Czego szukasz

„Fenomenalna atmosfera i strzał energii”. Relacja ze spotkania otwierającego program Destination IT vol.2

Spotkanie inauguracyjne programu Destination IT vol.2 okazało się niezwykłym sukcesem. W trakcie wydarzenia pracownicy Roche Informatics z pasją dzielili się swoimi historiami i wiedzą, odkrywając kulisy kultury organizacyjnej firmy oraz specyfiki branży technologicznej. To była inspirująca podróż w świat IT, której towarzyszyły prezentacje, dyskusje i wartościowe wskazówki.

Relacja ze spotkania otwierającego program Destination IT vol.2

Gospodarzami spotkania byli Darek Izydor (Roche Informatics) oraz Ania Łabno-Kucharska (Fundacja Mamo Pracuj), którzy przywitali wszystkich uczestników oraz zapoznali z agendą.

Oto Roche!

Jako pierwsza wystąpiła energetyczna Irma Veberic (CEO na Słowenię, Węgry i Polskę), która podczas swojego wystąpienia opowiedziała trochę więcej o Roche Polska pokazując, jak firma ewoluowała w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Prelegentka zwróciła też uwagę na wartość, jaką przynosi firmie podążanie ścieżką Diversity & Inclusion.

“We create a competitive advantage and a catalyst for innovation through engaging all aspects of diversity and unlocking the strength all individuals bring to the workplace everyday.

Irma Veberic wydarzenie Destination IT

Po co to całe IT?

W kolejnej części spotkania Paulina Święcicka (Section Lead – Data & Analytics) i Mariusz Mulas (Sub-Chapter Lead – Product Development) próbowali odpowiedzieć na pytanie „Po co to całe IT?” pokazując, jak wielki wpływ może mieć technologia na ratowanie ludzkiego życia.

Podczas kolejnej prezentacji („Kto pomoże zmienić życie pacjenta? Zrozum lepiej świat IT i kluczowe dla niego role”) Anna Kochanowska (Lead Business Analyst) opowiedziała o swojej drodze do IT oraz pokazała, jaką funkcję pełnią poszczególne role w procesie tworzenia aplikacji i systemów, które rozwija Roche.

„Doing now what patients need next”

Przejście na ścieżkę IT: to jest realne!

Po przerwie uczestnicy spotkania mogli posłuchać panelu dyskusyjnego z udziałem pracowników Roche Informatics, którzy przeszli proces zmiany branży z sukcesem. Panel prowadziła Ania Łabno-Kucharska z Fundacji Mamo Pracuj, która do rozmowy zaprosiła: Karolinę Kaczmarczyk, Karolinę Pawłowską, Joannę Stocką i Arkadiusza Suszka.

Goście opowiadali o swojej drodze do Roche, o tym, jak w ich przypadku wyglądał proces przebranżowienia i jak udało im się połączyć zobowiązania zawodowe i domowe z nauką nowych rzeczy. Padło też pytanie o to, jakie kompetencje z wcześniejszego doświadczenia przydają się w obecnej pracy. I co się okazało? Że zarówno praca w instytucjach finansowych, doktorat z fizyki czy nauk społecznych, jak też doświadczenie w branży farmaceutycznej – mogą być doskonałą trampoliną do świata IT. Warto przypomnieć, że prawie wszyscy rozmówcy Ani to uczestnicy pierwszej edycji programu Destination IT, którzy po zakończeniu programu mentoringowego zostali zaproszeniu do współpracy z Roche.

relacja z wydarzenia Destination IT panel

Czy IT jest dla mnie?

To pytanie zazwyczaj pada na początku procesu myślenia o zmianie branży. Zdaniem przedstawicielki działu People and Culture – Joanny Grzegorowskiej – jeżeli:

 • lubisz pracę z danymi,
 • interesują Cię nowe technologie,
 • chętnie analizujesz,
 • naturalnie przychodzi Ci testowanie,
 • chcesz znajdować nowe rozwiązania,
 • szukasz pracy samodzielnej, ale i we współpracy z innymi,
 • nie boisz się nowości i wyzwań,
 • mówisz dobrze po angielsku,

… najprawdopodobniej masz spore szanse na karierę w branży IT. Asia podczas swojego wystąpienia opowiedziała również o tym, czym jest zmiana i co trzeba zrobić, zanim zmieni się pracę.

Wprowadzenie do ścieżek programu

W kolejnej części spotkania uczestnicy mieli okazję posłuchać o poszczególnych ścieżkach rozwoju, które zostały zaplanowane w ramach programu mentoringowego.

Paulina Kamińska opowiedziała o ścieżce Business Analysis, Łukasz Limanowski pokazał rolę Data Engineering w całym procesie pozyskiwania, gromadzenia i przetwarzania danych, Szymon Rdesiński zdefiniował mindset DevOpsa, a Małgorzata Papierz przedstawiła mentorów w ramach ścieżki User Experience.

Porozmawiajmy!

Po tej krótkiej prezentacji uczestnicy zostali zaproszeni na kolejną – nieoficjalną część spotkania (Table Talks) – podczas której mogli poznać osobiście mentorów i uzyskać więcej szczegółowych informacji, zarówno na temat poszczególnych ścieżek programu (BA, DE, DevOps, UX), jak też na temat samego programu i zasad naboru (Destination IT), firmy Roche oraz procesu rekrutacyjnego (People & Culture). Ci, którzy zgłodnieli, mogli skorzystać z poczęstunku, aby po intensywnym wieczorze kontynuować kuluarowe rozmowy.

Ostatni uczestnicy spotkania wyszli z budynku po godz. 22, co tylko pokazuje, że zgłębianie tajników IT to proces fascynujący, ale też czasochłonny.

Co najbardziej podobało się uczestnikom?

 • możliwość wysłuchania opowieści uczestników poprzedniej edycji,
 • indywidualne rozmowy z pracownikami Roche,
 • bardzo dobre przedstawienie różnorodności stanowisk w obszarze IT,
 • table talks; networking z osobami z Roche oraz Mamo Pracuj,
 • możliwość porozmawiania z mentorami,
 • profesjonalizm i zaangażowania pracowników Roche.
relacja z wydarzenia Destination IT panel

Czy było warto?

Poznaj opinie uczestników:

„Dziękuję, za wspaniałą organizację. Nie zdawałam sobie sprawy, że można pracować w tak zdrowej i świetnej atmosferze.”

„To fantastyczne, że organizujecie takie wydarzenia, myślę, że pomaga to wielu osobom odważyć się , żeby spróbować. Praca w IT staje się dzięki temu bardziej przystępna.

„Jestem zachwycona, że dzięki takim spotkaniom oraz możliwości udziału w mentoringu mam szansę poznania ciekawych firm, obszarów, w których operują i sposobów, w jaki realizują stające przed nimi wyzwania ich pracownicy.”

Destination IT vol. 2 już trwa!

Start mentoringu realizowanego w ramach programu już też za nami. Proces rekrutacji nie był łatwy. Zgłosiło się sporo ciekawych kandydatek i kandydatów.

Uczestniczkom i uczestnikom życzymy powodzenia w rozwijaniu technologicznych skrzydeł! Przed Wami wiele ciekawych spotkań.

Zdjęcia: Roche Polska

logotyp Roche
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie