Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj.

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się.

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się.

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Dlaczego mamy wracają do pracy bez uśmiechu?

  • Joanna Gotfryd
  • 25 lutego 2015
  • 2 MIN. CZYTANIA

Z każdą historią publikowaną na portalu Mamo Pracuj i z każdym wpisem pojawiających się na blogach parentingowych takich jak ZmianaPerspektywy utwierdzamy się w przekonaniu, że bycie mamą jest „stylem życia”. Natomiast firmy przyjazne rodzicom nie powinny myśleć o mamach wracających do pracy w kategoriach ochrony przed potencjalnym wykluczeniem, ale skupić się na tworzeniu takiej kultury organizacyjnej, która wykorzysta potencjał ukryty w młodych rodzicach, których życie zmieniło się na tyle, że zmienie uległa także ich perspektywa patrzenia na codzienną pracę.

Wierzymy, że bycie rodzicem jest szansą biznesową, a nie zagrożeniem na firmowej efektywności! Rodzice w pracy to… innowacja społeczna. 

Na łamach Mamo Pracuj rozpoczynamy dyskusję o tym, jak macierzyństwo wpływa na styl życia zawodowego, dlaczego warto na wejściu mówić, że jest się mamą, dlaczego „coming out” jest dobry dla efektywności pracownika i jak powiązać taką otwartość z różnorodnością i społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Mamy nadzieję, że artykuły zapoczątkują dyskusję. Wasze komentarze wskażą nam kierunki badania, które właśnie przygotowujemy. Chcemy ruszyć z ankietą w marcu…, no ale jeśli dyskusja ulegnie dużemu rozbujaniu, to chwilę poczekamy, żeby uwzględnić Wasze przemyślenia w pytaniach.

W oczekiwaniu na artykuły Moniki z bloga ZmianaPerspektywy.pl, zostawiamy Was z cytatemLaszlo Bocka, stojącego na czele zarządzania zasobami ludzkimi w Google.

„Rodzice, którzy powracają po przerwie na rynek pracy są niewykorzystaną pulą talentów” […] Zrozumieliśmy to w Google i widzimy, że coraz więcej firm też zaczyna tak to postrzegać”.

* Źródło: https://www.linkedin.com/pulse/biggest-mistakes-i-see-resumes-part-2-your-top-8-questions-bock

Photo credit: pedrosimoes7 / Foter / CC BY

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content