Czego szukasz

Co warto zobaczyć z dzieckiem w Krakowie?

Kraków od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Do Małopolski przyjeżdżają nie tylko rodzimi wielbiciele przepięknej architektury i historii miasta, ale także sympatycy z zagranicy. Oprócz interesujących zabytków Kraków oferuje także wiele atrakcji dla dzieci. Właśnie planujesz wypad na południe ze swoją pociechą? Sprawdź, jakich miejsc nie możesz pominąć, odwiedzając z dzieckiem dawną stolicę kraju!

Z historią za pan brat

Choć wizyta w Kościele Mariackim lub w Sukiennicach może nie do końca spełnić oczekiwania młodszych turystów, to nie warto rezygnować z alternatywnej nauki historii.

Miasto może pochwalić się ponad 1000-letnią tradycją! Do najnowszych atrakcji dla dzieci w Krakowie, które na pewno warto zobaczyć, zalicza się HistoryLand, czyli interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków.

Co to takiego? To nic innego jak wystawa z klocków LEGO®, która oprócz przepięknych makiet prezentujących ważne wydarzenia i miejsca Polski, umożliwia zwiedzającym poznanie historii za pomocą wszystkich zmysłów.

Wszystko dzięki fantastycznym interaktywnym elementom, m.in. goglom VR i kolorowym wizualizacjom, sprawiającym że dzieci mogą poczuć się jak uczestnicy prezentowanych wydarzeń.

Na fanów klocków LEGO® i przeszłości czekają makiety prezentujące m.in. bitwę pod Grunwaldem, osadę w Biskupinie, obronę zakonu na Jasnej Górze oraz wspomniane już Sukiennice.

Czas na naturę

Nie samą historią i zwiedzaniem dzieci żyją. Wizyta w Krakowie to doskonała okazja do poznania jednego z najciekawszych ogrodów zoologicznych w Polsce, czyli Ogrodu Zoologicznego w Lesie Wolskim.

Jakie atrakcje czekają na maluchów? Przede wszystkim bardzo duża liczba zwierząt właściwie z każdego zakątku globu. Zwiedzający mogą podziwiać przepiękne ssaki – leniwce dwupalczaste, karakale, żbiki, lwy, jaguary, tygrysy, pantery, zebry, hipopotamy, alpaki, żyrafy, renifery oraz wielbłądy.

Oprócz nich na terenie krakowskiego zoo można spotkać także pawie, czarne łabędzie, flamingi, anakondy, boa i wiele egzotycznych gatunków ryb. Koszt biletu ulgowego to 10 zł, a biletu normalnego 18 zł.

Smocza Jama

Wawel to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie. Nie ma się co dziwić – w końcu to dawna rezydencja królów Polski. Wybierając się do stolic Małopolski dzieckiem, koniecznie trzeba znaleźć chwilę na odwiedziny Smoczej Jamy.

Ta znajdująca się pod Wzgórzem Wawelskim jaskinia jest dobrze znana wszystkim maluchom z legendy o szewczyku Dratewce i Smoku Wawelskim, który według podań oraz kroniki Wincentego Kadłubka zamieszkiwał jamę.

Warto wybrać jednak odpowiedni termin wyjazdu – od 1 listopada do końca marca Smocza Jama jest nieczynna. W innych okresach roku można ją oglądać od godziny 10 do 17 (w wakacje wyjątkowo do 20).

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie