Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj.

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się.

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się.

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Dzieci uwielbiają zajęcia w Akademii Bystrzak – mówi Sylwia, która prowadzi placówkę Bystrzaka w Płocku

 • Ewa Moskalik - Pieper
 • 22 marca 2022
 • 5 MIN. CZYTANIA

Już dzisiaj otwórz Akademię Bystrzak w swoim mieście i prowadź rozwijające zajęcia dla dzieci. Poznaj szczegóły biznesu!

Nowość! Od września 2021 możesz także prowadzić zajęcia z języka angielskiego Akademia Smart Kids oraz zajęcia sportowe – Dzieci w Ruchu – wszystko we współpracy z jedną firmą!

Kwestie organizacyjne związane z założeniem Akademii Bystrzak, Akademii Smart Kids i Dzieci w Ruchu:
Michał Wójcik
tel.: 508 343 666
e-mail: m.wó[email protected]

Sylwia, cieszę się, że znowu mamy okazję porozmawiać. Wiesz, że mija rok od naszej poprzedniej rozmowy? Powiedz, jak działa Twoja placówka Akademii Bystrzak w Płocku? Wiem, że się rozwijacie.

Czas mija bardzo szybko, nawet nie wiedziałam, że to już minęło tyle od naszej rozmowy… Mamy wiosnę, za chwilę kolejne grupy skończą zajęcia w tym roku szkolnym.

Działamy cały czas, napędzają nas dziecięce uśmiechy i nowe pomysły, których mamy dużo, część z nich już udało się wprowadzić w życie. Przede wszystkim od września w Bystrzaku rozpoczęliśmy zajęcia języka angielskiego – Smart Kids. Dzieci w kreatywny sposób uczą się języka obcego. Zajęcia są dynamiczne, pełne wesołych zabaw, przygód i podróży w ciekawe miejsca. Poszerzyliśmy również ofertę warsztatów dla Szkół i Przedszkoli, rozwinęliśmy atrakcje na naszych kreatywnych urodzinach.

Nadal działasz ze wsparciem swojej siostry Karoliny? Jak Wam się razem pracuje?

Tak, działamy cały czas razem, wszystkie obowiązki księgowe, logistyczne i organizacyjne wzięłam już na siebie, a Karolina prowadzi zajęcia z dziećmi. Mimo to, ciągle wpadają nam do głowy różne pomysły i wspólnie je realizujemy. Między innymi wymyślamy coraz szerszą ofertę warsztatów dla Szkół i Przedszkoli, rozwijamy tematy naszych kreatywnych urodzin czy bierzemy udział w różnego rodzaju eventach odbywających się w Płocku. Ramię w ramię działając z innymi kreatywnymi osobami z Płocka. Razem z Karoliną tylko wymieniamy się wiadomościami: „idziemy w to?”, „działamy!”. Reszta Zespołu też zawsze w gotowości 🙂 .

Rok czasu to sporo. A co dzisiaj najbardziej cenisz sobie w prowadzeniu placówki franczyzowej?

Tak, kolejny rok, nowe grupy, nowe kursy. Na tę chwilę najbardziej doceniam możliwość rozwoju. Jesteśmy w sieci franczyzowej, zdecydowaliśmy się na określoną markę, a jednak Bystrzak nie stoi w miejscu. Dostaliśmy propozycję poszerzenia oferty o zajęcia języka angielskiego – Smart Kids. Wiedząc, że Dzieci uwielbiają zajęcia w Akademii Bystrzak, a Rodzice często pytają o angielski, każdy zdaje sobie sprawę jak ważna jest teraz nauka języków obcych – nie wahałam się ani chwili i od września ruszyliśmy z jeżykiem Simonem w edukacyjną podróż w języku angielskim.

Czy w ciągu tego prawie roku pandemia jeszcze w jakiś sposób krzyżowała Wam plany?

Ten rok był dużo spokojniejszy, większość z nas przyzwyczaiła się do nowej rzeczywistości. Nie tylko my, ale i Rodzice, staraliśmy się wspólnie dbać o zachowanie bezpieczeństwa nas wszystkich. Jedynie ta niepewność co będzie dalej, czy pojawią się kolejne obostrzenia i zakazy wprowadzała niepokój i obawę co dalej… Na szczęście powoli wszystko wracało do normalności.

Pandemia chyba nam trochę odpuściła, ale za naszą granicą dzieją się niewyobrażalne rzeczy. Czy jako placówka angażujecie się jakoś w pomoc uchodźcom?

Niewyobrażalne to dobre słowo… Do nas chyba dalej nie dociera, jak tak blisko nas może się dziać tyle złego… My w Bystrzaku nie potrafimy siedzieć i patrzeć na to co się dzieje, więc musieliśmy coś zrobić, zacząć działać. Akademia Bystrzak to przede wszystkim dzieci, więc z myślą o nich rozpoczęliśmy zbiórkę materiałów plastycznych i słodyczy dla najmłodszych Gości z Ukrainy. Wspólnie z Rodzicami naszych Bystrzaków, ale nie tylko, bo zupełnie obce osoby przynosiły do nas całe reklamówki, a nawet kartony z prezentami dla Maluchów. Oj pojawiały się ostatnio często łzy wzruszenia. Niesamowite jest jak bardzo potrafimy się zjednoczyć, żeby pomóc innym.

Sylwia, jakie masz marzenia, plany dotyczące swojej placówki Akademii Bystrzak?

Co chwilę pojawiają się nowe plany i pomysły, niektóre póki co pozostają w sferze marzeń, więc zdradzić nie mogę 🙂 .
Na pewno chcemy się dalej rozwijać, podnosić poziom naszych zajęć, sprawiać radość naszym Bystrzakom. Powoli planujemy kolejny rok szkolny w Akademii Bystrzak, chcemy uruchomić więcej grup językowych, rozszerzyć tematykę urodzinową, przygotowujemy ofertę wakacyjną. Trochę się dzieje, mam nadzieję, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Zależy mi na stworzeniu miejsca przyjaznego Dzieciom, ale i również Rodzicom, żeby za kilka lat siedząc w szkolnych ławkach wykorzystały wiedzę, która sama wpadła im do głowy w trakcie zabawy w eksperymentowanie. Żeby powspominali z Rodzicami, że fajne były te Bystrzaki 🙂 . Jak już to czasami słyszymy od naszych Maluchów.

Brzmi wspaniale. To trzymam kciuki i życzę, żebyście się dalej tak rozwijali.

Już dzisiaj otwórz Akademię Bystrzak w swoim mieście i prowadź rozwijające zajęcia dla dzieci. Poznaj szczegóły biznesu!

Nowość! Od września 2021 możesz także prowadzić zajęcia z języka angielskiego Akademia Smart Kids oraz zajęcia sportowe – Dzieci w Ruchu – wszystko we współpracy z jedną firmą!

Kwestie organizacyjne związane z założeniem Akademii Bystrzak, Akademii Smart Kids i Dzieci w Ruchu:
Michał Wójcik
tel.: 508 343 666
e-mail: [email protected]

Zdjęcia: prywatne archiwum Sylwii

Wywiad powstał w ramach akcji Franczyza dla Mamy.

Zdjęcia: archiwum prywatne Sylwii

Zobacz więcej

artykuł
 • Ewa Moskalik - Pieper
 • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
dziecko przy oknie
 • Ewa Moskalik - Pieper
 • 6 MIN. CZYTANIA
artykuł
chłopiec plaża pierwszy dzien matki
 • Ewa Moskalik - Pieper
 • 4 MIN. CZYTANIA
artykuł
nagroda za macierzyństwo
 • Ewa Moskalik - Pieper
 • 6 MIN. CZYTANIA

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content