Czego szukasz

Czy cena złotych pierścionków zaręczynowych ulega wahaniom? Sprawdzamy!

Złote pierścionki zaręczynowe od wielu lat stanowią bestseller sklepów jubilerskich. Wyróżnia je ponadczasowy charakter, dzięki któremu nieustannie wpisują się w trendy modowe. Permanentnie zapisały się w naszych codziennych stylizacjach, dodając im niepowtarzalnego blasku. Czy cena złotej biżuterii także pozostaje niezmienna?

pierścionek zaręczynowy

Jak powstaje złota biżuteria?

Aby oryginalny pierścionek zaręczynowy złoty mógł zalśnić na dłoni wyjątkowej kobiety, mistrzowie jubilerstwa muszą przejść przez dość skomplikowany proces tworzenia, który zaowocuje bajeczną biżuterią. Niezbędnym etapem owego procesu jest utworzenie stopu metali.

Dzieje się tak, ponieważ złoto w czystej postaci jest zbyt miękkie i łamliwe, aby mógł z niego powstać wytrzymały przedmiot. W zależności od zawartości innych pierwiastków w całym wyrobie, określona zostaje próba złota. Za trzy najbardziej popularne i najczęściej spotykane w jubilerstwie uznaje się próby 750, 585 i 333. Pierwsza z nich w swoim składzie zawiera aż 75% czystego pierwiastka, druga 585,5% a trzecia już tylko 33,3%. Wybór konkretnej klasy zależy od potrzeb konsumenta. Próba 750 odznacza się wyjątkową szlachetnością, jednak jej odporność na zarysowania jest gorsza od tej, którą wyróżnia się próba 333. Za kompromis pomiędzy trwałością i znakomitością uznaje się biżuterię próby 585. Łączy ona w sobie dwie kluczowe cechy, czyniąc wyroby jubilerskie fantastycznymi.

Od czego zależy cena złotego pierścionka zaręczynowego?

Według statystyk, przeciętny Polak jest w stanie przeznaczyć na symbol miłości kwotę z przedziału od 500 do 1500 zł. Ceny biżuterii ślubnej są niezwykle zróżnicowane. Niezwykle wiele czynników ma wpływ na ostateczny koszt pierścionków zaręczynowych złotych.

Pierwszym z nich jest oczywiście fundament każdego wyrobu jubilerskiego, czyli metal szlachetny. W przypadku złota, ogromną rolę odgrywa jego próba. Im więcej czystego pierwiastka znajduje się w pierścionku, tym wyższa będzie jego cena. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o kamienie szlachetne. Im doskonalszy klejnot wybierzemy, tym większa będzie wartość biżuterii. Nikogo nie zdziwi fakt, iż złoty pierścionek zaręczynowy z szafirem okaże się droższy od tego ukoronowanego przez cyrkonię.

Ponadto na ostateczny koszt symbolu miłości wpływ będzie miała renoma salonu jubilerskiego, waga pierścionka oraz koszty produkcji. To właśnie one mogą powodować wzrost cen w sklepach jubilerskich.

Jaki kamień szlachetny pasuje do złota?

Chociaż na ogół w doborze kamienia szlachetnego panuje dowolność, niektóre klejnoty znacznie lepiej zaprezentują się na złotym tle. Przykładem takiego minerału może być szmaragd. Jego zielona, fenomenalna barwa w połączeniu ze złotem ukazuje swoją głębię. Wspomniany duet jest prawdziwym triumfem elegancji i szyku. Doskonale dopełni każdą stylizację, jednak jego charakter najlepiej ukażą szykowne kreacje.

Kolejnym kamieniem szlachetnym, który otulony przez złoto ukazuje pełnię swojego piękna jest rubin. Królewska barwa tego klejnotu od setek lat zachwyca konsumentów na całym świecie. Czerwień o tak żywym i wyjątkowym odcieniu w niepowtarzalny sposób odznacza się w towarzystwie złotego blasku. To iście wykwintne połączenie wzbudza fascynację nawet największych ignorantów jubilerstwa. Dodając do niego brylanty, podkreślimy doskonałość tego wyszukanego pierścionka zaręczynowego. A jego niepowtarzalny blask już na zawsze będzie symbolizował szczerość waszych uczuć.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie