Czego szukasz

Działo się… podczas Wieczoru Biznesowego Make Your Business Better

Ponad 90 przedsiębiorców z całego regionu Śląska, eksperci w swoich dziedzinach, temat emocji w biznesie i historie sukcesu przedsiębiorczych kobiet… Czyli kolejny udany Wieczór Biznesowy Make Your Business Better zorganizowany w ramach cyklu spotkań Lady Business Club i Akademii Marki z Klasą, który odbył się 1 grudnia b.r. w Katowicach. A co jeszcze się działo? Relacja z tego wydarzenia u nas >>

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 21/12/2016
wystąpienie prelegentki na spotkaniu przedsiębiorczych kobiet

Kolejny Wieczór Biznesowy Make Your Business Better, zorganizowany przez koncept Business Unlimited w katowickim hotelu Monopol Katowice. który odbył się 1 grudnia b.r., zgromadził grupę 90 przedsiębiorców z całego regionu Śląska. Tematem przewodnim były „Emocje w biznesie – jak wykorzystać ich siłę w prowadzeniu firmy”, spotkanie zorganizowano w ramach cyklu spotkań Lady Business Club i Akademii Marki z Klasą.

relacja-katowice-wieczor-biznes

Tym razem twórczynie konceptu, Emilia Bartosiewicz i Ewa Czertak zaprosiły do roli prelegentów ekspertów w swoich dziedzinach, m.in. Ania Jakubowski, Michał Banach, który podczas prezentacji wyników przeprowadzonych badań dotyczących wielu rodzajów reklam podkreślił, ze ostateczne wybory klientów nie zawsze musza się zgadzać z ich zewnętrznymi reakcjami oraz pokazał przykłady emocjonujących klipów reklamowych, aby udowodnić, że każdy element przekazu kierowanego do konkretnej grupy docelowej może wywołać zaskakujące emocje odbiorców; Ewa Czertak w swojej prelekcji poświęconej temu, jak dzięki silnej marce zbudować dobry biznes i szczęśliwą firmę rozpoczęła od dyskusji z gośćmi o zaletach współdziałania w ramach turkusowych organizacji. Prezentując zebranym analizę różnego tupu organizacji dowiodła, że tylko wprowadzając do swoich firm turkusowy model organizacji można odnieść sukces, który pozwoli na rozwój wszystkich członków zespołu jednocześnie przyczyniając się do powiększenia zysków.

Budowanie szczęśliwej firmy to życie w harmonii ze sobą, to posiadanie silnej, autentycznej marki osobistej. Marka osobista potrzebna jest każdemu przedsiębiorcy przede wszystkim do odważnego życia i budowania przewagi konkurencyjnej na rynku.

Historię biznesu w opowiedziała w trakcie spotkania Dorota Waga, która w swoim krótkim, ale emocjonalnym wystąpieniu potwierdziła, że aby posiadać autentyczną markę osobistą należy zacząć od etapu odkrycia samego siebie, przejść przez etap tworzenia autentycznego wizerunku i prezentacji, a w konsekwencji stale utrzymywać i monitorować konkurencję.

Dzięki uprzejmości partnera głównego naszego wydarzeni, goście mogli zapoznać się z marką MINI – ekskluzywny samochód witał gości przy wejściu do hotelu, przedstawiciel BMW przybliżył zgromadzonym idee, która towarzyszyła twórcom modelu.

relacja-katowice-wieczor-biznesowy

W drugiej części spotkania wręczone zostały certyfikaty ukończenia półrocznego kursu budowania marki osobistej dla przedsiębiorców „Bądź Widzialną Marką” oraz prestiżowy znak jakości „Marka z Klasą”. Znak jakości otrzymała Magda Wojdała – adwokat kościelny, wykładowca akademicki, autorka ponad 60 artykułów naukowych i popularyzatorskich, specjalista w zakresie sukcesji gospodarczej, kierowca rajdowy. Właścicielka marki: Centrum Prawno – Szkoleniowe sp. z o.o. i bloga „Z prawnikiem na rajdzie”. Certyfikaty ukończenia kursu budowania silnej marki dla przedsiębiorców przyznano także: Anieli Czerner-  właścicielce firmy Mikomax w Mokołowie, Sylwi Gierez-Dobiczek – projektantce autorskiej, założycielce i właścicielce marki modowej dla kobiet Off The Grid i Joannie Bryndas – marketingowcowi z prawie 15-letnim doświadczeniem w branży, ekspertowi w obszarze marketingu wystawienniczego, twórczyni kreatywnych strategii komunikacyjnych.

Wśród partnerów biznesowych, którzy przekazali naszym gościom upominki znaleźli się: marka Off The Grid by S., Grupa Kotrak, firma Lucy Style, Akademia Kobiecości, Diamond Hair & Day Spa, Profit Art Consulting, marka Sukcesja Gospodarcza. Wyjątkowy podarunek, pióra z limitowanej serii wyprodukowanej specjalnie z okazji 225-lecia podpisania Konstytucji 3-go maja 1791 przekazał firma Visconti Główny partner wieczoru – firma Bawaria Motors Katowice – Dealer BMWwręczył jednemu z gości voucher na weekend z MINI COUNTRYMAN do użytku wraz z pełnym bakiem!

Wydarzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia patronów medialnych: portalu Myslowice.Net, magazynu Magazyn Kobiet, portalu Panorama Silesia, Kurier Miejski Sosnowiec, magazynu Kobbieciarnia, Portalu Mamo Pracuj i portalu 4allwomen.pl.

Zdjęcia: fot.Wojciech Indyk

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Mama robi kurs wirtualnej asystentki – czyli o tym, jak pracować nie wychodząc z domu

Albo wychodząc i pracując tam gdzie chcesz :) Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to co lubię, a potem pójść z dziećmi w góry - Czy możliwa jest praca zdalna jeśli nie jesteś grafikiem, programistą ani blogerką? Oczywiście!
  • Ewa Wczelik - 12/08/2019
kobieta pracuje z domu na laptopie

Dylematy mamy i taty

Końcówka urlopu macierzyńskiego plus Przedszkolak na pokładzie. Pojawiają się pierwsze pytania i dylematy. Wracać do pracy? Zostawić Mrówkę z… tylko z kim? Niania? Żłobek?!

Żłobek odpada na starcie – nie jestem przekonana do tego typu opieki. Szukam “cioci” na etat. Robię research, trzeba sprawdzić jakie obecnie panują stawki. Szybka kalkulacja i niemały szok – braknie pensji! Nawet na waciki nie zostanie… Co teraz? Wieczorna rozmowa z mężem. Biała kartka: zaczynamy wypisywać plusy i minusy. Wreszcie jest decyzja! Mama idzie na wychowawczy.

Kamień z serca. Najgorszy jest brak decyzji, a tu jeden wieczór i już jest. Uff… Ale i tysiące myśli bombardują mi głowę. Czy aby na pewno finansowo damy radę? Czy pojedziemy na wakacje w przyszłym roku? Czy będę musiała przerwać treningi? A jeśli nam braknie na podstawowe rzeczy?

Może udałoby się znaleźć pracę, którą mogę wykonywać z domu? Taką, gdzie sama ustalę co będę robić i ile godzin na to poświęcę. Dzięki której nie będzie problemem zająć się chorym Przedszkolakiem gdy będzie taka potrzeba. Po naszym pierwszym sezonie przedszkolnym wiem, że tamtejsze prezenty to nie tylko laurki, ale i glut po kostki. Katar potrafi przerodzić się w istną walkę pod hasłem “oby tylko nie opadło na oskrzela” itd.

Kurs na szerokie wody – czyli jak znalazłam kurs wirtualnej asystentki

Pierwsza myśl: chyba nie ma takiej pracy, którą mogłabym wykonywać tylko zdalnie. Nie jestem grafikiem, programistą, blogerką itp. Zaczynam ponownie przeszukiwać internet i trafiam na informację: kurs wirtualnej asystentki na mamopracuj.pl. Czytam z wypiekami na twarzy. Nie muszę być programistą, ani grafikiem. Uff. Trochę rzeczy już potrafię. Rozmową z drugą połówką – wchodzimy w to. Idę na kurs – nie wychodząc! 🙂

Pierwsza lekcja z mentorką daje dużo nadziei. Dziewczyny współkursantki – fantastyczne. Jest moc! Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu wieczorami. Nawet kiedy moja Mrówka Z. się obudzi i w te pędy biegnę, by ją ululać, to nasze wirtualne spotkania są nagrywane i mogę do nich wrócić, kiedy tylko mam taką możliwość. Oprócz lekcji codziennie komunikujemy się na ​slacku​. Wymieniamy się wrażeniami, dzielimy naszymi pracami oczekując nie tylko konstruktywnej krytyki, ale i wsparcia czy pochwały. Czuję, że nabieram wiatru w żagle. Poznaję nowe rzeczy. Chłonę, ile tylko mój zmęczony i niewyspany mózg przyjmie 🙂 Idzie nowe!

Praca zdalna na końcu świata

Pisząc ten wpis jestem w “Chacie na końcu świata” w Beskidzie Niskim. Mrówka Z. drzemie w wózku, Przedszkolak ze swym najlepszym Tatą odkrywa dziką roślinność i robactwo wszelkiej maści, a ja? Ja siedzę w chacie na werandzie z kubkiem herbaty i laptopem na kolanach. Delektuję się zapachem lasu, trawy i kwiatów. Słucham jak świergolą ptaszki, odganiam upierdliwe muchy i podnosząc wzrok znad ekranu cieszę się widokiem gór. Spoglądam z ciekawością na krążącego po niebie myszołowa.

Można być realną mamą – zajmującą się dzieckiem i wirtualną asystentką, która rozwija się zawodowo.

Tak wyobrażam sobie moją przyszłą pracę: robię to co chcę i lubię, tam gdzie chcę – oczywiście jeśli tylko mam dostęp do internetu 🙂 Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to, co lubię zawodowo, a potem pójść z dziećmi w góry. Cieszę się na myśl, że będę z Mrówką Z., że będę mogła lepiej zająć się Przedszkolakiem, jeśli zostanie w domu. Czuję po prostu wolność. Wcześniej drżałam na samą myśl, że jedno czy drugie dziecko choruje, a ja muszę powiedzieć szefowi, że znowu (!) mnie nie będzie przez dwa tygodnie… To już za mną, a kolejne wyzwania przede mną.

Ok, ale WA to nie cukiereczki, górki, ptaszki itd. To jest praca. Tak samo wartościowa jak etat, do której również trzeba się przygotowywać, doszkalać, pracować nad sobą i marką. Nawet więcej: jesteś sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. W którą stronę popłyniesz, taki cel osiągniesz. A zadbany okręt pomoże dobić do celu.

Chcesz poznać inne historie kobiet, które odmieniły swoje życie zawodowe? Przczytaj:

Powodzenia!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Wczelik
Zawodowo wirtualna asystentka w twojaprawareka.pl. Swoją pracą pomaga przedsiębiorcom odzyskać ważny dla nich czas, aby mogli skupić się na swoim sukcesie. Prywatnie żona przewodnika beskidzkiego, mama dwojga małych odkrywców pragnąca pokazać im świat. Choć w biegu, łapie wolne chwile zaczytując się w literaturze z okresu II wojny światowej, smakuje w kuchni indyjskiej, a bywa że i coś "zaszyje" na maszynie do szycia. Najbardziej odpoczywa w Beskidzie Niskim.

Pomóż stanąć na własnych nogach – zdecyduj kto wygra 30 tysięcy na rozwój biznesu!

Kto wygra 30 tysięcy na rozwój swojego produktu i biznesu? Zdecyduj i zagłosuj. Konkurs Stań na własnych nogach, właśnie wszedł w 2 etap - głosowania na jeden z wybranych 50 zgłoszeń. Zobacz wybrane produkty i oddaj swój głos! Głosowanie trwa do 5 września, a każda klubowiczka Rossmann może oddać tylko 1 głos!
  • Joanna Gotfryd - 01/08/2019
sofa, nogi kobiety i laptop na kolanach - plakat zapowiadający akcję Rossmanna

Stań na własnych nogach – prawie 500 zgłoszeń!

Konkurs Stań na własnych nogach, to akcja, którą organizujemy wspólnie z firmą Rossmann. Od 15 czerwca do 20 lipca można było zgłosić do konkursu swój produkt, tworzony z pasją, który ma szanse stać się biznesem i dać niezależność finansową jego twórczyni.

Do konkursu zgłoszono prawie 500 prac konkursowych! Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Rossmann i Fundacji Mamo Pracuj miała bardzo trudne zadanie – wybranie 50 prac, które przejdą do 2 etapu konkursu.

Wśród zgłoszonych prac było dużo zabawek – lalek, szydełkowanych misiów oraz książeczek. Sporo zgłoszeń dotyczyło akcesoriów dla dzieci – kocyków, wielorazowych pieluszek, personalizowanych przedmiotów czy produktów idealnych na prezent, np. z okazji urodzenia dziecka.

Przedsiębiorcze i twórcze kobiety do konkursu zgłosiły także ręcznie robione kosmetyki – szampony, mydła i kremy – bez konserwantów, na bazie naturalnych składników.

Nie zabrakło także artykułów dla domu – ozdobnych bibelotów, naturalnych świec i dekoracyjnych przedmiotów.

Wśród zgłoszonych prac była też odzież i akcesoria modowe, a także akcesoria wpisujące się w trend zero waste – wielorazowe artykuły higieniczne i zamienniki jednorazowych foliówek na zakupy.

Zobacz jakie produkty znalazły się w 2 etapie konkursu! >>

Głosowanie na najlepszy produkt

Teraz klubowicze Rossmann mogą zagłosować na najlepszy – ich zdaniem – produkt.

Głosowanie potrwa od 1 sierpnia do 5 września. Każdy klubowicz Rossmann może zagłosować tylko jeden raz, dlatego warto starannie przejrzeć wybrane do 2 etapu prace.

Zwycięzców, którzy otrzymają nagrody – pierwszą – 30 tysięcy złotych, oraz drugą i trzecią – odpowiednio – 20 i 10 tysięcy – poznamy już 10 września.

Zagłosuj, pomóż stanąć na własnych nogach! >>>

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail