Czego szukasz

Dzisiaj siedzimy na fejsie. Jutro możemy dla niego pracować

Mówi się, że komputery to męska rzecz, jednak portale społecznościowe już nie. Te bowiem zostały zdominowane przez kobiety, które królują na łączach. Niedługo zaś mogą przejąć władzę „od środka”, a to za sprawą Nicoli Mendelsohn, wiceprezeski Facebooka, która stawia na płeć piękną. Co więcej – teraz chce również Polek.

Jeżeli nie skończyłyście studiów z zakresu informatyki, nie martwcie się – Facebook nie szuka w Polsce inżynierów ani programistów. Przynajmniej na razie, choć firma zdaje sobie sprawę, że można tu znaleźć wiele talentów, a sporo z nich już zaprzęgła w swoje szeregi. Nicola Mendelsohn, która zajmuje się sprawami internetowego giganta w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, potwierdza opinię, że Polska stanowi bardzo aktywny rynek – codziennie serwis odwiedza 7,9 mln Polaków!

Nie dziwi więc, że już właściwie każda firma chce docierać do klientów za jego pośrednictwem. W związku z tym Facebook będzie się rozglądał w Polsce za ludźmi, którzy – przede wszystkim – mają doświadczenie w biznesie, ale też rozumieją prawa i mechanizmy rządzące przestrzenią cyfrową oraz znają się na markach.

– Zachęcam następne pokolenia liderek, by zdecydowały się do nas przyjść – mówi Mendelsohn, kierując się do kobiet.

Sama urodziła czwórkę dzieci i uważa, że pogodzenie kariery z domem jest jak najbardziej możliwe. Dodatkową inspirację stanowi dla niej jej szefowa, Sheryl Sandberg, która aktywnie zabiega o prawa kobiet i równouprawnienie w pracy. – To dla mnie ważne także dlatego, że jedno z moich dzieci to dziewczynka. Chciałabym, aby ona zrozumiała, że świat stoi przed nią otworem. Żeby wiedziała, że ścieżka przed nią może nie jest najłatwiejsza, ale możliwości dla niej i jej pokolenia są niesłychane.

Chyba trudno wyobrazić sobie bardziej motywujące słowa. Może więc warto, kiedy już nadarzy się taka okazja, spróbować swoich sił? A nuż zwrot „siedzę na fejsie” zmieni dla nas znaczenie.

Źródło: wyborcza.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJ. „Artystyczna dusza”, która – kiedy nie dzierży w dłoni pióra – najchętniej rysuje lub zajmuje się tworzeniem grafiki komputerowej. Na swoim koncie ma wydaną w 2010 roku powieść młodzieżową pt. „Nielegalna”.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie