Czego szukasz

Dlaczego warto podróżować?

Solo, z rodziną, z przyjaciółkami. Podróże uszczęśliwiają i są nam potrzebne na każdym etapie naszego życia, przekonuje Kamila Chyła, blogerka, podróżniczka, mama dwójki dzieci. Dokąd wyruszysz w drogę?

Kamilo, nasza niedokończona rozmowa sprzed kilku tygodni o Twoich podróżach i zarabianiu na podróżowaniu bardzo się spodobała naszym Czytelniczkom. Dzisiaj mam do Ciebie jedno proste pytanie. Dlaczego warto podróżować?

Dlaczego? Ponieważ podróże uszczęśliwiają, podróże rozwijają, pozwalają poznać ciekawych ludzi, podróże dają wolność i poczucie niezależności. Pozwalają wyrwać się z codziennej rutyny. Dzięki podróżom możemy przekraczać swoje słabości, udowodnić sobie, że damy radę. Często po wymagającej wyprawie nic już nie jest nam straszne. Podróże pozwalają się zdystansować od małych spraw i zastanowić nad sensem naszego życia – zajrzeć głębiej w siebie, odkryć swoje prawdziwe powołanie i potrzeby. Szczególnie ważne są właśnie podróże solo – pozwalają dotrzeć do siebie. To ważne, by się nie zatracić – nie można wciąż odbijać się w lustrze partnera.

A podróżowanie z rodziną?

Ono też jest bardzo istotne, bo zbliża rodzinę do siebie. To idealny moment na zacieśnianie więzi, budowanie relacji. Dla dzieci to są bardzo ważne momenty – one pamiętają wszystko ze wspólnych wyjazdów. Często dopiero wtedy mamy w pełni okazję zająć się naszymi dziećmi, co nie zawsze jest możliwe w codziennej gonitwie. Warto być przewodnikiem dla swoich dzieci. W końcu to Ty masz pokazać im świat. Niech te najfajniejsze momenty kojarzą właśnie z rodzinnymi wyprawami. Poza tym od dzieci możemy się sami sporo nauczyć – ich radości życia, spontanicznej zabawy. Wszystko co niedozwolone na co dzień, w podróży z dziećmi wreszcie wypada robić. Miej więc z tego radochę!

Podróżujesz czasem z przyjaciółkami? Tylko w kobiecym gronie?

Uwielbiam podróżować z przyjaciółkami – żaden facet nie zrozumie Cię tak jak druga kobieta. Moje najlepsze doświadczenia z podróży to właśnie improwizowane wyjazdy z kumpelą. Nie marudzą, można o wszystkim pogadać, smakuje im to samo co Tobie. Razem przychodzą Wam do głowy szalone pomysły. A po powrocie to dopiero jest co wspominać. Będę zawsze namawiać kobiety, by podróżowały.

Co nam dają podróże?

Podróże dają szczęście. Chcesz być szczęśliwa? To bądź. Nie daj sobie wmówić, że się nie da. A może znajdziesz w sobie odwagę, by zająć się tym zawodowo? Największym kłamstwem jakie wbija się nam do głowy od dziecka jest to, że przyjemności nie można brać na poważnie. Jeżeli coś nam sprawia frajdę to możemy to co najwyżej traktować jako hobby, ale nie da się z tego wyżyć – nie da się na tym zarobić. W takim systemie żyjemy i tak uważa 90% naszego społeczeństwa. A ja uważam, że dopiero robiąc coś co nas ekscytuje jesteśmy w stanie rozwijać tą umiejętność bez poczucia znużenia i przymusu. A w rezultacie stać się mistrzami i najlepszymi ekspertami w danej dziedzinie. Mnie ekscytują podróże. Kiedy to sobie uświadomiłam mój organizm odmówił wszelkich innych aktywności, które nie zbliżają mnie do osiągnięcia mojego celu – życia wypełnionego podróżami. Nie mam wyjścia. Muszę podróżować. Tak jak Pepsi Eliot musi biegać.

Ja też muszę podróżować, też jestem od tego uzależniona. Dziękuję Ci za tę rozmowę. Ruszajmy w drogę zatem!

Rozmawiała Joanna Gotfryd

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie