Czego szukasz

Ekspres ciśnieniowy na kapsułki – jak wybrać ten najlepszy?

Decydując się na zakup ekspresu kapsułkowego, nie zawsze wiemy, jakie parametry warto wziąć pod lupę, aby móc cieszyć się pełną funkcjonalnością urządzenia. Nie warto dokonywać zakupów w ciemno – w końcu kawa to dla wielu z nas styl życia! Oto krótki przewodnik po ciśnieniowych ekspresach na kapsułki. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze jednego z nich?

  • Dominika Kamińska - 21/12/2020
kawa z ekspresu

Odpowiednio wysokie ciśnienie

Dlaczego kapsułki do kawy są tak bardzo popularne? Ponieważ kawa, zaraz po paleniu i zmieleniu, jest hermetycznie zamykana w kapsułkach, dzięki czemu przy ich pomocy uzyskujemy napój o idealnym smaku i aromacie. Jednak, aby go wydobyć, niezbędne jest odpowiednio wysokie ciśnienie. Dobry ekspres ciśnieniowy na kapsułki powinien charakteryzować się ciśnieniem sięgającym 19 bar. W przeciwnym razie urządzenie nie pozwoli na wydobycie ze zmielonych ziaren tego, co najlepsze.

Wielkość pojemnika na wodę

Odłączany pojemnik na wodę, w jaki jest wyposażony ekspres ciśnieniowy na kapsułki to wygodne rozwiązanie. Zależnie od tego, jak wiele osób korzystać będzie z urządzenia, warto zwrócić uwagę na jego pojemność. Dobrze zaprojektowane niewielkie modele, które nie zajmują zbyt wiele miejsca w przestrzeni kuchennej mogą jednocześnie pomieścić aż 1 litr wody. Dzięki temu wszyscy domownicy bez problemu zaparzą swój ulubiony napój w domowych „godzinach szczytu” – przede wszystkim o poranku, gdy najbardziej doceniamy właściwości kawy. W biurach bądź w przypadku bardzo dużych rodzin lepiej sprawdzi się ekspres o pojemności nawet 2 l.

Prostota obsługi oraz wygoda

Kapsułki do kawy to rozwiązanie cenione przez Polaków nie tylko ze względu na wspaniały smak napoju, ale również ogromną wygodę ich użytkowania. Kierując się takim założeniem, warto wziąć pod uwagę ekspresy, których obsługa jest niezwykle intuicyjna. Dobrym tego przykładem jest ekspres ciśnieniowy na kapsułki Nespresso Essenza Plus – urządzenie o niewielkich rozmiarach, które do przyrządzenia napoju nie potrzebuje niczego więcej niż umieszczenia kapsułki w ekspresie i dotknięcia odpowiedniego przycisku.

Rozmiary urządzenia i design

Rozmiar ma znaczenie, zwłaszcza w przypadku małej kuchni. Gdy przestrzeń, jaką dysponujemy, jest niewielka, małe ekspresy ciśnieniowe na kapsułki do kawy będą wówczas najlepszym wyborem. Z drugiej strony, najlepsi producenci ekspresów udowadniają, że nawet sprzęt wyposażony w wiele użytecznych funkcji, nie musi zajmować dużo miejsca.

Przykładowo Ekspres Nespresso Creatista Plus ma szerokość nieco ponad 16 cm i wysokość 41 cm. To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę, że znajduje się w nim pojemnik na wodę o pojemności półtora litra, dysza do spieniania mleka i regulowana podstawka pod wysokie szklanki . Co więcej, automatyczna dysza spieniająca, w jaką został wyposażony ekspres Nespresso Creatista Plus, pozwala uzyskać mleko o różnej konsystencji, dzięki czemu w domowym zaciszu możemy przygotowywać także zjawiskowe kawy mleczne pokryte aksamitną pianką.

Szeroki wybór kapsułek

Ekspres ciśnieniowy na kapsułki to kategoria produktów, w których zdecydowanie warto zwracać uwagę na producenta. Chodzi o to, aby uzyskać duży wybór kapsułek i korzystać z ich szerokiej dostępności. Renomowani producenci dbają o to, aby ich klienci mieli szeroki wybór kaw. Kapsułki do kawy w kilkudziesięciu wariantach są powszechnie dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sprzedaży internetowej.

Pojemnik na zużyte kapsułki i możliwość recyklingu

Wybierając sprzęty domowe, coraz częściej zwracamy uwagę także na ekologię. Nie chodzi wyłącznie o oszczędność energii, ale również inne aspekty przyjazne środowisku. Aby zachować porządek, warto skorzystać z ekspresu wyposażonego w duży pojemnik na zużyte kapsułki. Osoby, którym nie jest obcy recykling, powinny sprawdzić, z jakiego materiału wykonane są kapsułki. Kapsułki Nespresso wykonane są przy użyciu aluminium, które może być poddawane recyklingowi nieskończoną ilość razy.

Wybór urządzenia, za pomocą którego przygotowywać będziemy ulubioną kawę w domowym zaciszu nie musi być trudny. Dobrym pomysłem przed podjęciem ostatecznej decyzji będzie przeanalizowanie własnych potrzeb, preferencji i rytuałów związanych z piciem kawy. Ekspres ciśnieniowy na kapsułki to urządzenie, z którego większość z nas korzysta przynajmniej kilka razy dziennie. W tym kontekście warto dokonać przemyślanego wyboru!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Kamińska

O miłości do babci i dziadka w muzyce romantyków

Już wkrótce będziemy świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapewne co roku dbacie o to, by jak najpiękniej podkreślić jak ważni są dla Was najstarsi członkowie Waszej rodziny. A gdyby zamiast fizycznego prezentu podarować im piękne chwile z muzyką? Poznaj nasz pomysł!
  • Paweł Siechowicz - 18/01/2021
babcia, dziadek i wnuczka oglądają coś na tablecie

Najbardziej rodzinny kompozytor pierwszego pokolenia muzycznych romantyków – Robert Schumann – skomponował zbiór utworów dla dzieci jako prezent urodzinowy na siódme urodziny swojej pierwszej córki Marie. Nazwał go Albumem dla młodzieży, chciał, żeby grały go dzieci i dzięki niemu poznawały świat muzyki i romantycznej wyobraźni.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka

Jest w tym zbiorze utwór, który mógłby być skomponowany specjalnie na Dzień Babci i Dzień Dziadka, gdyby nie fakt, że te święta mają znacznie krótszą historię – w Polsce Dzień Babci świętujemy od 1964 roku, Dzień Dziadka zaczęliśmy świętować jeszcze później.

Myślę o utworze Winterzeit II. Ujęty jest on w ramy, które doskonale malują mroźną styczniową aurę, ale jego środkowa część emanuje rodzinnym ciepłem. Autor ilustracji na karcie tytułowej pierwszego wydania Albumu dla młodzieży znalazł dla tego utworu adekwatny obraz: mała dziewczynka bawi się lalką przy kominku a jej zabawie towarzyszą pochylone, opiekuńcze postaci babci i dziadka. Mróz za oknem wcale nie jest straszny!

Ferie z muzyką Chopina

Podczas tegorocznych ferii zimowych z Muzeum Fryderyka Chopina proponowaliśmy dzieciom codziennie wyzwania, dzięki którym mogły zaprosić do swoich domów muzykę Fryderyka Chopina i jego muzycznych przyjaciół.

W jednym z wyzwań zachęcaliśmy do ułożenia opowieści zainspirowanej dźwiękami Ballady F-dur op. 38 Fryderyka Chopina. Ponieważ muzyka ta nie ma słów i w żaden konkretny sposób nie sugeruje pozamuzycznych treści, tematyka nadesłanych opowiadań była rozmaita, ale jedno z nich opowiadało o… zimowym spotkaniu babci i jej wnuczki.

Młoda Autorka pisała tak: „Śnieżyca (…) sypała w okna. Dziewczynka z niecierpliwością wyczekiwała babci, która miała niedługo przyjechać w odwiedziny. Gdy babcia przyjechała, wszyscy ją serdecznie powitali. Wzruszona dziewczynka podbiegła do starszej pani i wtuliła się jej w ramiona. Ciepło jakie w tamtej chwili zagościło w jej sercu było niezwykłe. Wnuczka i babcia usiadły na kanapie otulone w puszysty kocyk i zaczęły sobie nawzajem opowiadać”. Kiedy tylko przeczytałem te słowa, postanowiłem raz jeszcze posłuchać Ballady F-dur i poszukać w niej tego ciepła, za którym niekiedy tęsknimy chyba wszyscy, niezależnie od wieku.

W zamkniętym dla publiczności Muzeum Fryderyka Chopina brakuje nam spotkań z seniorami, którzy przed pandemią odwiedzali nas bardzo chętnie. Seniorzy gościli licznie na spotkaniach Chopinowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wtorkowych wieczorach z muzyką. Nie przerwaliśmy organizowania tych wydarzeń, przeszliśmy jedynie w tryb online.

Zapraszamy gorąco na wykłady zaplanowane na 27 stycznia i 10 lutego na godz. 14.00, a także do towarzyszącego wystawie czasowej „Chopin i przyjaciele” Salonu Chopinowskiego – pierwsze z zaplanowanych co dwa tygodnie spotkań odbędzie się 30 stycznia o godz. 16.00.

Pomoc w zapisach, zakupie biletu i nawiązaniu połączenia za pośrednictwem platformy ZOOM mogłaby być doskonałym prezentem na Dzień Babci i Dzień Dziadka. A kiedy będzie to już możliwe, zapraszamy do wielopokoleniowych odwiedzin w Muzeum Fryderyka Chopina i Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Artykuł powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w ramach akcji „Muzyka łączy pokolenia”.

NIFC organizuje atrakcyjne zajęcia online dla dzieci i seniorów już za 1 zł. Sprawdź!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Paweł Siechowicz
Muzykolog, kierownik Działu Edukacji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i ojciec 4-letniego Mikołaja. Uwielbia obserwować spontaniczne reakcje dzieci na muzykę minionych epok.

Jakie buty założyć zimą na rozmowę kwalifikacyjną albo spotkanie biznesowe?

Dobranie butów do stroju biznesowego to w cieplejszych porach roku błahostka. Sprawa wydaje się znacznie trudniejsza, kiedy za oknem panuje kapryśna aura, a nawet siarczysty mróz. Jakie buty na rozmowę kwalifikacyjną albo inne oficjalne spotkanie w sprawach zawodowych będą odpowiednie zimą?
  • Zofia Kowalska - 15/01/2021
młoda kobieta siedzi na schodach, na nogach ma brązowe kozaki na słupku


Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Odpowiednie szykowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej może okazać się kluczowe w otrzymaniu propozycji pracy w wymarzonej firmie. Poznanie jej historii i działalności oraz przećwiczenie ciekawej prezentacji swojego doświadczenia zawodowego to absolutne minimum, jakie musisz wykonać, aby dobrze wypaść w trakcie spotkania o pracę.

Jak możesz się wyróżnić na tle innych?

Poszukaj w mediach społecznościowych z profesjonalnymi profilami zawodowymi (np. LinkedIn czy GoldenLine) informacji o tym, czym zajmuje się w firmie osoba pracująca na stanowisku, o które się ubiegasz. Z taką wiedzą będzie Ci łatwiej opowiedzieć o swoim doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościach, których pracodawca szuka u idealnego kandydata.

Zazwyczaj twardym orzechem do zgryzienia jest odpowiedź na pytanie o oczekiwane zarobki ‒ zarówno informacje o pensjach, jak i opinie o firmie jako pracodawcy z łatwością znajdziesz na poruszających wyłącznie te kwestie portalach internetowych.

Pamiętaj, aby w siedzibie przedsiębiorstwa pojawić się kilka minut przed umówionym spotkaniem. Co oczywiste, niemile widziane jest jakiekolwiek spóźnienie, a Tobie przyda się po prostu chwila oddechu przed ważną rozmową. W gorączce przygotowań nie zapominaj, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Niezwykle istotny jest nie tylko Twój ubiór, lecz także pasujące do niego dodatki: teczka z dokumentami, torebka… a przede wszystkim buty!

Buty na zimę w zgodzie z zasadami dress code

O ile od cieplejszych dni wiosny, przez całe lato, aż do złotej polskiej jesieni to szpilki i czółenka są idealnymi butami na wszelkie spotkania biznesowe, o tyle zimą zupełnie się nie sprawdzają. Podobnie jak w codziennych sytuacjach, także na rozmowę kwalifikacyjną odpowiednie będą kozaki damskie.

To, jaki konkretny model kozaków powinnaś wybrać, zależy od dress code’u panującego w firmie. Rąbka tajemnicy co do zasad ubioru uchylą Ci zdjęcia ze strony przedsiębiorstwa albo jego oficjalnych profili w mediach społecznościowych. Strój musisz też dostosować do roli, jaką miałabyś odgrywać w zespole. Inaczej ubiera się recepcjonistka w korporacji, odmiennie graficzka w niewielkiej agencji reklamowej, a jeszcze inaczej szefowa oddziału banku. Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną także powinien to wyrażać.

Eleganckie kozaki czy nonszalanckie buty zimowe z wysoką cholewką?
Zajrzyj do bogatej kolekcji kozaków damskich na zimę CCC, a przekonasz się, jak łatwo znaleźć piękne i modne buty na zimę w różnym stylu.

Eleganckie modele na szpilce są idealne na oficjalne wyjścia ‒ możesz świętować w nich zdobycie nowej pracy lub podpisanie lukratywnego kontraktu. Dla przyszłej księgowej jak znalazł są też kozaki na płaskiej podeszwie z prostą, klasyczną cholewką. Kwintesencją szyku są pary wykonane z naturalnej skóry w stonowanych barwach, tj. czerń albo wielbłądzi lub czekoladowy odcień brązu. Jeśli szukasz butów do małej czarnej, kobiecego garnitury bądź białej koszuli zestawionej z ciemną spódnicą ołówkową, koniecznie przyjrzyj się parom ze skóry licowej lub naturalnego zamszu z logo Lasocki czy Gino Rossi.

Luźniejszy styl nie tylko na co dzień, lecz także w momencie ubiega się o posadę, panuje w zawodach kreatywnych. Copywriterka, graficzka czy programistka może poprzez strój pokazać swoją fantazję, a całość dopełnić jeszcze nietuzinkowymi kozakami. Co powiesz na białą, luźną koszulę w grochy z czarnymi chinosami i wyrazistymi kozaki o rockowym charakterze? A może ciemne dżinsy zestawisz z czarnymi kowbojkami do połowy łydki, dzianinową marynarką i prostym T-shirtem? Baw się modą, nawet kiedy szykujesz się na ważne spotkanie. Wiele pomysłów na eksperymenty z trendami podsuną Ci damskie kozaki z kolekcji CCC!

Materiał powstał we współpracy z parnterem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Zofia Kowalska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×