Czego szukasz

Czy 10 kroków wystarczy, by osiągnąć sukces?

Ilekroć sięgam po książkę z kategorii poradniki zastanawiam się czy się dowiem z nich czegoś nowego? Czy uda mi się dzięki nim przepracować jakiś problem? Kiedy więc w moje ręce wpadła książka Dondi Scumaci „Skazana na sukces. 10 przykazań skutecznej bizneswoman” postanowiłam ją przeczytać i przekonać się, czy te 10 przykazań rzeczywiście coś wniesie w moje życie…

Kawa na ławę

Ku mojemu zaskoczeniu autorka nie głaszcze po głowie mówiąc “wszystko będzie dobrze”, ale konsekwentnie od samego początku książki nawołuje do działania. Walcz kobieto, jeśli chcesz coś osiągnąć! Sukces sam nie nadejdzie i nie obejdzie się bez pracy nad sobą!… jakbym słyszała w głowie. Każda z nas walcząc o sukces spotyka na swojej drodze życiowej różne sytuacje. Niektóre z nich są łatwe i pokonujemy je z łatwością, ale niektóre…? Trudno się z nimi zmierzyć bo sprawiają nam kłopot. Czasem nawet nie wiemy do końca, w czym problem? Z czym w tej chwili nie mogę sobie poradzić? Jakie jest źródło trudności? W książce Dondi Scumaci jest opisanych wiele przykładów i potencjalnych reakcji na nie, więc masz dużą szansę by odnaleźć tam siebie. Okazuje się bowiem, że kobiety podobnie reagują na określone sytuacje.

To nie jest książka na jeden wieczór

Jeśli rzeczywiście chcesz skorzystać z tej książki – musisz dać sobie czas. Czas na to, by przeczytać fragment, by przeanalizować przykłady, wreszcie na to, by odpowiedzieć sobie na pytania stawiane przez autorkę. Ponoć zmiany rodzą się powoli. Podchodząc do książki w ten sposób, mamy szansę nauczyć też pewnej systematyczności, planowania swych działań w czasie. W końcu doba ma 24 h i dobrze jest usiąść sobie na koniec dnia w fotelu i pomyśleć, że dobrze wykorzystałam dzisiejszy dzień.

Zacznij od siebie, ale pamiętaj, że nie jesteś sama

Nie szukajmy winy w innych. A jeśli już zdecydujemy szukać jej w sobie, to znajdźmy rzeczowe argumenty. Czasem prosta zamiana pytania z “Co się stało?” na to “Dlaczego się stało?” zmienia punkt wyjścia, bo drugi raz nie popełnimy tego samego błędu. Niby to banalne, ale warto sobie o tym przypominać, że na drodze do sukcesu warto wesprzeć się innymi, porozmawiać, wysłuchać by znaleźć najlepsze rozwiązanie nurtującego nas problemu.

Daj sobie szansę

Tak, daj sobie szansę! Bo to, że nie wyszło Ci kilka lat temu, to że może cały czas szukasz TEGO CZEGOŚ, to nie znaczy, że czas się poddać. To znaczy, że trzeba SZUKAĆ dalej, próbować, sprawdzać i walczyć – tak walczyć! Być może zderzysz się z trudną rzeczywistością, ba, nawet ze samą sobą, ale kto inny zmotywuje Cię do działania, jak nie Ty sama? Mając książkę Skazana na sukces” pod ręką na pewno będzie łatwiej. 

Chcesz mieć egzemplarz dla siebie? Albo podarować ją przyjaciółce? Dla Czytelniczek naszego portalu specjalna oferta na stronie wydawnictwa. Sprawdź szczegóły >>>
 

Autor: Dondi Scumaci

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Pscyhologiczne (GWP)  

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Pełna energii i entuzjazmu życiowego mama. Stara się iść przez życie z uśmiechem i optymizmem. Uwielbia wiedzę na różne tematy zwłaszcza, jeśli może się nią podzielić z innymi. Najlepsza frajda to zobaczyć w oku ten “błysk zainteresowania”.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie