Czego szukasz

Depilacja światłem – poznaj jej zalety

Wielu osobom depilacja kojarzy się z bolesnym i uciążliwym procesem, który trzeba nieustannie odnawiać dla uzyskania trwałego efektu. Jednak skojarzenia te nie muszą być standardem, jeśli wybierzemy odpowiednią metodę pozbywania się niechcianego owłosienia. Coraz popularniejsza staje się depilacja światłem.

młoda, piękna kobieta siedzi przy stole

Depilacja światłem charakteryzuje się podwyższoną skutecznością, oszczędnością czasu i wysokim poziomem bezpieczeństwa. W dodatku możemy wykonywać ją indywidualnie, korzystając z bogatej oferty urządzeń do depilacji światłem. Poznajcie zalety tej innowacyjnej metody.

Jest to nowatorska metoda trwałej redukcji owłosienia, stosowana w kosmetologii od niedawna. Tajemnica jej skuteczności polega na emisji bezpiecznej wiązki światła laserowego, która kierowana jest na dany fragment skóry.

Pod wpływem wytwarzającej się energii, cebulki włosów zostają trwale zniszczone. Światło emitowane jest przez specjalne głowice, różniące się między sobą w zależności od depilowanego fragmentu ciała.

Trwała redukcja owłosienia

Podstawową zaletą depilacji przy użyciu światła jest trwałość takiego zabiegu. W przypadku używania profesjonalnych depilatorów np. https://www.philips.pl/c-m-pe/usuwanie-wlosow/lumea-ipl efekt zauważalny jest już po pierwszych zabiegach, a gładka skóra towarzyszy nam aż do 8 tygodni. Delikatna wiązka światła trafia wprost do cebulek włosów, dzięki czemu zapobiega ich ponownemu odrastaniu.

Równie istotnym walorem depilacji laserowej jest oszczędność czasu w stosunku do tradycyjnych metod redukcji owłosienia. Depilacja światłem nie musi trwać godzinami jak w przypadku urządzeń wyposażonych w głowice z dysków lub pęset. Przykładowo, depilacja za pomocą Lumea Prestige na obu łydkach to zaledwie 8,5 minuty.

Depilacja bez znieczulenia – to możliwe!

Depilacja światłem nie wymaga znieczulenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób wrażliwych na ból czy dyskomfort powodowany redukcją owłosienia. Emitowane przez głowicę impulsy świetlne, mimo swojej skuteczności w niszczeniu cebulek włosów, są jednocześnie bardzo delikatne dla naszej skóry.

Doskonałe dostosowanie do kształtu ciała – w zależności od miejsca na ciele poddawanego depilacji, urządzenia do depilacji laserowej wyposażane są w specjalnie nasadki, umożliwiające precyzyjne i komfortowe redukowanie owłosienia. Wspomniany wcześniej depilator Philips Lumea Prestige dostępny jest z wymiennymi nasadkami do depilacji bikini, pach, twarzy i ciała.

Większość dostępnych na rynku urządzeń do depilacji światłem może być zasilanych prądem z sieci, jak również baterią, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie