Czego szukasz

Fundacja Mamo Pracuj Startupem Pozytywnego Wpływu 2020

Fundacja Mamo Pracuj znalazła się w gronie szczególnych startupów wyróżnionych w 2020 r. Tegoroczny raport pokazuje zupełnie nowe oblicze przedsiębiorczości, związanej z pozytywnym wspływem nie tylko na ludzi, czyli na pracowników, społeczność i klientów, ale również na środowisko.

  • Ewa Moskalik - Pieper - 19/01/2021

Fundacja Mamo Pracuj Startupem Pozytywnego Wpływu 2020

Fundacja Mamo Pracuj znalazła się wśród organizacji wyróżnionych w drugim raporcie definiującym Startupy Pozytywnego Wpływu. To jedyna taka publikacja w Polsce, która systematycznie analizuje zjawisko, którym zainteresowanie na świecie stale rośnie. Startupy pozytywnego wpływu to organizacje, które w ramach swojej podstawowej działalności rynkowej przyczyniają się do rozwiązywania najważniejszych rynkowych wyzwań.

Tegoroczne zestawienie pokazuje, że wszystkie zaprezentowane przez Kozminski Business Hub Startupy Pozytywnego Wpływu definiuje jedno słowo: „nowe”. Mamy do czynienia z nowym modelem biznesowym, nowymi produktami tworzonymi z troską o środowisko, z nową grupą konsumentów, zdecydowanie bardziej świadomą swoich wyborów. Na naszych oczach powstaje nowy, lepszy rynek.

Chcę zobaczyć raport!

Nie bez znaczenia są również zmiany w biznesie, spowodowane epidemią koronawirusa. Pojawiło się bardzo ważne pytanie o odpowiedzialność firm i jak głęboko jest ona rozwinięta w poszczególnych jednostkach biznesowych. Epidemia stała się swoistym egzaminem w jakiej kondycji znajdują się firmy oraz jak są filary ich działalności.

Startup pozytywnego wpływu

Założyciele startupów pozytywnego wpływu kierują się w swoich działaniach misją, ale też są pracodawcami, którzy takie wartości zaszczepiają wśród swoich pracowników i dostawców. Jeśli chcemy, aby startupy pozytywnego wpływu stawały się trwałym modelem nowej przedsiębiorczości, warto je czynnie wspierać. To system naczyń połączonych. Bez klientów, biznesowych i indywidualnych przedsiębiorcy nie będą się rozwijać, a przecież cieszy nas fakt, że coraz więcej firm powstaje w oparciu szlachetne cele i duże wymagania wobec siebie.

Chcę zobaczyć raport!

W ubiegłym roku dostałyśmy jeszcze inne wyróżnienia i nagrody:

Zdjęcie: Magda Trebert

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Kobiety pracujące w biurze mają moc, którą warto pokazać! Pomoże nam w tym Kampania #szefieszanuj

Kim są kobiety zatrudnione w administracji? Potencjałem firmy czy zupełnie odwrotnie? Zasługują na szacunek, a może raczej powinny znać swoje miejsce i się nie wychylać? Tak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie budowania świadomości zawodu Sekretarki i Asystentki! Ta profesja nadal spotyka się ze stygmatyzacją, choć zasługuje na coś zupełnie innego: budowanie właściwych relacji między pracownicami a przełożonymi.
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 21/02/2021

Kampania #szefieszanuj

Jak wiele razy słyszałaś, Droga Mamo, że Twoja praca w biurze ogranicza się wyłącznie do przygotowania kawy i witania gości firmy? Jak często zapominano, że współpracujesz bezpośrednio ze swoim szefem i dbasz o jego dobry wizerunek na zewnątrz? To coś więcej niż monitorowanie jego kalendarza i porządkowanie dokumentów! Tak naprawdę jesteś filarem instytucji, w której pracujesz. Bez Twojego zaangażowania i umiejętności organizacyjnych o jakimkolwiek rozwoju firmy nie mogłoby być mowy! Nadszedł czas, aby zająć jasne stanowisko w tej sprawie.

Dlaczego powstała Kampania #szefieszanuj?

Uświadomienie problemu, jakim jest umniejszanie roli zawodu Sekretarki i Asystentki, to główny cel Kampanii #szefieszanuj, będącej odpowiedzią na problemy dostrzegane w środowisku administracyjnym. Konieczne jest również poprawienie warunków pracy kobiet oraz budowanie świadomości wśród kadry kierowniczej, od której należy oczekiwać wsparcia i szacunku wobec pracowniczek.

Pomysłodawczynią tego społecznego projektu jest Urszula Rowińska – pierwsza Trenerka Administracji w Polsce, która od ponad 15 lat łączy świat potrzeb pracownika i oczekiwań szefa. W swojej codziennej pracy wspiera i szkoli przede wszystkim kobiety, pracujące na stanowiskach asystenckich i administracyjnych, zdając sobie sprawę z ich organizacyjnego potencjału.

Pierwszą edycję Kampanii #szefieszanuj zrealizowano na początku 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii. Nie wyczerpało to jednak oddolnych potrzeb środowiska biurowego oraz konieczności reagowania na zmiany, jakie zaszły w firmach od tamtego czasu.

Co można zrobić z krzywdzącymi stereotypami i stygmatyzacją zawodu Sekretarki i Asystentki?

Istnieją 2, zupełnie różne scenariusze. Pierwszy z nich zakłada, że nadal będziemy ignorować ten temat zakładając, że nic wielkiego się nie dzieje. Możemy również powiedzieć głośno o palącej potrzebie zmian i konieczności społecznej dyskusji na temat tego zawodu.

Zachęcamy Cię do tego, abyś w sposób aktywny przyłączyła się do Kampanii #szefieszanuj i wzięła udział w otwartej debacie online z udziałem ekspertów, zaplanowanej na 10 marca. Niezbędna jest bowiem dyskusja na temat praw kobiet w miejscu pracy oraz podejścia środowiska biurowego, z jakim konfrontują się one każdego dnia.

Dołącz do debaty!

Weź udział w dyskusji online, która może zmienić oblicze pracy w administracji, dając szansę na lepsze jutro. Twoja praca w biurze zasługuje na taką przyszłość!

Grafika: organizatora Kampanii #szefieszanuj

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj

3 pomysły, jak zacząć zarabiać przez internet bez wychodzenia z domu?

Jesteś mamą, spędzasz dużo czasu w domu i godzinami siedzisz na Internecie? Być może nie wiesz, że nawet z własnego mieszkania możesz zarobić online dodatkowe środki finansowe. Nie mówimy o grze na giełdzie Forex czy inwestowaniu w kryptowaluty. Są o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze sposoby. Pokażemy Ci trzy świetne pomysły jak zacząć zarabiać przez Internet bez wychodzenia z domu.
  • Dominika Kamińska - 19/02/2021

Jak zacząć zarabiać przez internet bez wychodzenia z domu?

1. Korepetycje online

Żeby odnosić sukcesy jako korepetytorka, wcale nie musisz być dyplomowaną nauczycielką. To prawda, wielu etatowych pracowników sektora szkolnego decyduje się na dodatkowe źródło zarobku w postaci korepetycji. Ale nawet jeśli nie masz studiów, możesz spróbować swoich sił w zdalnym nauczaniu przez Internet.

Korepetycje online stają się coraz bardziej popularne i potrzebne. System nauczania zdalnego w Polsce w dobie pandemii COVID-19 zawodzi. Wielu rodziców decyduje się na dodatkowe zajęcia dla swoich pociech. Choć korepetycje potrzebne są też dorosłym, którzy potrzebują wsparcia na studiach czy w pracy.

Lekcje online można prowadzić z wielu przedmiotów. Najpopularniejsze kierunki to oczywiście języki obce, w tym angielski, niemiecki, francuski, rosyjski. Równie potrzebni są korepetytorzy z matematyki, chemii i fizyki. Jeżeli masz wystarczającą wiedzę z jakiegoś przedmiotu, możesz przekonać się jak zarabiać online dzięki korepetycjom. To świetna opcja dla wszystkich niepracujących mam, które mają dostęp do komputera i Internetu.

2. Tłumaczenia przez Internet

Zajmowanie się tłumaczeniami językowymi często idzie w parze z korepetycjami. Większość osób, które oferuje zajęcia online z angielskiego czy niemieckiego, dodatkowo zajmuje się właśnie przekładami. W sieci jest sporo stron internetowych z ofertami, a także grup w social media, gdzie można złapać zlecenia tłumaczeniowe.

Jeżeli znasz jakiś język obcy w stopniu zaawansowanym, możesz spróbować swoich sił w tłumaczeniach online. Wcale nie trzeba być tłumaczem przysięgłym, by przyjmować zlecenia na zwykłe teksty. Domorośli tłumacze otrzymują co prawda niższe stawki, ale to wciąż dobra metoda, by zarobić online trochę grosza.
Jakie tłumaczenia można wykonywać z domu? Najczęściej dotyczą one tekstów marketingowych, opisów produktów, haseł do e-commerce czy krótkich artykułów informacyjnych. Wystarczy dobra znajomość gramatyki, słownictwa i stylistyki, by spróbować swoich sił w roli tłumacza.

3. Sprzedaż rękodzieła

Bez rejestrowania własnej jednoosobowej działalności gospodarczej można sprzedawać swoje rękodzieła online. Jeżeli zajmujesz się produktami handmade, wystarczy, że znajdziesz dla siebie wygodną platformę handlową dla artystów. Jeśli Twoja sprzedaż się rozwinie, to oczywiście warto pomyśleć o rejestracji firmy i rozkręceniu własnej strony internetowej.

Platformy sprzedażowe dla rękodzielników to świetna idea, by wypromować swoje produkty. Niezależnie od techniki i przedmiotów, jakie wykonujesz. Możesz zarabiać online na szydełkowaniu czy robieniu na drutach. Domowej roboty szaliki i czapki to prawdziwy hit. Jeśli rysujesz lub malujesz, również znajdziesz swoją niszę. Sporą popularnością cieszy się też biżuteria handmade.

Zamiast odkładania swoich rękodzieł do szuflady, warto zacząć zarabiać online na swojej pracy. Wybór właściwego portalu sprzedaży nie jest niczym trudnym. Można w łatwy sposób zarobić dodatkowe środki praktycznie bez wychodzenia z domu. Co więcej, taka działalność rozwija i pozwala uczyć się nowych technik i wzorów. Same plusy!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Kamińska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×