Czego szukasz

Dzień Dziecka z Małym Księciem w Krakowie

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a wydarzeń z tej okazji będzie co niemiara. Aż żal, że nie da się być w kilku miejscach naraz. Ale mamy dla Was małą podpowiedź gdzie warto się wybrać. 1 czerwca, w godz. 16.00 – 19.00, w parku na przy ul. Sokolskiej 13 w Krakowie (tuż obok Centrum Kultury Podgórza) odbędzie się Dzień Dziecka z Małym Księciem. Chcesz poznać szczegóły?

Dzień Dziecka z Małym Księciem

Wiecie, kto jest autorem słów „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, albo „Kochać, to patrzeć w tym samym kierunku”?

Większość z Was zapewne doskonale zna odpowiedź na to pytanie. Cytaty pochodzą z książki „Mały Książę”, której autorem jest francuski pisarz, Antoine de Saint-Exupéry.

Książka, została przetłumaczona na ponad 300 języków i dialektów. Dotąd sprzedano ponad 140 milionów egzemplarzy, co czyni z niej, jedno z najbardziej znanych dzieł literatury na świecie.

Jeśli mieszkacie w Krakowie, znacie i lubicie „Małego Księcia” i chcielibyście, aby Wasze dzieci również go poznały, albo lepiej sobie utrwaliły historię tego niezwykłego chłopca, zabierzcie je koniecznie na wydarzenie pt .Dzień Dziecka z Małym Księciem”, które odbędzie się 1 czerwca, w godz. 16.00 – 19.00, w parku na przy ul. Sokolskiej 13 (tuż obok Centrum Kultury Podgórza).

W programie m.in.

Czytanie „Małego Księcia” w wykonaniu dziennikarki Małgorzaty Wach (publikuje m.in. w „Wysokich Obcasach” i „Zwierciadle”).

Lekturze towarzyszyć będzie dźwięk mis tybetańskich, dzwoneczków koshi i gongów, które zaprezentuje dźwiękoterapeutka Monika Doroszkiewicz.

Zabawy z animatorem na świeżym powietrzu, oraz malowanie buziek.

Warsztaty plastyczne rysowania baranka (dla najmłodszych uczestników, będą obrazki do kolorowania), konkursy wiedzy z „Małego Księcia”, w czasie których będzie można wygrać książki, przekazane przez Wydawnictwo ZNAK.

Zajęcia edukacyjne z dźwiękoterapeutką.

Na zakończenie, przewidziana jest niespodzianka ufundowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej, dzięki której dzieci będą mogły się dowiedzieć, co się kryje za słowem „odpowiedzialność”.

Z uwagi na to, że wydarzenie będzie się odbywało w Parku, będzie ono miało formułę piknikową. Organizatorzy zachęcają do zabrania koców, karimat, koszy piknikowych itp.

Zapraszamy i zachęcamy.

Wstęp wolny!

Organizatorami „Dnia Dziecka z Małym Księciem”, są Centrum Kultury Podgórza w Krakowie i Fundacja Głos Serca.

Partnerem wydarzenia jest Zarząd Zieleni Miejskiej.

Materiał przygotowany przez Małgorzatę Wach.

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie