – wchodzimy w to. Idę na kurs – nie wychodząc! 🙂

Pierwsza lekcja z mentorką daje dużo nadziei. Dziewczyny współkursantki – fantastyczne. Jest moc! Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu wieczorami. Nawet kiedy moja Mrówka Z. się obudzi i w te pędy biegnę, by ją ululać, to nasze wirtualne spotkania są nagrywane i mogę do nich wrócić, kiedy tylko mam taką możliwość. Oprócz lekcji codziennie komunikujemy się na ​slacku​. Wymieniamy się wrażeniami, dzielimy naszymi pracami oczekując nie tylko konstruktywnej krytyki, ale i wsparcia czy pochwały. Czuję, że nabieram wiatru w żagle. Poznaję nowe rzeczy. Chłonę, ile tylko mój zmęczony i niewyspany mózg przyjmie 🙂 Idzie nowe!

Praca zdalna na końcu świata

Pisząc ten wpis jestem w “Chacie na końcu świata” w Beskidzie Niskim. Mrówka Z. drzemie w wózku, Przedszkolak ze swym najlepszym Tatą odkrywa dziką roślinność i robactwo wszelkiej maści, a ja? Ja siedzę w chacie na werandzie z kubkiem herbaty i laptopem na kolanach. Delektuję się zapachem lasu, trawy i kwiatów. Słucham jak świergolą ptaszki, odganiam upierdliwe muchy i podnosząc wzrok znad ekranu cieszę się widokiem gór. Spoglądam z ciekawością na krążącego po niebie myszołowa.

Można być realną mamą – zajmującą się dzieckiem i wirtualną asystentką, która rozwija się zawodowo.

Tak wyobrażam sobie moją przyszłą pracę: robię to co chcę i lubię, tam gdzie chcę – oczywiście jeśli tylko mam dostęp do internetu 🙂 Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to, co lubię zawodowo, a potem pójść z dziećmi w góry. Cieszę się na myśl, że będę z Mrówką Z., że będę mogła lepiej zająć się Przedszkolakiem, jeśli zostanie w domu. Czuję po prostu wolność. Wcześniej drżałam na samą myśl, że jedno czy drugie dziecko choruje, a ja muszę powiedzieć szefowi, że znowu (!) mnie nie będzie przez dwa tygodnie… To już za mną, a kolejne wyzwania przede mną.

Ok, ale WA to nie cukiereczki, górki, ptaszki itd. To jest praca. Tak samo wartościowa jak etat, do której również trzeba się przygotowywać, doszkalać, pracować nad sobą i marką. Nawet więcej: jesteś sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. W którą stronę popłyniesz, taki cel osiągniesz. A zadbany okręt pomoże dobić do celu.

Chcesz poznać inne historie kobiet, które odmieniły swoje życie zawodowe? Przczytaj:

Powodzenia!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Wczelik
Zawodowo wirtualna asystentka w twojaprawareka.pl. Swoją pracą pomaga przedsiębiorcom odzyskać ważny dla nich czas, aby mogli skupić się na swoim sukcesie. Prywatnie żona przewodnika beskidzkiego, mama dwojga małych odkrywców pragnąca pokazać im świat. Choć w biegu, łapie wolne chwile zaczytując się w literaturze z okresu II wojny światowej, smakuje w kuchni indyjskiej, a bywa że i coś "zaszyje" na maszynie do szycia. Najbardziej odpoczywa w Beskidzie Niskim.

Docenianie w pracy jest dla Ciebie ważne? Powiedz o tym pracodawcom! Wypełnij ankietę

Czy docenianie Twoich wysiłków i rozwoju działa na Ciebie motywująco? Czy daje Ci poczucie spełnienia i szczęścia? Czy fakt, że jesteś doceniana w pracy jest dla Ciebie ważny? A czy Ty sama doceniasz swoich przełożonych czy pracowników? Wypełnij ankietę i wygraj nagrody >>>
 • Dominika Wassermann - 12/08/2019
Indeks_doceniania _troje uśmiechniętych ludzi

Docenianie – jak wielka jest według Ciebie jego siła?

Chyba każdy z nas lubi czuć się docenionym, mieć poczucie, że to co robi jest ważne i potrzebne. W wielu miejscach pracy standardem są już kwartalne czy roczne rozmowy z przełożonym, w czasie których dostajemy informację zwrotną na temat wykonywanej przez nas pracy. Częstą praktyką jest też regularne chwalenie pracowników za perfekcyjnie wypełnione obowiązki. Niestety niektórzy pracodawcy, czy managerowie zapominają o tym prostym, acz ważnym aspekcie. Docenianie – czy jest dla Ciebie istotne?

Weź udział w badaniu na temat doceniania – Twoja opinia ma znaczenie!

Serdecznie zapraszamy Cię do wzięcia udziału w badaniu i wyrażeniu swojej opinii na temat jakim jest docenianie.

 • Czy dla Ciebie docenianie jest istotnym elementem pracy?
 • Czy ma wpływ na Twoją pracę?
 • Czy docenianie daje Ci poczucie spełnienie i szczęścia?
 • Czy dostajesz feedback od razu, czy w czasie tzw. rozmowy rocznej?
 • Czy sam/a doceniasz współpracowników i kierownictwo?

Opowiedz o tym! Weź udział w drugiej edycji badania przeprowadzanego przez @Preeshare, AmRest i @HRM Institute.

Badanie jest anonimowe, a biorąc w nim udział można wygrać super nagrody:

 • 1 x Kindle Paperwhite,
 • 5 x zestaw: kawa + kubek Starbucks + zaproszenie do kawiarni,
 • 10 x książka biznesowa,
 • 10 x voucher do Empik-u o wartości 50zł.

Zapraszamy!

Zdjęcie: indeksdoceniania.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Wassermann
Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, oraz Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu , która po dziesięciu latach postanowiła powrócić do zajmowania się grafiką komputerową. Prywatnie "zwierzolub", opiekunka 3 kotów, miłośniczka kuchni roślinnej, spędzająca wolny czas na rowerowych wycieczkach.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail