ROZWIJAJ SIĘ
Od spirali porównań do niezależności – jak znaleźć wzMOCnienie
- 14 października 2024
- 20:00
- Czy zastanawiałaś się kiedyś co blokuje Cię w podejmowaniu działań?
- Czy to co oglądasz, czego słuchasz ma na Ciebie wpływ?
- A może dzięki jakiejś obejrzanej, zasłyszanej historii ruszyłaś do przodu?
Zapraszam wszystkie osoby, które chcą poszukać wzmocnienia w otaczającej nas rzeczywistości medialnej – w przekazach medialnych, mediach społecznościowych, filmach, serialach, czyli szeroko pojętej popkulturze. Warsztat ma na celu spojrzenie na media z nowej perspektywy, aby odkryć, jak mogą one być źródłem siły i inspiracji, a nie frustracji czy poczucia niedoskonałości. Specjalne miejsc poświęcimy tematowi wstydu.
Czego możesz się spodziewać?
- Analizy inspirujących postaci kobiecych w popkulturze i ich wpływu na naszą samoocenę oraz sposób postrzegania siebie.
- Rozmowy o tym, jak reprezentacja kobiet w mediach wpływa na nasze życie codzienne i jak możemy to wykorzystać do własnego rozwoju.
- Dyskusji na temat ograniczeń, które wynikają z porównań, i odkrywania, jak można przekształcić je w siłę.
- Refleksji nad różnymi obliczami kobiecości – od tematów tabu po nowe standardy piękna, siły i autentyczności.
Tematy warsztatu:
- Kobiecość między darem a przekleństwem – tematy tabu
- Nie jestem taka jak… – potencjał czy ograniczenie?
- Czego oczy nie widzą… – o sile reprezentacji
- Ona ma siłę – odkryj, co i kto może Cię wzmocnić.
- „Witajcie w swojej bajce!” – jak zdefiniować swoją przestrzeń.
Dla kogo?
Warsztat jest otwarty dla każdej kobiety, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy miejsca zamieszkania. Każda z nas wnosi nową perspektywę, wyjątkowe spojrzenie i świeże refleksje.
Prowadząca zaprasza do swobodnej dyskusji i wymiany myśli w przyjaznej atmosferze, gdzie będziemy wspólnie eksplorować, jak popkultura może nas wzmacniać i inspirować.
Basia Man
Ekspertka w obszarze komunikacji i public relations. Liderka zespołu komunikacji Fundacji Mamo Pracuj oraz koordynatorka programów #MOCNIEJSZA – razem przeciwko przemocy oraz „Przedsiębiorcze Krakowianki”.
Od ponad 10 lat zawodowo zajmuje się PRem i komunikacją, prowadząc projekty dla klientów indywidualnych, korporacyjnych, instytucji publicznych oraz marek. W swoim portfolio ma projekty międzynarodowe dla szeregu organizacji z sektorów zdrowia publicznego, edukacji, energetyki czy ekologii.
Członkini rady programowej Fundacji Oksymoron, działającej w obszarze edukacji medialnej, przeciwdziałania dezinformacji oraz wspierania ofiar hejtu i mowy nienawiści.
Doktorantka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół cyberaktywizm i wykorzystania mediów cyfrowych jako narzędzia wspierającego społeczeństwo obywatelskie.