Czego szukasz

Czy faktoring online to dobra forma finansowania dla Twojej firmy?

Choć faktoring online jest rozwiązaniem, które nie jest skomplikowane, nie każdy ma świadomość, w jaki sposób działa taka forma finansowania przedsiębiorstw. Okazuje się jednak, że mechanizm działania faktoringu jest naprawdę prosty! Jest to jeden z powodów, dla których usługa ta jest coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Sprawdź, czy faktoring online będzie dobrą formą finansowania dla Twojej firmy!


Faktoring online – co musisz wiedzieć?

Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega faktoring? Otóż jest to forma finansowania przedsiębiorstw, która pozwala na uzyskanie środków, niezbędnych do funkcjonowania firmy. Nie ma jednak nic wspólnego z kredytem – i warto to podkreślić! Faktoring polega na tym, że po wystawieniu faktury zostaje ona przekazana faktorowi. Przedsiębiorca, który wystawił fakturę, otrzymuje pieniądze. Faktor natomiast zajmuje się odzyskaniem należności od firmy, która tę fakturę otrzymała – oczywiście w terminie, który został określony w dokumencie.

Nie musisz czekać na pieniądze!

To zdecydowanie największa zaleta faktoringu. Z reguły przedsiębiorca, który wystawił fakturę, musi przez jakiś czas czekać na to, aż klient ją opłaci. Może to być 7, 10 czy 30 dni. Coraz częściej zdarza się jednak, że wystawiane są faktury z odroczonym terminem płatności – na przykład 60 dni. Tak długie oczekiwanie na przelew może być problematyczne, nie tylko w przypadku osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, ale też dużych firm, które mają sporo wydatków – na przykład na pensje pracowników czy utrzymanie sprzętu.

Na szczęście faktoring online rozwiązuje ten problem i pozwala na uzyskanie środków bez długiego czekania na przelew. Nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców korzysta z faktoringu online – w końcu o wiele lepiej jest móc swobodnie dysponować środkami, na przykład dokonując inwestycji, niż czekać na pieniądze nawet przez dwa miesiące.

Czy faktoring to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Odpowiedź brzmi: prawdopodobnie tak. Faktoring online jest takim rodzajem finansowania, który sprawdza się w przypadku większości przedsiębiorstw. Istnieje jednak kilka sytuacji, w których faktoring online jest rozwiązaniem szczególnie dobrym.

Wystawiasz firmy z długim terminem płatności?

Choć faktury z długim terminem płatności nie są najlepszym rozwiązaniem dla firmy, która jest wystawia, coraz więcej kontrahentów oczekuje takich właśnie faktur. Co więcej, wiele dużych firm podczas poszukiwania wykonawcy zwraca ogromną uwagę na to, aby wystawiał on faktury z długim terminem płatności. Może to być decydujący czynnik przy wyborze wykonawcy. Aby więc utrzymać konkurencyjność, wiele firm oferuje takie faktury. Na szczęście dzięki faktoringowi online nie muszą one stanowić problem dla płynności finansowej firmy – bo może ona otrzymać środki niemal od razu po wystawieniu takiej faktury. A skoro o płynności finansowej mowa…

Płynność finansowa Twojej firmy jest zagrożona?

Chyba każdy przedsiębiorca zgodzi się z tym, że płynność finansowa firmy to jeden z najważniejszych wyznaczników jej ogólnej kondycji. Kiedy płynność zostaje zagrożona, firma może nie tylko nie mieć środków na pokrywanie bieżących zobowiązań, ale też – co o wiele gorsze – może stracić zaufanie partnerów biznesowych. Warto więc regularnie ją sprawdzać i dbać o nią. A faktoring online jest zdecydowanie jednym z najlepszych sposobów na zachowanie płynności finansowej firmy.

Szukasz sprawdzonych, ale prostych rozwiązań?

Faktoring online jest bardzo prostą, ale jednocześnie niezwykle skuteczną formą finansowania. Nie ma tutaj miejsca na skomplikowane formalności czy długi czas oczekiwania na pieniądze. Z tego powodu faktoring jest idealną alternatywą dla kredytu bankowego – który na dodatek wiąże się z koniecznością podjęcia długoterminowego zobowiązania finansowego. Jeśli więc szukasz prostego, ale skutecznego rozwiązania, faktoring online z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Faktoring online – najlepsza forma finansowania dla Twojej firmy!

Faktoring jest usługą finansową, która staje się coraz bardziej popularna. Obecnie wielu przedsiębiorców nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez regularnego korzystania z faktoringu – w końcu to najlepszy sposób na zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Jeśli więc cenisz sprawdzone rozwiązania, a przy tym chcesz, aby Twoja firma była w jak najlepszej kondycji finansowej, nie czekaj. Faktoring online może okazać się najlepszą formą finansowania dla Twojej firmy! W końcu w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie