Czego szukasz

Czy pies może przebywać na plaży?

Z roku na rok rośnie liczba osób posiadających psy. Nie dziwi więc, że wraz z nadejściem wakacji i rozpoczęciem planowania urlopów, wielu psich opiekunów zastanawia się czy może spędzić lato wraz ze swoim pupilem na plaży. Jeszcze kilka lat temu był to bardzo duży problem – nad kąpieliskami panował całkowity zakaz wprowadzania psów. Na szczęście w Polsce pojawia się coraz więcej plaż, na których można zrelaksować się w towarzystwie ukochanego czworonoga.

pies kopie w piasku na plaży

Plażuj tylko na plaży dla psów

Wielu początkujących opiekunów popełnia podstawowy błąd i tuż po przyjeździe do kurortu udaje się na główną plażę. Nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie.

Za pojawienie się z psem w miejscu, w którym obowiązuje zakaz można otrzymać mandat w wysokości nawet 500 zł! Jak tego uniknąć? Przede wszystkim przed każdym wejściem na plaży trzeba dokładnie zapoznać się z regulaminem obowiązującym na terenie kąpieliska. Dlaczego to takie ważne?

Często właściciele obawiając się grzywny lub reakcji plażowiczów wybierają dzikie, niesprawdzone kąpieliska. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Znajdująca się w nim woda może być szkodliwa nie tylko dla ludzi, ale także dla psów. Kąpiel w niej może spowodować poważne konsekwencje dla psiego zdrowia.

Gdzie znajdują się psie plaże na Wybrzeżu?

Plaż dostosowanych do potrzeb psów jest w Polsce już całkiem sporo, na całej długości Wybrzeża. Zaczynając od Helu – psie plaże są we Władysławowie, Jastarni i Kuźnicy. W Trójmieście kąpielisk dla psów jest jeszcze więcej. W Gdyni znajdują się w Babich Dołach i Kolibkach.

Z kolei w Gdańsku z czworonogami można wchodzić na plażę wejściem 34, a w Sopocie od wejścia 43 do wejścia 45. Dodatkowo plaże dla psów wyznaczone zostały w kurortach takich jak Łeba, Kołobrzeg, Darłowo, Rewal, Pogorzelica, Trzęsacz, Międzyzdroje, Pobierowo, Świnoujście, Ustka i Międzywodzie.

Zapewnij psiakowi bezpieczeństwo

Każdy właściciel powinien mieć świadomość, że aby relaks z psiakiem był bezpieczny, trzeba odpowiednio zadbać o pupila. Na pewno istotne będzie zachowanie ostrożności. Większość psów już po zobaczeniu morza biegnie w kierunku wody. Aby tego uniknąć należy kupić dobrą smycz.

Obowiązkowo w wyprawce na plażę powinien znaleźć się też kapok. Gdzie go kupić? W dobrych sklepach zoologicznych, np. https://www.naszezoo.pl.

Dodatkowo dobrze mieć specjalną butelkę z miseczką lub poidełkiem z wodą – psiaki mają tendencję do picia tej solonej, a to sprzyja odwodnieniu i problemom trawiennym.

Niezbędne będzie również zabranie wody do opłukania psa po kąpieli – sól bardzo wysusza i wywołuje alergie skórne. Oprócz tych gadżetów warto mieć ze sobą zabawkę do aportowania lub bardzo popularne w ostatnim czasie frisbee.

Materiał powstał we współpracy za partnerem portalu.

Zdjęcie: fotolia.com
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie