Czego szukasz

Dni Otwarte Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu kolejny raz zapraszają do udziału w Drzwiach Otwartych. Kolejna edycja imprezy jest skierowana do osób mających problem z funkcjonowaniem na rynku pracy lub planujące wyjazd do pracy za granicą. Dni Otwarte już 20 maja w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Przyjdź i skorzystaj z porad doradców zawodowych!

zdjęcie Ratusza w Poznaniu

20 maja po poradę do Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Wielkopolska ma najniższy w kraju odsetek bezrobotnych, w marcu liczba pozostających bez pracy zmalała jeszcze o blisko 4 tysiące a w porównaniu z marcem ubiegłego roku o 11 tysięcy. Nie oznacza to jednak, że nie mamy z tym problemu w regionie.

W rejestrach powiatowych urzędów pracy pozostawało bowiem nadal 77615 osób bez zatrudnienia. Dla nich i dla wszystkich poszukujących pracy, a także zainteresowanych programami unijnymi Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu organizuje Drzwi Otwarte.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte.

W sobotę 20 maja w godzinach od 10.30 do 12.30 w siedzibie WUP w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 A oraz w oddziałach zamiejscowych w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile odbędzie się kolejna edycja Drzwi Otwartych Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Do inicjatywy przyłączają się także niektóre powiatowe urzędy pracy.

Zainteresowani będą mogli skorzystać z konsultacji doradców zawodowych, uzyskać informacje o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz na temat możliwości wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Będzie można zapoznać się także z ofertami pracy za granicą w ramach sieci EURES oraz z tematyką związaną z koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego.

Zdjęcie: Pixabay.com

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie