Czego szukasz

Czego nie może zabraknąć w wyprawce dla noworodka?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to ważny, ale często stresujący moment dla przyszłych rodziców. Często nie wiedzą oni, które produkty są niezbędne, a które nigdy się nie przydadzą. Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

Wyprawka dla noworodka - czego potrzebujemy?

Trudno znaleźć jedną uniwersalną listę produktów niezbędnych dla noworodka. W internecie znajdziemy wiele sugestii, które często różnią się od siebie. Przyszła mama często jest też zasypywana dobrymi radami od rodziny i znajomych, które nieraz są ze sobą sprzeczne. Trudno więc dokonać wyboru, szczególnie w przypadku pierwszego dziecka, gdy wszystko jest nowością. Co musisz kupić przed porodem, a z czym możesz poczekać na narodziny dziecka?

Wyprawka dla noworodka – czego nie może w niej zabraknąć?

Choć kompletowanie wyprawki budzi wiele emocji, w dzisiejszych czasach mamy ten komfort, że w każdej chwili możemy dokupić brakujące przedmioty, zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Nie ma więc powodu, aby stresować się, że o czymś zapomnimy. Co więc powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

Do podstawowych produktów należą ubranka niemowlęce i pieluszki jednorazowe. Nie należy jednak przesadzać z ilością, ponieważ nigdy nie mamy pewności, jakie rozmiary ubranek i pieluszek będą odpowiednie. Niezbędne będą też pieluchy tetrowe, które z pewnością przydadzą się w wielu sytuacjach.

Nie można zapomnieć o produktach do pielęgnacji niemowląt, takich jak: sól fizjologiczna, płyn do przemywania pępka, płatki kosmetyczne, płyn do kąpieli i krem przeciw odparzeniom. Pamiętaj, aby wybierać kosmetyki, które można stosować od 1. dnia życia. Na etykiecie musi znajdować się atest, np. Centrum Zdrowia Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny czy Instytutu Matki i Dziecka. Dzięki temu masz pewność, że dbasz o bezpieczeństwo dziecka.

Bez względu na to, czy planujesz karmienie piersią, czy też nie, warto kupić laktator, który może okazać się przydatny. Przed wyborem produktów, warto przejrzeć dostępne w Internecie listy wyprawkowe i na ich podstawie stworzyć własną listę. Nie musisz kupować wszystkich sugerowanych produktów, wystarczy, że wybierzesz te podstawowe, które są niezbędne. Resztę dokupisz na bieżąco, według potrzeb.

Kompletowanie wyprawki – przydatne produkty

Stworzenie jednej, idealnej listy, jest praktycznie niemożliwe. Musisz więc liczyć się z tym, że kompletując wyprawkę, kupisz nie tylko niezbędne produkty, ale też takie, których nigdy nie użyjesz. Wszystko dlatego, że nawet polecane i sprawdzone produkty nie każdego zachwycą. Wielu młodych rodziców poleca rożek i kokon niemowlęcy, które można wykorzystać do przewijania lub zabawy. Jednak u innych te produkty okazują się zbędne.

Kupowanie wszystkich produktów, o których przeczytasz na blogach i w mediach społecznościowych nie jest dobrym pomysłem. Dobrze więc zapoznaj się z funkcjami danego produktu i zastanów, czy sprawdzi się on w waszym przypadku. Przed narodzinami dziecka kup tylko to, czego będzie potrzebować w pierwszych tygodniach, a resztę dokupisz później.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie