Czego szukasz

Ekspres ciśnieniowy na kapsułki – jak wybrać ten najlepszy?

Decydując się na zakup ekspresu kapsułkowego, nie zawsze wiemy, jakie parametry warto wziąć pod lupę, aby móc cieszyć się pełną funkcjonalnością urządzenia. Nie warto dokonywać zakupów w ciemno – w końcu kawa to dla wielu z nas styl życia! Oto krótki przewodnik po ciśnieniowych ekspresach na kapsułki. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze jednego z nich?

kawa z ekspresu

Odpowiednio wysokie ciśnienie

Dlaczego kapsułki do kawy są tak bardzo popularne? Ponieważ kawa, zaraz po paleniu i zmieleniu, jest hermetycznie zamykana w kapsułkach, dzięki czemu przy ich pomocy uzyskujemy napój o idealnym smaku i aromacie. Jednak, aby go wydobyć, niezbędne jest odpowiednio wysokie ciśnienie. Dobry ekspres ciśnieniowy na kapsułki powinien charakteryzować się ciśnieniem sięgającym 19 bar. W przeciwnym razie urządzenie nie pozwoli na wydobycie ze zmielonych ziaren tego, co najlepsze.

Wielkość pojemnika na wodę

Odłączany pojemnik na wodę, w jaki jest wyposażony ekspres ciśnieniowy na kapsułki to wygodne rozwiązanie. Zależnie od tego, jak wiele osób korzystać będzie z urządzenia, warto zwrócić uwagę na jego pojemność. Dobrze zaprojektowane niewielkie modele, które nie zajmują zbyt wiele miejsca w przestrzeni kuchennej mogą jednocześnie pomieścić aż 1 litr wody. Dzięki temu wszyscy domownicy bez problemu zaparzą swój ulubiony napój w domowych „godzinach szczytu” – przede wszystkim o poranku, gdy najbardziej doceniamy właściwości kawy. W biurach bądź w przypadku bardzo dużych rodzin lepiej sprawdzi się ekspres o pojemności nawet 2 l.

Prostota obsługi oraz wygoda

Kapsułki do kawy to rozwiązanie cenione przez Polaków nie tylko ze względu na wspaniały smak napoju, ale również ogromną wygodę ich użytkowania. Kierując się takim założeniem, warto wziąć pod uwagę ekspresy, których obsługa jest niezwykle intuicyjna. Dobrym tego przykładem jest ekspres ciśnieniowy na kapsułki Nespresso Essenza Plus – urządzenie o niewielkich rozmiarach, które do przyrządzenia napoju nie potrzebuje niczego więcej niż umieszczenia kapsułki w ekspresie i dotknięcia odpowiedniego przycisku.

Rozmiary urządzenia i design

Rozmiar ma znaczenie, zwłaszcza w przypadku małej kuchni. Gdy przestrzeń, jaką dysponujemy, jest niewielka, małe ekspresy ciśnieniowe na kapsułki do kawy będą wówczas najlepszym wyborem. Z drugiej strony, najlepsi producenci ekspresów udowadniają, że nawet sprzęt wyposażony w wiele użytecznych funkcji, nie musi zajmować dużo miejsca.

Przykładowo Ekspres Nespresso Creatista Plus ma szerokość nieco ponad 16 cm i wysokość 41 cm. To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę, że znajduje się w nim pojemnik na wodę o pojemności półtora litra, dysza do spieniania mleka i regulowana podstawka pod wysokie szklanki . Co więcej, automatyczna dysza spieniająca, w jaką został wyposażony ekspres Nespresso Creatista Plus, pozwala uzyskać mleko o różnej konsystencji, dzięki czemu w domowym zaciszu możemy przygotowywać także zjawiskowe kawy mleczne pokryte aksamitną pianką.

Szeroki wybór kapsułek

Ekspres ciśnieniowy na kapsułki to kategoria produktów, w których zdecydowanie warto zwracać uwagę na producenta. Chodzi o to, aby uzyskać duży wybór kapsułek i korzystać z ich szerokiej dostępności. Renomowani producenci dbają o to, aby ich klienci mieli szeroki wybór kaw. Kapsułki do kawy w kilkudziesięciu wariantach są powszechnie dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sprzedaży internetowej.

Pojemnik na zużyte kapsułki i możliwość recyklingu

Wybierając sprzęty domowe, coraz częściej zwracamy uwagę także na ekologię. Nie chodzi wyłącznie o oszczędność energii, ale również inne aspekty przyjazne środowisku. Aby zachować porządek, warto skorzystać z ekspresu wyposażonego w duży pojemnik na zużyte kapsułki. Osoby, którym nie jest obcy recykling, powinny sprawdzić, z jakiego materiału wykonane są kapsułki. Kapsułki Nespresso wykonane są przy użyciu aluminium, które może być poddawane recyklingowi nieskończoną ilość razy.

Wybór urządzenia, za pomocą którego przygotowywać będziemy ulubioną kawę w domowym zaciszu nie musi być trudny. Dobrym pomysłem przed podjęciem ostatecznej decyzji będzie przeanalizowanie własnych potrzeb, preferencji i rytuałów związanych z piciem kawy. Ekspres ciśnieniowy na kapsułki to urządzenie, z którego większość z nas korzysta przynajmniej kilka razy dziennie. W tym kontekście warto dokonać przemyślanego wyboru!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie