Czego szukasz

Dzień Kariery Kobiety w IT — dla kobiet, które wchodzą do branży IT i dla tych, które chcą w niej rozwijać

Już 22 listopada odbędzie się IV edycja Dnia Kariery Kobiety w IT. Jest to wyjątkowe wydarzenie online dla wszystkich kobiet, które interesują się branżą IT lub już w niej pracują i chcą świadomie budować swoją karierę!

kobiety w IT

Kobiety w IT

Badania pokazują, że kobiety, które znalazły wymarzoną pracę w IT, świetnie odnajdują się w nowej branży. Aż 53% z nich nie kończyło studiów informatycznych, co jest dowodem, że brak formalnej edukacji nie jest barierą do podjęcia pracy w branży (raport “Kobiety w IT” 2021, No Fluff Jobs). Największymi przeszkodami dla kobiet są strach przed zmianą pracy i niska samoocena. Ogromną rolę w umożliwianiu kobietom rozwoju zawodowego, zwiększaniu kompetencji i dokonywaniu zmiany w życiu zawodowym odgrywają programy mentoringowe.

Cel wydarzenia

“Dzień Kariery Kobiety w IT powstał po to, żeby wzmacniać przekonanie, że “damy sobie radę” dla tych kobiet, które chcą wejść do świata IT i pomóc przebijać szklane sufity tym, które już tam są. Zmiana specjalizacji jest wyzwaniem, ale równocześnie takie wartości jak dobra atmosfera w pracy, wyższe zarobki, rozwój osobisty i możliwość pracy zdalnej, są dla kobiet wielką motywacją. Coraz więcej z nas wie, że pewna przyszłość zawodowa wiąże się z gotowością do ciągłego uczenia się, zaangażowaniem i świadomością zmian, które zachodzą na rynku pracy. Nauka cyfrowych umiejętności w dobie automatyzacji i cyfryzacji jest szansą i gwarantem pewnej, bezpiecznej i satysfakcjonującej przyszłości zawodowej dla kobiet” – mówi Beata Jarosz, współzałożycielka Future Collars.

Dzień Kariery Kobiety w IT

Wydarzenie jest dedykowane dwóm grupom kobiet i zostało podzielone na dwie ścieżki:

✔️ RESTART dla kobiet, które są na początku drogi do IT, zdobyły już potrzebne umiejętności do rozpoczęcia pierwszej pracy w IT lub przebranżowienia

✔️ UPGRADE dedykowany kobietom, które już pracują w IT i chcą podnieść swoje kompetencje, rozwijać się i obejmować coraz wyższe stanowiska

W ramach konferencji odbędą się prelekcje, debaty, warsztaty i sesje speed mentoringowe, które umożliwią lepsze poznanie branży IT i perspektyw rozwojowych, jakie oferuje. Będzie to również okazja do zdobycia nowych umiejętności, odnalezienia motywacji do działania i nabrania odwagi do wchodzenia na szczyt.

Dodatkowo w tym roku powstała ścieżka dedykowana kobietom z Ukrainy, dla których przygotowane zostały sesje z doradztwa zawodowego, speed mentoringi i warsztaty, po to, by wspierać je na polskim rynku IT.

grafika wydarzenia

Zapisz się i świadomie kształtuj swoją karierę!

Wydarzenie odbędzie się już 22 listopada platformie Hopin, a udział jest bezpłatny. Aby dołączyć, należy zarejestrować się przez stronę konferencji – TUTAJ!

Organizatorem jest Future Collars.

logotyp Future Collars

Zdjęcie główne: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie