Czego szukasz

Czas na kobiety!

Kobiety odgrywają kluczową rolę w rozwoju gospodarki, tworzeniu nowych miejsc pracy i pokonywaniu kryzysu. Jak wzmocnić obecność kobiet w gospodarce? Możemy się do tego bezpośrednio przyczynić. Przeczytajcie o Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej i – jeśli ją popieracie – zagłosujcie na tak! 

Apel o pomoc w ważnej społecznej sprawie dla nas, europejskich kobiet.

Jeden milion startuje z jedynką. JEDEN – to TY. Trzeba zebrać 1.000.000 podpisów.
Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet zaangażowały się w akcję zbierania głosów poparcia dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej Act 4 Growth, inaczej Działajmy dla Rozwoju, do której poparcia zapraszają nas, Polki. Przedsiębiorczość Kobiet to konieczność dla gospodarki, jednak, aby wykorzystać pełen potencjał firm na rzecz wzrostu gospodarczego oraz tworzenia miejsc pracy, potrzebne są znaczne środki. Polityka wspierania firm będących własnością kobiet wypadła z projektów ustawodawczych Komisji Europejskiej, dlatego też Act 4 Growth proponuje 4 kluczowe elementy strategii niezbędne do zwiększenia liczby kobiet – przedsiębiorców.

Jakie są sugestie zmian wysuwane przez Act 4 Growth?

  1. Utworzenie Europejskiego Biura ds. Przedsiębiorczości Kobiet w celu zapewnienia infrastruktury niezbędnej do wspierania przedsiębiorczości wśród kobiet.
  2. Powołanie Dyrektora ds. Przedsiębiorczości Kobiet w ramach Komisji Europejskiej, w celu podnoszenia świadomości korzyści gospodarczych wynikających z rosnącej liczby przedsiębiorstw prowadzonych przez kobiety.
  3. Zbieranie danych statystycznych o przedsiębiorczości kobiet w krajach europejskich, w postaci umożliwiającej rozdzielenie danych na temat przedsiębiorstw prowadzonych przez osoby różnej płci.
  4. Egzekwowanie realizacji obowiązujących przepisów w zakresie równości płci w szczególności skoncentrować się na podniesieniu poziomu transparentności przy alokacji zasobów i środków finansowych.

Inicjatorki wierzą, że te 4 postulaty spowodują dużą zmianę dla rozwoju gospodarczego. Takie same 4 żądania zostały wprowadzone do prawodawstwa Stanów Zjednoczonych w 1988 roku. Statystyki amerykańskie wykazują, że kobiety odgrywają kluczową rolę w rozwoju gospodarki, tworzeniu nowych miejsc pracy i pokonywaniu kryzysu.

W jaki sposób Act 4 Growth dokona zmian?

By zainicjowane działania nabrały mocy, potrzebne jest zabranie w ciągu roku 1 000 000 podpisów osób wspierających, wówczas Komisja Europejska rozpatrzy proponowane zmiany. Jeśli chcesz, by Twój głos zmienił prawodawstwo unijne dotyczące przedsiębiorczości kobiet zrób kolejny krok – podpisz petycję i przekaż te informacje dalej – Twoim znajomym, rodzinie, poprzez różne kanały komunikacji.

Głosować można na przykład on-line. Potrzebnych jest tysiąc osób w Polsce, które zbiorą po 100 głosów. 100 000 głosów w Polsce to minimum. Termin 1 marca 2014.

Więcej szczegółów zawiera opinia Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, na której opiera się inicjatywa.
Zagłosuj tutaj oraz znajdź nas na Facebooku.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie