Czego szukasz

Dlaczego kwas foliowy w ciąży?

Nie trzeba mieć na koncie szczęśliwego macierzyństwa, ani być ekspertem w dziedzinie ciąży, by wiedzieć, że pierwsze, w co powinna zaopatrzyć się przyszła mama to fiolka wysokiej jakości kwasu foliowego. W niniejszym tekście pokażemy, na czym polega jego dobroczynne działanie zarówno na kobietę w stanie błogosławionym, jak i jej potomstwo. Zapraszamy do poczytania naszego wirtualnego informatora dla ciężarnych.

kobieta w ciąży

Podstawa zdrowej diety

Panie z brzuszkiem, od samego początku świadomej ciąży muszą zażywać suplementy diety, które wzmocnią ich organizm. Zdecydowanie najważniejszą witaminą ciążową, bo tak można o owym składniku śmiało powiedzieć, jest kwas foliowy, który zalecany jest wszystkim spodziewającym się dziecka, bez wyjątku.

Specjaliści alarmują, by mamy nie zapominały o jego regularnym zażywaniu z dwóch zasadniczych powodów – po pierwsze, nasz organizm nie jest w stanie samoistnie produkować kwasu foliowego, a po drugie jego niedobory w okresie ciąży prowadzić mogą do powstania wrodzonych wad rozwojowych centralnego układu nerwowego.

Ratuj się tabletkami

Teoretycznie kobieta w ciąży powinna unikać zażywania jakichkolwiek medykamentów, bowiem im zdrowiej, a co za tym idzie – ekologicznie i naturalnie –żyje, tym lepiej dla maleństwa. Niemniej jednak w przypadku rozsądnej, dobrze dobranej i właściwie dawkowanej suplementacji jest zupełnie inaczej.

Na pewno preparaty certyfikowane, przeznaczone stricte dla ciężarnych, nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie – pomogą i łatwiej znosić okres dziewięciu miesięcy ciąży, i rozwijać się płodowi. Patrzmy jednak, w co inwestujemy, bo nie każdy specyfik oznaczony napisem „kwas foliowy” naprawdę jest wartościowy i pozytywnie wpływający na matkę i dziecko.

Wybieraj zatem wyłącznie godne rekomendacji punkty dystrybucji typu SklepSwanson.pl – sklep www, za pośrednictwem którego możesz nabyć omawiany suplement w czystej postaci, ale też kompleksy witamin – kwas foliowy plus witamina D3, czy witaminy z grupy B.

To natomiast zaledwie jeden z przykładów serwisów, w których zaopatrzysz się wyłącznie w sprawdzone preparaty, w pełni bezpieczne w zażywaniu na czas ciąży.

Profilaktyka równie ważna

Panie starające się zostać matkami także powinny zainwestować w wysokiej klasy specyfik oparty w swym składzie na kwasie foliowym. Zaleca się przyjmować co dzień dokładnie 0,4 mg, które w produktach typu wyżej wspomniane zestawy witaminowe od sklepswanson.pl skondensowane są w zaledwie jednej małej tabletce.

Taka dawka obowiązywać powinna kobiety próbujące zajść w ciążę oraz te, które są w pierwszym trymestrze. Podczas gdy płód już się rozwija, kwas przydatny jest dziecku, kiedy natomiast przyszła mama dopiero planuje zapłodnienie, zażywanie tego suplementu pozwala na utworzenie w jej organizmie cennego zapasu.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie