Czego szukasz

Dlaczego powstał serwis Mamo Pracuj ?

„Jest matką i ciągle nie będzie jej w pracy. Na pewno będzie brać zwolnienia, bo dzieci będą chorować. Na pewno zajdzie w ciążę i nie będzie pracować. Dlatego jej nie zatrudniliśmy”. Znacie to?

Podczas rekrutacji w jednej z dużych polskich firm, na stanowisko kierownicze przełożone (kobiety!) powiedziały asystentce zbierającej aplikacje: przekazuj nam tylko cv mężczyzn, nie chcemy żadnych kobiet!

Polskie mamy mają „pod górkę” na rynku pracy. Nie są tak dyspozycyjne, jak ich bezdzietne koleżanki czy koledzy. Nie chcą zostawać po godzinach i nie zawsze mogą pojechać w delegację na drugi koniec świata. Zastanawiasz się czy na rozmowie kwalifikacyjnej przyznać się do posiadania dziecka? Nie jesteś sama z tym problemem. Godzenie życia rodzinnego z zawodowym nie jest łatwe.

Nie było do tej pory serwisu o pracy dedykowanego matkom. Są albo typowe serwisy ogłoszeniowe, gdzie w gąszczu ogłoszeń trudno znaleźć coś dla siebie, gdy jest się mamą małego dziecka, albo serwisy o pielęgnacji, wychowaniu i rozwoju dziecka.

Uznałyśmy, że czas to zmienić, pomóc mamom z małymi pociechami odnaleźć się na trudnym rynku pracy. Tak zrodziła się idea serwisu Mamo Pracuj.

Gdy masz dziecko i chcesz pracować, dookoła pojawiają się same problemy. Ot, choćby podstawowy – z kim zostawić dziecko, gdy pójdę do pracy? Nie każdy ma babcię na miejscu, a dostanie się do samorządowego żłobka graniczy z cudem. Na prywatną opiekę stać nielicznych.

Rozwiązanie problemu opieki nad maluszkiem sprawiłoby, że mamy byłyby bardziej dyspozycyjne. To, że chcą pracować, to nie jakaś fanaberia, ale chęć samorealizacji, ale i często konieczność. Kredyty we frankach czy złotówkach spłacać trzeba co miesiąc. Niewiele rodzin może godnie żyć z jednej pensji.

Wciąż mało jest ofert dla specjalistów w niepełnym wymiarze godzin, albo ofert pracy zdalnej. Wiem, bo sama szukałam takiej pracy. Chcę pracować w wyuczonym zawodzie i jednocześnie widywać moje dzieci nie tylko, gdy śpią.

Dlatego stworzyłyśmy nowe miejsce dla mam, które chcą być aktywne zawodowo. Serwis, w którym znajdą się cenne informacje jakiej pracy szukać jeśli jest się mamą i jak jej szukać. Podpowiemy w jakich zawodach łatwiej być pracującą mamą i jakiej pracy można się podjąć w niepełnym wymiarze godzin. A może mama chce założyć własną firmę, najlepiej bazując na sprawdzonym pomyśle i zdecyduje się na wykupienie franczyzy?

Kto powiedział, że aby pracować, trzeba jeździć do biura na 9 i wracać po 17? Przecież można pracować w domu, nawet popołudniami albo w weekendy. Można robić karierę przez duże K, ale można też realizować swoje pasje i ambicje, pracując w niepełnym wymiarze godzin.

 

Mamo Pracuj to również miejsce spotkań mam i pracodawców. Starannie wyselekcjonowane ogłoszenia (niektóre obecne tylko w naszym serwisie) będą zachętą dla mam, aby nie bały się szukać pracy.

Chcemy przełamać niekorzystne postrzeganie mamy jako osoby, której nie warto zatrudniać. Bo warto! Badania pokazują, że mamy to bardzo dobrze zorganizowane i efektywne pracownice, świetnie radzące sobie z powierzonymi zadaniami.

Mamy, które chcecie pracować – to jest miejsce dla Was!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie