Czego szukasz

Drukarnia internetowa. Jak wybrać odpowiednią?

Każda osoba odpowiedzialna za organizację materiałów drukowanych w firmie wie, jak ważny jest wybór odpowiedniej drukarni. Dotyczy to również sytuacji, w której postanowisz skorzystać z usług firmy drukarskiej świadczącej usługi przez internet.

przykład kolorowego druku

Era drukarni online

Rozwój technologii internetowych sprawił, że wiele różnych branż, które do tej pory kojarzyły nam się ze światem „offline”, dostosowując się do nowych okoliczności, zaczęły funkcjonować także „online”. Nie inaczej jest w przypadku firm drukarskich.

Obecnie drukarnie online powoli stają się obowiązującym standardem branży drukarskiej. Jest to również spowodowane presją płynącą ze strony rynku konsumenckiego – klienci w swoich wyborach kierują się poszukiwaniem wygody.

Drukarnia online a drukarnia stacjonarna

Drukarnia internetowa to taka, która umożliwia realizację zamówień w formie zdalnej – klient takiej drukarni nie musi opuszczać swoich czterech ścian, aby cieszyć się gotowymi wydrukami. Złożenie zamówienia odbywa się poprzez stronę internetową, na której klient może zdefiniować jego szczegóły (np. wybrać rodzaj papieru, jego gramaturę itd.), a także dokonać wygodnej płatności np. poprzez kartę płatniczą albo szybki przelew.

Drukarnie online zazwyczaj informują o postępach w realizacji zamówienia, co pozwala klientowi trzymać rękę na pulsie. Po wykonaniu wydruków drukarnia online wysyła je przesyłką kurierską na adres podany w zamówieniu.

Drukarnie stacjonarne, których z roku na rok jest coraz mniej, nie umożliwiają w pełni zdalnej obsługi zamówienia. Klient musi na którymś z etapów realizacji zamówienia pofatygować się do siedziby drukarni stacjonarnej.

Jeżeli cenisz sobie wygodę, chcesz zaoszczędzić czas oraz pieniądze, to drukarnia internetowa będzie dla Ciebie wymarzoną opcją.

Czym kierować się przy wyborze drukarni internetowej?

Jak w każdej innej sferze życia, tak w poligrafii są firmy, które wyróżniają się wysoką jakością świadczonych usług, jak i te, którym można w tej kwestii wiele zarzucić. Dwa podstawowe kryteria określają to, czy dana drukarnia internetowa jest godna Twojego zaufania: oferowana jakość wydruków oraz czas ich realizacji. Chyba najefektywniejszym sposobem na wytypowanie drukarni online, której postanowisz zlecić wykonanie swoich wydruków, jest internetowa kwerenda. Najlepiej sprawdzić opinie dotychczasowych klientów, żeby odsiać te firmy, które są na bakier z jakością lub/i terminowością.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie