Czego szukasz

Deskorolka elektryczna dla dziecka – czy warto kupić?

Nowoczesna deskorolka elektryczna to gadżet, o którym marzy większość dzieci. Czy jednak kupowanie takiego sprzętu to dobry pomysł? A przede wszystkim, czy jest on w pełni bezpieczny? Sprawdźmy, jak działa taka deskorolka.

chłopak jeżdżący na deskorolce

Na rynku nieustannie pojawiają się coraz to nowsze gadżety dla dzieci. Z jednej strony, pozwala to najmłodszym na sprecyzowanie swych upodobań, z drugiej natomiast znacznie uszczupla portfele rodziców. Są jednak urządzenia, które nie są jedynie chwilowym trendem, a czymś, co świetnie sprawdzać się będzie przynajmniej przez kilka lat. Tak jest na przykład w przypadku roweru, regulowanych rolek, czy właśnie deskorolki elektrycznej, o której opowiemy sobie dziś nieco więcej.

To urządzenie na chodnikach ujrzeć możemy już wprawdzie od kilku lat. Dopiero niedawno jednak stało się ono bardziej przystępne. Czy warto więc kupić go dla dziecka?

Deskorolka elektryczna — czy jest bezpieczna?

Dla rodziców nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Nic więc dziwnego, że urządzenie takie jak deska elektryczna wzbudza w tej kwestii pewne obawy. Czy korzystanie z niej jest więc bezpieczne? Tutaj najlepiej będzie, jeśli wyjaśnimy sobie przede wszystkim, jak działa taka deskorolka elektryczna. Jej sterowanie jest niezwykle proste i polega przede wszystkim na odpowiednich ruchach. Kierujemy nią bowiem poprzez pochylenie i odchylenie sylwetki w przód i w tył, a także na boki.

Nie musimy martwić się przy tym o nic więcej, dzięki czemu nic nas nie dekoncentruje. Maksymalna prędkość, jaką osiągają takie deski to około 20 km/h, przy czym modele dziecięce nie przekraczają 10 km/h. Obowiązkowymi elementami wyposażenia podczas jazdy są oczywiście odpowiednie ochraniacze oraz kask. Dzięki temu jazda na elektrycznym urządzeniu jest równie bezpieczna, jak na zwykłej deskorolce.

Deska elektryczna — idealny pomysł na prezent

Deskorolka elektryczna to obecnie jeden z największych dziecięcych trendów. Z tego też względu znajdziemy ją na liście wymarzonych prezentów niemal każdego malucha. Jeśli więc szukamy podarunku, który będzie absolutnym ”pewniakiem”, to deska elektryczna będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to idealny prezent na przykład na komunię, urodziny czy pod choinkę.

Należy jednak pamiętać, że deskorolka taka jest gadżetem dość kosztownym. Decydując się na kupno nowoczesnej deski, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu od 500 zł do 1000 zł. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki model wybierzemy. W sklepach dostępne są one w wielu kolorach, fasonach i konfiguracjach, dlatego na pewno bez problemu kupimy odpowiednią.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie