Czego szukasz

Czym obdarować małą księżniczkę? Prezenty dla dziewczynek

Siostrzenica, a może siostra? Córka Twoja lub najlepszej przyjaciółki? Warto przygotować się na zbliżające się okazje – urodziny czy święta Bożego Narodzenia. Jakie prezenty dla dziewczynek będą najlepsze i zawsze trafione? Dowiedz się!

mała dziewczynka czesz się przed lustrem w łazience

Dopasuj prezent do wieku obdarowywanej

To jasne, ale nie zawsze o tym myślimy, szczególnie w ferworze świątecznych zakupów czy codziennego, zabiegania. Warto wiedzieć dokładnie, ile nasza solenizantka będzie mieć lat. Co jest łatwe, gdy chodzi o naszą własną córkę, jest nieco bardziej skomplikowane, gdy mowa o córce znajomych, a nawet naszego rodzeństwa.

Czas leci przecież szybko i łatwo się pogubić. Co jednak działało do pewnego wieku (klocki, puzzle, pluszaki), w pewnym może stanowić nawet dla dziecka obrazę. Jeśli nie chcesz narazić się na widok prezentu rzuconego Ci pod nogi z jękiem typu: „ja takiego czegoś nie chcę!”, przygotuj się i zrób niewinny wywiad lub zapytaj wprost, jak duża jest już nasza księżniczka.

Księżniczka, czyli nasza mała wybredna pannica

Małe dziewczynki są oczywiście słodkie, ale równie często bywają, żeby ująć to delikatnie, trudne. W pewnym wieku są po prostu wybredne i krnąbrne. Możesz na to liczyć, gdy nasza księżniczka w jej mniemaniu osiągnie już dojrzałość, to jest po 4-5 roku życia.

Taka dziewczynka zacznie coraz bardziej skupiać się na swoim wyglądzie i kopiować mamę. Co gorsza, nie tylko kopiować, ale i podbierać jej wszelkie akcesoria i kosmetyki. Jeśli masz córkę, zapewne wiesz, czym może się to skończyć.

Dlatego w takim wypadku doskonałym prezentem są zestawy dziecięcych przyborów toaletowych, nawet tak poważnie brzmiące, jak lakiery do paznokci, cienie do powiek czy szminki.

Wprost doskonałym podarunkiem dla małej księżniczki jest szczotka do włosów, ale pamiętaj, że musi być odpowiednio kolorowa (to znaczy różowa), ale przede wszystkim miękka i dopasowana do dziecięcej głowy. Może to być np. Tangle Teezer dla dzieci, taki jak tu: https://tagomago.pl/produkt/23262/tangle-teezer/magic-flowerpot-hairbrush-szczotka-do-wlosow-dla-dzieci-princess-pink/.

Prezenty dla dziewczynki – czy tylko na różowo?

Kiedy mała pannica dorasta zapewne będzie miała chociaż jeden etap uwielbienia dla jakiejś postaci z bajki i nie zdziw się, jeżeli będzie to akurat najładniejsza księżniczka w najlepszej sukience.

Stąd też Twoja pociecha będzie wręcz domagała się takiej samej kreacji. Nawet jeśli już ją jej sprawisz, to nie koniec, bo dziewczynka będzie chciała zakładać ją nawet na sanki. Czym odwrócić jej uwagę?

Prawdopodobnie puzzle, książeczki i rysowanki na niewiele się zdadzą, chyba że… będą miały podobiznę ulubionych postaci! Jeśli więc wiesz, że Twoja księżniczka ukochała sobie jakiegoś bohatera, prezent (choćby najmniej funkcjonalny), ale z jego wizerunkiem wywoła uśmiech i zapewni prezentowi łaskę. Doskonałe dla dziewczynki są również naklejki, którymi przynajmniej w pewnym wieku będzie bawić się godzinami. Tylko nie myśl o zabawkowej miotle i zlewozmywaku!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie