Czego szukasz

Dwie Godziny dla Rodziny

Co byś zrobiła, gdybyś dzisiaj mogła wyjść z pracy dwie godziny wcześniej?

15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji wiele firm bierze udział w akcji Dwie Godziny Dla Rodziny. To oznacza, że ich pracownicy tego dnia mogą wyjść z pracy 2 godziny wcześniej, aby spędzić ten czas z bliskimi. Czy Ty też będziesz świętować?

Co byś zrobiła, gdybyś dzisiaj mogła wyjść z pracy dwie godziny wcześniej?

Takie pytanie zadałam moim kilku koleżankom.

Ilona

Księgowa, mama niemowlaka i przedszkolaczki – och super, poszłabym na zakupy z Anią, na które nie mamy kiedy się wybrać, a potem na lody. Odkąd urodził się nam synek mam mniej czasu dla mojej 5-letniej córki, chciałabym to nadrobić.

Kasia

Nauczycielka, mama przedszkolaka – a mogłabym przyjść do pracy dwie godziny później? To byśmy się wreszcie wyspali z Kubusiem, moim synkiem. Zawsze musimy bardzo wcześnie wstawać, teraz spalibyśmy do 8 i zjedli razem pyszne śniadanie. Potem odprowadziłabym go do przedszkola i spokojnie (bo już nie byłoby korków) pojechała do pracy. Jesteś wróżką, spełniasz życzenia?

Jola

Specjalista ds. logistyki, mama gimnazjalisty i uczenia podstawówki – przygotowałabym pyszny obiad i jak moi chłopcy i mąż wrócą ze szkoły i pracy, to byśmy go sobie zjedli na tarasie … potem kawka i może leżaczek?

Natalia

Grafik, mama trójki dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym – a czy mój mąż też mógłby wyjść z pracy wcześniej? Pojechalibyśmy nad pobliskie jezioro i poleżeli na plaży w słońcu, dopóki dzieci są w szkole. Nie mamy na to czasu na co dzień.

Skąd wziąć 2 godziny?

Czy wiesz, że 15 maja przypada Międzynarodowego Dnia Rodziny, który został ustanowiony w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Fundacja Humanites-Sztuka Wychowania już od kilku lat zaprasza przedsiębiorców i ich pracowników do wzięcia udziału w akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”.

Akcja ma na celu spędzenie dodatkowego czasu z bliskimi, dzięki pracodawcom, którzy w tym dniu skrócą swój dzień pracy o 2 godziny. Niestety żaden z pracodawców moich koleżanek nie organizuje takiej akcji, a szkoda. Ilona, Jola Kasia i Natalia nie wyjdą jutro wcześniej z pracy…

Włącz się do akcji!

Może ich pracodawcy nigdy nie słyszeli o takiej akcji? A czy u Ciebie w pracy byłaby możliwa? Pytałaś? Może Twoja szefowa też chętnie spędziłaby te 2 godziny z dziećmi?

Jak nie zapytasz, to nie będziesz wiedziała. W tym roku już chyba za późno, ale może spróbujesz za rok? To naprawdę niewiele kosztuje, a ile przynosi radości.

Więcej o akcji można przeczytać TUTAJ

PS. Portal Mamo Pracuj jest baardzo przyjazny rodzinie też bierze udział w akcji!

Konkurs!

Napisz nam (jako komentarz pod tym artykułem lub pod postem na FB dotyczącym akcji) jak spędziłabyś Dwie Godziny dla Rodziny? 2 najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książkami. Zabawa trwa do 17 maja br. Nagrodzonych ogłosimy 18 maja.  

Zdjęcie: Magdalena Trebert

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie