Czego szukasz

Dlaczego warto wziąć udział w #17 edycji Wielkiej Wymiany Kontaktów?

Wielka Wymiana Kontaktów to cykliczne spotkania networkingowe, oparte na budowaniu relacji i solidnej dawce wiedzy przekazywana przez zaproszonych gości. Spotkania WWK odbywają średnio raz na kwartał w 14 dużych miastach w Polsce i właśnie zaczęła się ich kolejna,17 już edycja.

 • Ewa Moskalik - Pieper - 26/09/2017

Co da Ci WWK?

Spotkania Wielkiej Wymiany Kontaktów mają na celu skupienie w jednym czasie i w jednym miejscu jak największą ilość osób chcących wymienić się kontaktami, ale nie tylko.

To również okazja do zdobycia dużej dawki wiedzy biznesowej, zarówno na scenie, jak i w kuluarach imprezy. Na WWK masz szansę poznać nie tylko swoich potencjalnych partnerów w biznesie, ale również nawiązać sieć trwałych relacji z ludźmi, zainspirować się i osiągnąć upragnione cele.

Hasłem przewodnim 17 edycji Wielkiej Wymiany Kontaktów  jest #Sztuka w #Biznesie stąd organizatorzy zadbali o artystyczną oprawę spotkań, nagrody od partnerów oraz świeżą kawę.

Ocieplić relacje

W spotkaniach WWK bierze udział średnio 80 -120 Przedsiębiorców i w zależności od miasta jest to 70% kobiet i 30% mężczyzn. Luźna atmosfera spotkań sprawia, że nie tylko dochodzi do wymiany kontaktów, ale również do nawiązania ciepłych i trwałych relacji biznesowych.

Nie musisz należeć do żadnego klubu, żeby wziąć udział w wydarzeniu. Nie musisz też obawiać się, że ktoś będzie Ci próbował coś sprzedać ze sceny podczas wydarzenia.

Ze względu na charakter wydarzenia i dbałość o wysokie jego standardy wszystkie spotkania odbywają się w  4**** hotelach.

Sprawdź czy w Twoim mieście odbędzie się Wielka Wymiana Kontaktów i może Ty będziesz miała szansę na profesjonalną wymianę kontaktów biznesowych, które przyniosą Ci korzyści w postaci realizacji Twoich projektów i wytyczonych celów.

Kalendarz spotkań

Warszawa 27.09

Gdańsk 3.10

Łódź 4.10

Wrocław 10.10

Kraków 11.10

Katowice 17.10

Opole 25.10

Szczecin 26.10

Białystok 30.10

Gośćmi specjalnymi  będą m.in. Patrycja Załug, Izabel Krejca – Pawski, Marcin Kozerawski, Ewa Wilmanowicz, Piotr Majewski, Maciej Stępa, Celestyn D. Osiak, Joanna Ceplin, Izabela Makosz, Fryderyk Karzełek, Barbara Lech, Anna Kupisz, Jerzy Zientkowski, dr Janusz Kozłowski, Tomasz Słodki.

Program na WWK

 • „Jak napisać i wydać własną książkę?” – Patrycja Załug,
 • „Elastyczne Zarządzanie Czasem: poznaj 5 kroków do pełnej skuteczności w codziennym działaniu” – Iza Krejca – Pawski,
 • „Masz tylko jedno życie – zrób z niego arcydzieło” – Marcin Kozerawski,
 • „Twoja reputacja – fundament sukcesu w biznesie” – Ewa Wilmowicz,
 • „Najpotężniejsze narzędzie sprzedażowe – Prawda” – Maciej Sępa,
 • „4 kroki, które pozwolą Ci wypromować dowolną ideę” – Piort Majewski,
 • „Kilka (z wielu) Złotych Zasad Przywództwa wg Jaohna Maxwella – jak stać sie liderem, za którym idą ludzie?” – Andrzej Maciejewski,
 • „Pokochaj sprzedawanie, czyli jak odnieść w biznesie” – Kasia Malinowska,
 • „Czas to pieniądz” – Celestyna D. Osiak,
 • „Twoja marka Online – 5 sposobów jak dotrzeć do klienta” – Joanna Ceplin,
 • „co spowalnia rozwój Twojego biznesu i dlaczego? – praktyczne wskazówki i case study” – Izabela Makosz,
 • „Nowoczesne sposoby inwestowania w nieruchomości” – Mariusz Pokrzywa,
 • „Dress-code w biznesie” – Barbara Lech,
 • „Pieniądze są sexy – jak stworzyć swoje wymarzone życie w oparciu o heksagon szczęścia?” – Fryderyk Karzełek.

Szczegółowy program, terminy i lokalizacje WWK w każdym z miast >>>

Zdjęcia: Organizatora WWK, Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Podyskutuj

Ile zostanie mi na rękę z faktury VAT?

Niejedna z nas pewnie zastanawia się jak to jest z kwotami na fakturze, a faktycznymi zarobkami. Na ile musisz wystawić fakturę, aby ostatecznie zarobić tyle ile chcesz? Przeczytaj jakie są formy i ogólne zasady opodatkowania.
 • Marta Serafin - 21/01/2020

Kwota z faktury, a faktyczny zarobek

Obciążenia fiskalne oraz składki społeczne stanowią znaczną część zarobków przedsiębiorcy. Często pojawia się pytanie, na ile muszę wystawić fakturę, aby ostatecznie zarobić tyle ile chcę? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od formy opodatkowania działalności oraz statusu VAT przedsiębiorcy. Ile zostanie Ci na rękę z faktury VAT? Sprawdźmy!

Formy opodatkowania

Potencjalny przedsiębiorca ma do wyboru kilka form opodatkowania. Decyzja zależy m.in. od rodzaju działalności, wysokości przychodów oraz kosztów a także innych czynników takich jak ryzyko podatkowe czy możliwość wpływania na obciążenia podatkowe. Co istotne formę opodatkowania można zmienić w zależności od powyższych okoliczności.
Osoby fizyczne mogą płacić podatek dochodowy wg następujących form opodatkowania:

 • wg skali podatkowej w zależności od wysokości dochodu wg stawki 17%, 32% (tzw. zasady ogólne)
 • wg jednolitej stawki 19%;
 • ryczałt ewidencjonowany;
 • w formie karty podatkowej.

Aby określić faktyczny zarobek przedsiębiorcy należy dodać do kwoty „na rękę” odpowiednio podatek dochodowy oraz ewentualnie VAT. Wysokość obciążeń fiskalnej zależy od formy opodatkowania oraz stawki VAT.

Zasady ogólne

Zasady ogólne to forma opodatkowania dostępna dla każdego przedsiębiorcy bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Polega na opodatkowaniu dochodu wg stawki 17% oraz 32% dla dochodów ponad limit 85 528,00 zł. Dochód ustala się poprzez pomniejszenie przychodów o koszty uzyskania przychodów.

Faktyczny dochód ustala się poprzez zastosowanie metody „od sta” (potocznie „od stu”), przy której od kwoty netto ustala się kwotę brutto, która zawiera w sobie dodatkową wartość podatku dochodowego. Wyliczony podatek oraz podstawę opodatkowania należy zaokrąglić do pełnych złotych. Zobaczmy pierwszy przykład ile zostanie Ani na rękę z faktury VAT?

Jak obliczyć kwotę na rękę z faktury?

Przykład 1

Anna prowadzi działalność gospodarczą w zakresie reklamy opodatkowaną na zasadach ogólnych wg stawki 17%. Jest czynnym podatnikiem VAT. Planuje uzyskać dochód w styczniu 2020 w wysokości 2 000 zł „na rękę”. Anna wylicza dochód brutto, który powinna wykazać na fakturze w następujący sposób:

2 000 zł/(100%-17%) = 2 409,64 zł Jako czynny podatnik VAT Anna powiększy wyliczoną kwotę o podatek VAT wg stawki odpowiedniej dla świadczonych przez nią usług – 23%: 2 410,00 zł x 1,23 = 2 964,30 zł brutto

Anna uzyska faktyczny zarobek wysokości 2 000 zł jeśli kwota brutto na fakturze wyniesie 2 964 zł. Anna może dodatkowo zmniejszyć dochód o koszty uzyskania przychodu, a także opłacone składki społeczne.

Sprawdź też działalność nierejestrowaną od strony podatkowej

Podatek liniowy dostępny jest dla przedsiębiorcy wg jednolitej stawki 19% bez względu na wielkość dochodów. Charakterystyczne dla tej formy opodatkowania jest brak możliwości pracy na rzecz byłego pracodawcy oraz korzystania z ulg podatkowych. Podobnie jak przy zasadach ogólnych dochód ustala się poprzez pomniejszenie przychodów o koszty uzyskania przychodów. Zasada wyliczania faktycznego zarobku jest analogiczna jak dla skali podatkowej, różnica jest jedynie w stawce podatkowej. Posługując się danym z Przykładu 1 dochód Anny brutto wykazany na fakturze dla kontrahenta wyniesie:

Podatek liniowy

2 000 zł/(100%-19%) = 2 469,16 zł

2 469 zł x 1,23 = 3 037,07 zł brutto Anna uzyska faktyczny zarobek wysokości 2 000 zł jeśli kwota brutto na fakturze wyniesie 3 037 zł. Anna może dodatkowo zmniejszyć dochód o koszty uzyskania przychodu a także opłacone składki społeczne.

Ryczałt ewidencjonowany

Ryczałt ewidencjonowany polega na tym, że podatek płacony jest od przychodu, nie od dochodu, wg stawki 20%, 17%, 8,5%, 5,5% oraz 3% w zależności od rodzaju wykonywanej działalności. Z tej formy opodatkowania wyłączeni są przedsiębiorcy, których przychód przekracza 250 000 euro a także wiele rodzajów działalności takich jak apteki, kantory czy niektóre wolne zawody. Przy wyliczaniu zarobku „na rękę” podstawiamy do wzoru odpowiednią dla rodzaju działalności stawkę ryczałtu.

Przykład 2

Adam prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług remontowych opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym wg stawki 5,5%. Jest czynnym podatnikiem VAT. W styczniu 2020 planuje osiągnąć na rękę kwotę 2 000,00 zł.

Adam wylicza dochód brutto, który powinien wykazać na fakturze w następujący sposób: 2 000,00 zł/(100%-0,055%) = 2 116,40 zł Adam świadczy usługi remontowe na rzecz budownictwa mieszkalnego wg stawki 8%. 2 116,00 x 1,08 = 2 285,28 zł

Adam uzyska faktyczny zarobek wysokości 2 000 zł jeśli kwota brutto na fakturze wyniesie 2 285 zł. Adam może zmniejszyć przychód o opłacone składki społeczne.

Karta podatkowa

Z opodatkowania w formie karty podatkowej mogą korzystać przedsiębiorcy prowadzący m.in. drobną działalność gastronomiczną, usługową, handlową. Jest to najprostszy podatek, gdzie nie trzeba liczyć przychodów ani kosztów, nie prowadzi się także żadnych ewidencji.

Przedsiębiorca osiągający przychód opodatkowany w formie karty podatkowej nie musi sprawdzać zarobku na rękę, gdyż podatek płaci co miesiąc w stałej wysokości na podstawie wydanej przez organ podatkowy decyzji. Jeśli jest czynnym podatnikiem VAT musi doliczyć do oczekiwanej kwoty dochodu podatek VAT wg właściwej dla niego stawki VAT.

Mam nadzieję, że teraz będzie Ci łatwiej obliczyć, ile zostanie Ci na rękę z faktury VAT.

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Marta Serafin
Doradca podatkowy z ponad 10-cio letnim doświadczeniem w księgowaniu zarówno dużych firm, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych. Aktualnie jako Księgowa inFakt rozlicza m.in. mamy na własnej działalności. Prywatnie mama trójki dzieci.

Video: Sprawdzony pomysł na biznes dla mamy – RoboCAMP

Szukasz pomysłu na biznes, który pogodzisz z życiem rodzinnym? Robo CAMP to zajęcia dla dzieci i młodzieży z robotyki i programowania. Na czym polega ten biznes? Jak wygląda praca na co dzień? Jak prowadzić taki biznes? Na te pytania odpowie Wojciech Syrocki.
 • Agnieszka Wadecka - 08/01/2020
dwoje dzieci z komputerami leżących na podłodze

Sprawdzony pomysł na biznes dla mamy

W maju 2019 na naszym Facebooku prowadziłyśmy serię LIVE’ów o franczyzach idealnych dla mam.

Podczas siódmej rozmowy naszym gościem był Wojciech Syrocki, który założył i rozwija RoboCAMP, współpracując z wieloma przedsiębiorczymi mamami. Rozmowę prowadziła Joanna Gotfryd.

W końcu mam czas dla dzieci – historia Ani, która rozwija własny biznes z Akademią JA

O czym rozmawiałyśmy?

Joanna z Wojciechem odpowiedzieli na pytania takie jak:

 • Na czym polega biznes franczyzowy z RoboCAMP?
 • Jak założyć własną firmę z RoboCAMP?
 • Jak organizować zajęcia z robotyki i programowania?
 • Oraz na pytania oglądających

Zobacz nagranie z rozmowy:

Prowadzę biznes, który do mnie pasuje – historia Kamili

Zainspiruj się innymi pomysłami na biznes dla mam:

Akcja Franczyza dla Mamy – dowiedz się więcej

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail