Czego szukasz

Dotacje na rozwój przedszkoli – zobacz jak je zdobyć!

Pracujesz w przedszkolu albo sama założyłaś przedszkole prywatne? Albo też jesteś zaprzyjaźniona z placówką, do której uczęszcza Twoje dziecko? Jeśli tak to właśnie w woj. świętokrzyskim i podkarpackim startują dotacje na rozwój przedszkoli. Sprawdź u nas, na co i jak uzyskać wsparcie finansowe dla przedszkola.

dziewczynki na placu zabawa

Rozwój przedszkoli

Przedszkola to jedne z tych miejsc, w których w ostatnich latach dzieci spędzają coraz więcej czasu. Dziś są nie tylko bezpiecznym zakątkiem, w którym maluchy czekają na pracujących rodziców. To doskonałe miejsca do kształtowania ich osobowości i nie tylko.

W Polsce coraz większą uwagę przywiązuje się do standardów panujących w przedszkolach. To już nie tylko wystarczająca liczba profesjonalnych opiekunów oraz ich podejście do dzieci.

Ważne, aby pociecha przebywała w bezpiecznym miejscu, w którym będzie miała dostęp do wartościowych zajęć, a opiekunowie będą mieli wzgląd na potrzeby dziecka.

A te w dzisiejszych czasach bywają naprawdę różne i wymagające. Dlatego też placówki tego typu stoją przed nie lada wyzwaniem, które bywa trudne do pokonania.

przedszkole-dotacje

Pomocne w ich przezwyciężeniu mogą być środki, jakie można pozyskać z unijnych dotacji. Zazwyczaj możliwe są dostępne w naborach ogłaszanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Obecnie szanse na ich zdobycie istnieją w województwie świętokrzyskim i podkarpackim. Zakres działań na jakie można otrzymać pomoc jest bardzo podobny.

W województwie świętokrzyskim zakończył się nabór wniosków do poddziałania 8.3.1 Upowszechnianie i wzrost jakości edukacji przedszkolnej. Do rozdania czeka 10 000 000 zł. Dofinansowanie będą mogły uzyskać projekty obejmujące m.in.: tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, wygenerowanie dodatkowych miejsc w już istniejących ośrodkach czy rozszerzenie oferty o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci.

Do 30 września podobny nabór trwa w województwie podkarpackim odnośnie działania 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej. W tym przypadku pula środków wynosi 20 000 000 zł, a minimalna wartość projektu to 50 000 zł. Wszystko po to by przygotowywać nowe miejsca w przedszkolach, dostosować już istniejące do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub też wprowadzić zajęcia specjalistyczne.

Mimo iż czasu pozostało niewiele temat wart jest przemyślenia. W pokonywaniu ewentualnych trudności, z pewnością pomogą zawsze dobrze poinformowane osoby w punktach informacyjnych, jak i doświadczeni doradcy firm consultingowych, których usługi w ostatnim czasie zyskują na popularności.

Zdjęcia Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Pracuje w firmie Ascend Consulting, która od lat zajmuje się wspieraniem polskich przedsiębiorców w procesie zarządzania oraz pozyskiwaniem funduszy na rozpoczęcie i rozwój działalności. Firma koncentruje się na potrzebach mikro, małych i średnich przedsiębiorców.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie