Czego szukasz

Dofinansowanie do przedszkola, pakiet medyczny, warsztaty dla rodziców – tak o swoich pracowników dba LINK4

Jak zadbać o potrzeby pracowników rodziców? Jakie rozwiązania doceniają pracownicy i co jest tym najważniejszym elementem? O swojej pracy w LINK4 i o tym co w firmie ceni najbardziej, opowiada Paulina Cyprys, mama Marcelka i młodszy specjalista ds. rekrutacji. A może chciałabyś dołączyć do zespołu LINK4?

Paulino, jesteś młodą mamą, pracujesz, nie tak dawno zmieniłaś stanowisko – skąd czerpiesz siłę do działania, motywację?

Dzięki za to pytanie, skłania do przemyśleń, bo w codziennym pędzie życia nie zawsze jest czas na analizowanie motywacji do działań, które podejmuję.

Praca w obszarze HR od kiedy pamiętam była miejscem, w którym siebie widziałam i w którym chciałam się znaleźć po studiach, będąc z wykształcenia psychologiem.

Szczególnie interesował mnie „miękki” obszar HR i rekrutacja, w której mam aktualnie przyjemność pracować. Właśnie z takim pomysłem na siebie dołączyłam do LINK4 w lipcu 2015 roku. Praca z człowiekiem to praca bardzo wymagająca, ale w zamian daje mnóstwo pozytywnej energii, satysfakcji i motywacji do działania.

Zgadzam się z Tobą, że praca z ludźmi daje mnóstwo energii. Pracujesz na stanowisku Młodszy Specjalista ds. rekrutacji, a czym się zajmujesz na co dzień?

Na co dzień większość mojego czasu pochłaniają procesy rekrutacyjne, od umieszczania ogłoszeń, przez przeglądanie CV, umawianie kandydatów, rozmowy rekrutacyjne, po ofertowanie i procesowanie zatrudnienia.

Paulina Cypryś LINK4

Aktualnie wraz z koleżanką z Zespołu pracujemy nad nową jakością Onboardingu w LINK4, żeby był on jak najbardziej przyjazny i dopasowany do pracowników, którzy rozpoczynają u nas pracę. Bardzo ciekawe doświadczenie, mnóstwo nowych informacji i ogrom pomysłów.

Mam nadzieję, że w efekcie końcowym Onboarding w LINK4 będzie procesem wspierającym nowych pracowników na każdej możliwej płaszczyźnie, a w rezultacie pracownicy będą pracować u nas długo i szczęśliwie. 🙂

Rozmawiałyśmy sporo o różnych formach wspierania pracujących rodziców przez firmy. Macie w LINK4 spore doświadczenie w tym zakresie, a co jest dla Ciebie najważniejsze?

Tak, wspieranie pracowników, którzy są rodzicami jest dla nas bardzo ważne. Staramy się wychodzić im naprzeciw, żeby łączenie obowiązków zawodowych z rolą rodzica było dla nich jak najmniej obciążające.

Sama jestem mamą, mam 3 letniego synka, który uczęszcza do przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia znajdującego się na terenie Adgar Plaza przy siedzibie LINK4. To bardzo ułatwia mi codziennie funkcjonowanie i daje poczucie wewnętrznego spokoju, bo kiedy jest taka potrzeba, jestem w pobliżu. Mamy też sporo czasu na wspólne rozmowy jadąc i wracając razem!

Korzystam też z benefitu, w postaci zniżki dla pracowników LINK4 w przedszkolu Pomarańczowa Ciuchcia. I bardzo sobie cenię takie rozwiązanie, bo uważam, że jest to duża wartość dodana dla rodzica.

Z jakich jeszcze innych udogodnień korzystasz?

Od momentu kiedy jestem rodzicem, miałam okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach wspierających rodziców, które poza wiedzą merytoryczną, również znalazły pozytywne odzwierciedlenie w praktyce.

Raz w roku organizujemy dzień otwarty dla dzieci naszych pracowników i tu czekam z niecierpliwością, aż synek podrośnie na tyle, że będzie mógł skorzystać z atrakcji, które co roku są przygotowane i czekają na najmłodszych. Na ten moment miał okazję wziąć udział w pikniku rodzinnym, który jest organizowany w sezonie letnim i jest świetnym wydarzeniem zarówno dla małych i dużych uczestników. Atrakcje znajdzie dla siebie każdy niezależnie od wieku.

Dużą frajdę dzieciom naszych pracowników sprawa Dzień Dziecka. Z tej okazji LINK4 przygotowuje prezenty dopasowane do wieku naszych pociech. Co roku są to inne prezenty i za każdym razem bardzo trafione w upodobania najmłodszych – mój synek był zachwycony.

Oczywiście nie mogę pominąć też kwestii prywatnej opieki medycznej, którą LINK4 zapewnia mnie, a ja mogę ją zapewnić mojemu synkowi. Jest to dla mnie bardzo ważne, a przy okazji bardzo wygodne, ponieważ mamy dostęp do wszystkich specjalistów i jeżeli jest taka potrzeba, to w każdej chwili możemy skorzystać.

A jak radzicie sobie w takich awaryjnych sytuacjach?

Pierwszy rok żłobka i ciągłe choroby już za nami, ale oczywiście sytuacje podbramkowe się zdarzają. Taki trudny moment miał miejsce niedawno, kiedy syn akurat był przeziębiony i został w domu z nową opiekunką. Niestety w połowie dnia bardzo tęsknił i płakał, a opiekunka nie potrafiła go uspokoić. To był moment kiedy na ratunek przyszły koleżanki z zespołu, które zaproponowały, że pójdą na rozmowy rekrutacyjne, które miałam tego dnia zaplanowane, a ja dzięki temu mogłam szybko wyjść z pracy i wrócić do domu. To było dla mnie ogromne wsparcie.

Bardzo Ci dziękuję za szczere odpowiedzi. Zdecydowanie fajny zespół to ważny element w łączeniu życia rodzinnego z pracą. Może nasze Czytelniczki zdecydują, że mają ochotę spotkać się z Tobą na rozmowie kwalifikacyjnej. 😉 Opowiedz proszę na jakie stanowiska obecnie rekrutujecie w LINK4?

W obszarze, za który odpowiadam, rekrutuję aktualnie na stanowiska call center, gdzie praca polega przede wszystkim na kontakcie z klientem, a w zależności od specyfiki stanowiska również na sprzedaży naszych produktów. Aktualnie prowadzimy też procesy rekrutacyjne do obszaru IT i na stanowiska szeroko pojętego Back Ofiice. Wszystkie oferty pracy są umieszczone w bazie ofert pracy na www.mamopracuj.pl.

A może masz jakieś podpowiedzi rekruterskie dla kandydatów? 😉

Jeżeli chodzi o podpowiedzi dla kandydatów to myślę, że przede wszystkim warto być zawsze szczerym podczas rozmowy rekrutacyjnej, ponieważ wszystkie nieścisłości w trakcie rozmowy wychodzą. To taka najważniejsza kwestia.

Oczywiście super jak kandydat jest podczas rozmowy otwarty i zaangażowany, ale powinniśmy mieć świadomość, że każdy z nas jest inny, w sytuacjach stresowych różnie się zachowujemy i różnie reagujemy. Rozmowa rekrutacyjna dla znacznej części kandydatów jest bardzo stresująca, dlatego my z naszej strony staramy się stworzyć kandydatowi możliwie jak najbardziej przyjazną atmosferę podczas rozmowy.

Zajmujesz się rekrutacją, onboardingiem i muszę Cię o to zapytać: co poradziłabyś albo radzisz innym mamom, które przychodzą do nowej pracy po urodzeniu dziecka lub wracają do pracy po przerwie?

Przede wszystkim, żeby dały sobie czas na wdrożenie i zaaklimatyzowanie się po powrocie do pracy. To jest nowa sytuacja, zarówno dla mamy, jak i dla dziecka i wymaga z obu stron wiele energii oraz wysiłku, aby się odnaleźć i wszystko poukładać w trochę inny sposób niż to funkcjonowało dotychczas.

Z czasem wszystko wskakuje na właściwe tory, więc drogie mamy nie obawiajcie się, bo na pewno sobie świetnie poradzicie! 🙂

Dziękuję za rozmowę i zapraszam do odwiedzenia profilu LINK4 w Bazie Pracodawców!

Rozmawiała: Agnieszka Kaczanowska

Zdjęcie: LINK4

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie