Czego szukasz

Eleganckie marynarki do pracy

Dress code niejednokrotnie spędza sen z powiek wielu kobietom. Elegancki ubiór do pracy wiąże się bowiem z zachowaniem wielu zasad, które funkcjonują w świecie biznesu. Nieodłącznym elementem prawidłowego, damskiego ubioru służbowego jest żakiet – część garderoby, która potrafi zmienić na lepsze całą stylizację.

Marynarki do pracy

Kobiece marynarki do pracy, to elementy, które pojawiają się w szafie każdej pani dbającej o swój wygląd i wizerunek profesjonalistki. Odpowiedni dobór żakietu pozwala czuć się elegancko i gustownie. Damski żakiet można określić jako odpowiednik męskiej marynarki, chociaż kobiety mają zdecydowanie większy wybór w tej materii niż mężczyźni.

Marynarki do pracy dla kobiet dostępne są w różnych krojach, fasonach i kolorach. Największym powodzeniem cieszą się te klasyczne, jednorzędowe, które najbardziej przypominają swój męski odpowiednik. Równie popularne są również żakiety pozbawione zapięcia. Jest to równie elegancka, chociaż nieco luźniejsza forma żakietu.

Biznesowy ubiór do pracy wymaga dołożenia należytej staranności co do stanu odzieży. Marynarki mają jeden niekwestionowany plus – wiele z nich nie gniecie się, dlatego przeważnie nie trzeba się obawiać, że strój straci w ciągu dnia pracy schludny wygląd.

Jak dobrać marynarkę do sylwetki?

Panie, które nie mogą poszczycić się wysokim wzrostem, powinny stawiać raczej na żakiet w krótszej wersji. Jeżeli zestawiany jest ze spódnicą, może sięgać nawet tylko do jej górnej krawędzi. W tym przypadku ważna jest również spódnica, która powinna być nieco dłuższa, najlepiej zakrywająca kolana. Kobiety niskie powinny też unikać marynarek wielorzędowych i stawiać raczej na modele z jednym, maksymalnie dwoma guzikami.

Nieco wyższe panie również powinny wybierać raczej krótsze wersje marynarki do pracy. Warto aby zwróciły uwagę na ulokowanie zapięcia. Najlepiej, aby znalazło się ono nieco wyżej niż naturalna wysokość talii.

Kobiety wysokie mogą zdecydować się na długi żakiet. Ważne jest jednak, aby nie zakrywał on w całości spódnicy, która powinna spod niego wystawać. Jeżeli marynarka jest bardzo długa, lepszym wyborem będą spodnie.

Panie szczupłe mogą sobie pozwolić na żakiet wyposażony w wąskie klapy. Kobiety nieco tęższe będą lepiej wyglądać w marynarkach z klapami szerokimi. Jednak w obu przypadkach klapy nie mogą być zbyt szerokie, bowiem da to efekt optycznego poszerzenia sylwetki, a to nie jest potrzebne żadnej kobiecie.

Elegancki ubiór do pracy to pierwszy krok do sukcesu w wielu firmach, warto jest więc zadbać o swój wizerunek i wybrać odpowiedni żakiet.

Zdjęcie: storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie