Czego szukasz

Egipt dla mamy i dziecka: tu wypoczniesz najlepiej!

Wypoczynek w Egipcie to idealna propozycja dla tych mam, którym nadmiar obowiązków zawodowych nie pozwala na spędzanie z dzieckiem wystarczającej ilości czasu. Egipskie kurorty są dla tych, którzy chcą wypocząć w pięknym otoczeniu i zapewnić swemu dziecku bezpieczną zabawę. W jakich miejscowościach mama i jej pociecha mogą się poczuć najlepiej?

Rodzinne wakacje w Sharm el Sheikh: czy to dobry pomysł?

Sharm el Sheikh należy do najważniejszych kurortów w Egipcie. Ci, którzy chcą wypoczywać nad Morzem Czerwonym, zazwyczaj decydują się właśnie na tę miejscowość. Dlaczego? Może o tym decydować w znacznej mierze bliskość atrakcyjnych raf koralowych i wspaniałe plaże. Kuszą oferty wycieczek w głąb półwyspu Synaj oraz doskonałe warunki pobytu w tutejszych hotelach. Ze względu na różnorodność atrakcji Rainbow Tours poleca wakacje w Sharm el Sheikh wszystkim tym, którzy w Egipcie chcą przede wszystkim spędzić miło czas z najbliższymi. W tym kurorcie dzieci z pewnością nudzić się nie będą. W Sharm el Sheikh czeka wiele ciekawych ofert dla małych podróżników, a największą popularnością cieszą się wycieczki na wielbłądach oraz kursy nurkowania przeznaczone właśnie dla najmłodszych turystów. Rejsy katamaranami są kolejną propozycją dla małych podróżników, a dla ich rodziców szansą na zwiedzenie najpiękniejszych skupisk raf koralowych w sposób bezpieczny i wygodny. Dzieci są też zachwycone takimi przygodami jak wyprawa na Górę Mojżesza czy też wizyta w beduińskiej wiosce. Świetna zabawa oraz nauka sprawiają, że takie wyprawy są też pozytywnie oceniane przez ich rodziców. Delfinarium w Sharm el Sheikh jest kolejnym miejscem, które czyni z tego kurortu idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.

Familijne oblicze Hurghady

Na rodzinny wypoczynek w Egipcie idealnie nadaje się również Hurghada, od której zaczęła się turystyczna kariera wybrzeży Morza Czerwonego. I tu czeka moc atrakcji związanych z uprawianiem sportów wodnych oraz z nurkowaniem. Hurghada znana jest też z rewelacyjnego zagospodarowania oraz ze sporej grupy familijnych hoteli, w których rodziny z dziećmi mogą liczyć na doskonałe warunki i dodatkowe atrakcje. Efekt? Doskonała zabawa, wygoda i bezpieczeństwo, które dla osób podróżujących z dziećmi są kwestiami wyjątkowo ważnymi.

Egipt to kraj wyjątkowo przyjazny rodzinom. Familijny wyjazd nad Morze Czerwone to idealna propozycja dla tych, którym marzy się rodzinna zabawa na plaży oraz wypoczynek na wysokim poziomie. W takich kurortach jak Hurghada czy Sharm el Sheikh tego typu marzenia można spełnić bez problemów.

Zdjęcie: someone10x / Foter / CC BY

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie