Czego szukasz

Co pomaga mamie łączyć życie rodzinne z zawodowym?

Godzenie życia zawodowego i rodzinnego to temat rzeka. Ale co takiego decyduje o tym, że to jest możliwe? Że mama jest spokojna o swoje dzieci, że ma czas realizować swoje pasje, swoje ambicje zawodowe, albo po prostu zarabiać pieniądze bez wyrzutów sumienia? Na zaproszenie Prezydenta RP weźmiemy udział w debacie o godzeniu życia zawodowego i rodzinnego, a na sali będą politycy, administracja ale też pracodawcy. Chętnie przekażemy Wasze postulaty i pomysły. Piszcie zatem >>>. Czekamy. 

Wyobraź sobie…

Wyobraź sobie, że bez żadnego problemu i zgryźliwych uwag możesz ustalić ze swoim pracodawcą, że zawsze w piątki pracujesz z domu, aby nie tracić 2 godzin na dojazdy tylko przeznaczyć je na zabawę z dzieckiem.

Albo tak: w biurze jesteś trzy dni, a np. czwartek i piątek masz wolne, bo pracujesz na 3/5 czy inny kawałek etatu. To Twój czas na wszystko to, na co nie masz czasu w pozostałe dni. Dzięki temu, kiedy przychodzi weekend ODPOCZYWASZ a nie biegasz po domu ze szmatą, jedną ręką mieszając obiad, drugą zamiatasz podłogę a trzecią… bawisz się z dzieckiem klockami…

A może marzysz o tym, aby mieć całkowicie elastyczny czas pracy i dlatego zakładasz własną firmę. Może nie zarobisz na niej od razu milionów, ale z przyjemnością dokładasz się do domowego budżetu i… jesteś aktywna zawodowo, przebywasz wśród dorosłych a to w co robisz, robisz z sercem. Owszem, prowadzenie firmy to nie „bułka z masłem” ale jesteś obrotna, potrafisz nawiązywać relacje i masz świetny pomysł na biznes, a do tego wiesz, że ZUS nie „pożre” większości Twoich zarobków…

Brzmi ciekawie? Tak, i to całkiem realnie.

Jak to robią inni?

W wielu krajach europejskich stosuje się takie i wiele innych rozwiązań wspierających rodziców w… byciu rodzicem. Przecież nie po to rodzimy dzieci, aby spędzały cały dzień i pół nocy w placówce, albo aby mówić dziecku tylko dobranoc… W końcu nie jesteśmy robotami, i nawet mama (sic!) musisz kiedyś odpoczywać, mieć czas tylko dla siebie.

Weźmy choćby taką Wielką Brytanię, gdzie przedsiębiorcą możesz stać się przez telefon, płacąc równowartość 50 PLN co miesiąc na brytyjski „ZUS”. Ok, nie ma w tej kwocie odkładania na emeryturę, ale kto z nas jeszcze wierzy, że za 40 lat dostaniemy od sensowną emeryturę? Idąc dalej, jeśli podatek dochodowy płaci się dopiero powyżej pewnego progu dochodu, to mamy spokojnie czas na rozruch i szansę rozwinięcia swojego biznesu. Albo przestoju, bo w życiu rodzica są takie chwile, kiedy musi być z dzieckiem np. chorym i nie ma wyjścia.

A w Danii, zwyczajowo i bez żadnego problemu, każdy z pracowików może poprosić o tzw. 80% zatrudnienia. Własnie po to aby więcej czasu spędzać z rodziną albo realizować swoją pasję. Duński pracodawca wie, że szczęśliwy pracownik to dobry pracownik, że wypoczęty pracownik to efektywny pracownik… Proste i logiczne, prawda?

Oczywiście możemy zasłaniać się tym, że te kraje są zdecydowanie zamożniejsze od nas. Pytanie czy w rachunku ekonomicznym takie działania po prostu nie są bardziej opłacalne przyszłościowo? W końcu rodzic to idealny konsument. Takie przeliczniki to zadanie dla poważnych ekonomistów. My wiemy jedno; rodzice, a szczególnie matki potrzebują wsparcia na rynku pracy, udogodnień i większego zrozumienia ich szczególnej sytuacji. Dla dobra wszystkich. 

Powiedzmy głośno czego potrzebujemy

W najbliższy wtorek tj. 18 listopada, będziemy gościć w Kancelarii Prezydenta biorąc udział w debacie pt. „Godzenie życia zawodowego i rodzinnego”. Podzielimy się naszymi obserwacjami i wiedzą o potrzebach matek, które chcą pracować zawodowo. Szczególnie leży nam na sercu sprawa podejścia pracodawców do wszelkich elastycznych form pracy, a także wysoki ZUS, który często paraliżuje rozwój mamowych biznesów. 

Czy są jeszcze jakieś rozwiązania, które ułatwiłyby Wam godzenie życia rodzinnego i zawodowego? Co pomoże być szczęśliwą i spełnioną matką i kobietą? 

Prosimy o wpisywanie Waszych pomysłów w poniższy formularz, a relacji ze spotkania szukajcie na naszym portalu. 

PRZEJDŹ DO FORMULARZA >>>

Dziękujemy!

Wasza redakcja

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podyskutuj

Kobiety biznesu Rakiety – bezpłatne doradztwo i Twoja historia

Wystartuj z biznesem jak rakieta w kosmos! Wspólnie z portalem Oh!me zapraszamy do akcji #KobietyBiznesuRakiety. Cały miesiąc wspieramy i promujemy kobiety przedsiębiorcze, które chwyciły stery w swoje ręce! Chcesz ocenić swój pomysł na biznes, albo dowiedzieć się skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? A może już jesteś w locie, prowadzisz firmę od lat, ale od kosmosu dzielą Cię lata świetlne? Skorzystaj z bezpłatnego doradztwa firmy Cisnet.pl w ramach naszej akcji. Albo napisz do nas! Pochwal się, pożal, podziel swoją historią! Najciekawsze listy opublikujemy u nas i na portalu dla kobiet Oh!me.

Przedsiębiorczą kobietą być…

Nie dziwią nas statystyki, które stawiają Polki za wzór europejskiej przedsiębiorczości, a liczba firm zakładanych przez kobiety napawa dumą. Dlatego startujemy z akcją, której celem jest promowanie i wspieranie tych kobiet, które chwyciły stery w swoje ręce ruszają w daleką podróż w nieznane! Słowem…

#KobietyBiznesuRakiety

Wspieramy Kobiety, Biznesu Rakiety!

Wiesz, że chcesz, ale nie wiesz od czego zacząć? Potrzebujesz fachowego wsparcia? A może prowadzisz biznes ale nie wiesz jak rozwinąć prędkość? Zapraszamy na bezpłatne doradztwo dla przedsiębiorczych kobiet, zarówno tych które już prowadzą swój biznes, jak i tych które dopiero startują! 

Bezpłatne indywidualne doradztwo biznesowe obejmuje wszystkie aspekty związane z otworzeniem firmy, począwszy od pomysłu, poprzez znalezienie źródła jego finansowania do rejestracji działalności gospodarczej. Dlaczego warto skorzystać?

Dzięki naszej akcji dowiesz się:

 • czy Twój pomysł ma szanse powodzenia?
 • jakie są jego słabe i mocne strony?
 • czy możesz starać się o dotację UE i jak napisać wniosek,
 • gdzie i jak uruchomić działalność?
 • jak obliczyć koszty prowadzenia firmy?
 • kiedy zaczniesz zarabiać?
 • kto Ci w tym pomoże?

Możliwe są spotkania osobiste 60 min. (w oddziale firmy w Krakowie, ul. Siemiradzkiego 19/1) albo porady mailowe – do wykorzystania w okresie dwóch miesięcy od zgłoszenia. Dodatkowo do każdej porady dołączony będzie plik z informacjami dotyczącymi porad jak sporządzić biznes plan oraz dostępnych źródeł finansowania działalności gospodarczej.

Kto za tym stoi?

Konsultacje będzie prowadzić Monika Ogórek – Doradca Biznesowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z nowymi przedsiębiorcami, specjalista w pozyskiwaniu środków unijnych, analityk finansowy, pracownik Cisnet.pl Kancelarii Doradczej Sp. z o.o.

logo_cisnet_male

Głównymi obszarami działalności Cisnet.pl są usługi:

 • Księgowe
 • Wsparcia biznesowego
 • Agencji pracy
 • Szkoleniowe
 • Informatyczne

Cisnet.pl współpracuje z firmami, organizacjami pozarządowymi i osobami fizycznymi.

Jak skorzystać z doradztwa?

Zgłoś się wypełniając formularz, w którym powiesz nam o swoim pomyśle i jak chcesz, abyśmy Ci pomogli. Przedstawiciele Cisnet.pl skontaktują się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych.

Akcja trwa od 10 maja do 8 czerwca 2016 r. Uwaga: Liczba konsultacji ograniczona.

Promujemy Kobiety Biznesu Rakiety! Napisz do nas!

Chcemy poznać Twoją historię biznesową. Zarówno taką, która przypomina udany lot rakietą w kosmos, jak również taką, która z rakietą i kosmosem niewiele ma wspólnego.

Napisz do nas o sukcesach i porażkach. O ważnych biznesowych lekcjach i gorzkich nauczkach. O tym co prowadzenie biznesu zmieniło w Twoim życiu na lepsze, albo na gorsze. A może COŚ stoi na przeszkodzie ku temu abyś wsiadła do rakiety i odpaliła? Co to takiego? Podziel się z nami!

Na Twój list czekamy do 8 czerwca. Najciekawsze historie opublikujemy na portalu Mamo Pracuj i/lub na portalu Ohme.pl. Jeśli chcesz, Twój list opublikujemy anonimowo.

Napisz do nas: [email protected]

logo_ohme_640

Kobiety_biznesu_rakiety_fb

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podyskutuj

O czym chciałabyś przeczytać na mamopracuj.pl?

Podobno "kto pyta nie błądzi" więc my pytamy Was ;-); o to co dla Was ważne, o czym chcecie czytać na portalu i czego Wam brakuje na www.mamopracuj.pl. Prosimy Was o wypełnienie bardzo krótkiej, a dla nas bardzo ważnej ankiety >>> Dziękujemy!
Stół, kawa i wizytówki mamopracuj.pl

Bo prawda jest taka, że…

Dziewczyny,

prawda jest taka, że bez Was nie istniałby nasz portal. A my chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby, dlatego prosimy Was o odpowiedź na ważne dla nas pytania:

O czym jeszcze chciałabyś przeczytać na www.mamopracuj.pl, jakie tematy są dla Ciebie ważne, jakie akcje, projekty i co Cię interesuje?

Powiedz nam a my przygotujemy takie teksty, jakich szukasz. Nie ma dla nas tematów niemożliwych.

Przygotowałyśmy z Asią bardzo krótką ankietę z powyższymi pytania, wypełnienie jej zajmuje kilka minut, a nam pozwoli jeszcze lepiej dopasowywać treści do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj >>>

Jeśli masz dużo pomysłów, napisz ile tylko chcesz! Jeśli na razie nic nie przychodzi Ci do głowy, to pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać maila: [email protected] lub [email protected]

W podziękowaniu za zaangażowanie mamy książki dla Was, nagrodzimy 5 najbardziej pomocnych podpowiedzi ;-).

Na Wasze opinie i podpowiedzi czekamy do 25 kwietnia br.

Bardzo dziękujemy!

Agnieszka i Asia

Zdjęcie: Magdalena Trebert

Aktualizacja 13 maja 2016

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi! Za pomysły, sugestie ale też i głosy krytyki. Wszystkie obiecujemy wziąć pod uwagę i mamy nadzieję, że już wkrótce portal Mamo Pracuj będzie lepszy i bardziej pomocny!

Nagrody książki niespodzianki dostają: Ania, Marta, Kasia K, Kasia W i Gosia. Skontaktujemy się z Wami!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Podyskutuj

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×