Czego szukasz

Co pomaga mamie łączyć życie rodzinne z zawodowym?

Godzenie życia zawodowego i rodzinnego to temat rzeka. Ale co takiego decyduje o tym, że to jest możliwe? Że mama jest spokojna o swoje dzieci, że ma czas realizować swoje pasje, swoje ambicje zawodowe, albo po prostu zarabiać pieniądze bez wyrzutów sumienia? Na zaproszenie Prezydenta RP weźmiemy udział w debacie o godzeniu życia zawodowego i rodzinnego, a na sali będą politycy, administracja ale też pracodawcy. Chętnie przekażemy Wasze postulaty i pomysły. Piszcie zatem >>>. Czekamy. 

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 14/11/2014

Wyobraź sobie…

Wyobraź sobie, że bez żadnego problemu i zgryźliwych uwag możesz ustalić ze swoim pracodawcą, że zawsze w piątki pracujesz z domu, aby nie tracić 2 godzin na dojazdy tylko przeznaczyć je na zabawę z dzieckiem.

Albo tak: w biurze jesteś trzy dni, a np. czwartek i piątek masz wolne, bo pracujesz na 3/5 czy inny kawałek etatu. To Twój czas na wszystko to, na co nie masz czasu w pozostałe dni. Dzięki temu, kiedy przychodzi weekend ODPOCZYWASZ a nie biegasz po domu ze szmatą, jedną ręką mieszając obiad, drugą zamiatasz podłogę a trzecią… bawisz się z dzieckiem klockami…

A może marzysz o tym, aby mieć całkowicie elastyczny czas pracy i dlatego zakładasz własną firmę. Może nie zarobisz na niej od razu milionów, ale z przyjemnością dokładasz się do domowego budżetu i… jesteś aktywna zawodowo, przebywasz wśród dorosłych a to w co robisz, robisz z sercem. Owszem, prowadzenie firmy to nie „bułka z masłem” ale jesteś obrotna, potrafisz nawiązywać relacje i masz świetny pomysł na biznes, a do tego wiesz, że ZUS nie „pożre” większości Twoich zarobków…

Brzmi ciekawie? Tak, i to całkiem realnie.

Jak to robią inni?

W wielu krajach europejskich stosuje się takie i wiele innych rozwiązań wspierających rodziców w… byciu rodzicem. Przecież nie po to rodzimy dzieci, aby spędzały cały dzień i pół nocy w placówce, albo aby mówić dziecku tylko dobranoc… W końcu nie jesteśmy robotami, i nawet mama (sic!) musisz kiedyś odpoczywać, mieć czas tylko dla siebie.

Weźmy choćby taką Wielką Brytanię, gdzie przedsiębiorcą możesz stać się przez telefon, płacąc równowartość 50 PLN co miesiąc na brytyjski „ZUS”. Ok, nie ma w tej kwocie odkładania na emeryturę, ale kto z nas jeszcze wierzy, że za 40 lat dostaniemy od sensowną emeryturę? Idąc dalej, jeśli podatek dochodowy płaci się dopiero powyżej pewnego progu dochodu, to mamy spokojnie czas na rozruch i szansę rozwinięcia swojego biznesu. Albo przestoju, bo w życiu rodzica są takie chwile, kiedy musi być z dzieckiem np. chorym i nie ma wyjścia.

A w Danii, zwyczajowo i bez żadnego problemu, każdy z pracowików może poprosić o tzw. 80% zatrudnienia. Własnie po to aby więcej czasu spędzać z rodziną albo realizować swoją pasję. Duński pracodawca wie, że szczęśliwy pracownik to dobry pracownik, że wypoczęty pracownik to efektywny pracownik… Proste i logiczne, prawda?

Oczywiście możemy zasłaniać się tym, że te kraje są zdecydowanie zamożniejsze od nas. Pytanie czy w rachunku ekonomicznym takie działania po prostu nie są bardziej opłacalne przyszłościowo? W końcu rodzic to idealny konsument. Takie przeliczniki to zadanie dla poważnych ekonomistów. My wiemy jedno; rodzice, a szczególnie matki potrzebują wsparcia na rynku pracy, udogodnień i większego zrozumienia ich szczególnej sytuacji. Dla dobra wszystkich. 

Powiedzmy głośno czego potrzebujemy

W najbliższy wtorek tj. 18 listopada, będziemy gościć w Kancelarii Prezydenta biorąc udział w debacie pt. „Godzenie życia zawodowego i rodzinnego”. Podzielimy się naszymi obserwacjami i wiedzą o potrzebach matek, które chcą pracować zawodowo. Szczególnie leży nam na sercu sprawa podejścia pracodawców do wszelkich elastycznych form pracy, a także wysoki ZUS, który często paraliżuje rozwój mamowych biznesów. 

Czy są jeszcze jakieś rozwiązania, które ułatwiłyby Wam godzenie życia rodzinnego i zawodowego? Co pomoże być szczęśliwą i spełnioną matką i kobietą? 

Prosimy o wpisywanie Waszych pomysłów w poniższy formularz, a relacji ze spotkania szukajcie na naszym portalu. 

PRZEJDŹ DO FORMULARZA >>>

Dziękujemy!

Wasza redakcja

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

O czym chciałabyś przeczytać na mamopracuj.pl?

Podobno "kto pyta nie błądzi" więc my pytamy Was ;-); o to co dla Was ważne, o czym chcecie czytać na portalu i czego Wam brakuje na www.mamopracuj.pl. Prosimy Was o wypełnienie bardzo krótkiej, a dla nas bardzo ważnej ankiety >>> Dziękujemy!
  • Agnieszka Kaczanowska - 17/04/2016
Stół, kawa i wizytówki mamopracuj.pl

Bo prawda jest taka, że…

Dziewczyny,

prawda jest taka, że bez Was nie istniałby nasz portal. A my chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby, dlatego prosimy Was o odpowiedź na ważne dla nas pytania:

O czym jeszcze chciałabyś przeczytać na www.mamopracuj.pl, jakie tematy są dla Ciebie ważne, jakie akcje, projekty i co Cię interesuje?

Powiedz nam a my przygotujemy takie teksty, jakich szukasz. Nie ma dla nas tematów niemożliwych.

Przygotowałyśmy z Asią bardzo krótką ankietę z powyższymi pytania, wypełnienie jej zajmuje kilka minut, a nam pozwoli jeszcze lepiej dopasowywać treści do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj >>>

Jeśli masz dużo pomysłów, napisz ile tylko chcesz! Jeśli na razie nic nie przychodzi Ci do głowy, to pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać maila: [email protected] lub [email protected]

W podziękowaniu za zaangażowanie mamy książki dla Was, nagrodzimy 5 najbardziej pomocnych podpowiedzi ;-).

Na Wasze opinie i podpowiedzi czekamy do 25 kwietnia br.

Bardzo dziękujemy!

Agnieszka i Asia

Zdjęcie: Magdalena Trebert

Aktualizacja 13 maja 2016

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi! Za pomysły, sugestie ale też i głosy krytyki. Wszystkie obiecujemy wziąć pod uwagę i mamy nadzieję, że już wkrótce portal Mamo Pracuj będzie lepszy i bardziej pomocny!

Nagrody książki niespodzianki dostają: Ania, Marta, Kasia K, Kasia W i Gosia. Skontaktujemy się z Wami!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów.  
Podyskutuj

Cykl bezpłatnych webinariów dla Mam – zapisy trwają!

Chcesz łączyć pracę z macierzyństwem w zgodzie ze sobą i w takich proporcjach, które są dla Ciebie ok? Pracujesz na etacie, z domu, masz swoją działalność? Weź udział w bezpłatnym cyklu webinarów "Mama w pracy", który organizujemy wspólnie z Family Managerką - Martą Macieszewską-Malinowską. Zapisy na webinaria już trwają!
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 16/02/2016

Dlaczego warto?

Na każdym spotkaniu otrzymasz mnóstwo pomocnych wskazówek i wsparcia od innych mam. Będzie to także okazja do przyjrzenia się swojej sytuacji i znalezienia najlepszych rozwiązań, idealnych dla Ciebie i Twojej rodziny.

O czym będziemy rozmawiać?

1. Jak łączyć pracę z macierzyństwem? Sprawdzone metody, które pomagają pracującym Mamom – 24 lutego, godz. 20:30

2. Jestem nie tylko Mamą. Jak zadbać o swoje potrzeby i znaleźć czas dla siebie? – 23 marca godz. 20:30

3. Kogo dziś poproszę o pomoc? O asertywności i syndromie Zosi-Samosi -13 kwietnia godz. 20:30

4. Dom pracującej Mamy. O co walczę, a co odpuszczam? – 27 kwietnia godz. 20:30

5. Praca dla Mamy. Jak firmy wspierają pracujących rodziców? – 10 maja godz. 20:30

6. Własny biznes czy etat? Analiza zysków i strat – 24 maja godz. 20:30 >

Jak wziąć udział?

Możesz skorzystać z całego cyklu webinariów lub zapisać się na poszczególne spotkania, tylko te, które Cię najbardziej interesują. Informacji o zapisach szukaj na naszym portalu i Facebooku >

Wszystkie spotkania odbywają się online, wieczorami i są bezpłatne. Potrzebujesz tylko sprawne łącze internetowe i głośniki w komputerze.

Prowadzenie:

Wszystkie webinaria prowadzi Marta Maciszewska-Malinowska (Family Manager, coach dla Mam, zawodowo wspiera pracujących rodziców i firmy przyjazne rodzinie, prowadzi online warsztaty, coaching i webinaria, tworzy programy Working Parents wspierające rodziców w firmach).

Zapisz się na najbliższe spotkanie już dzisiaj!

Webinar: Własny biznes czy etat? Analiza zysków i strat – 24 maja godz. 20:30 >

Ilość miejsc ograniczona!

I ważne informacja!

Do końca maja możesz skorzystać z programu coachingowego DOBRY WYBÓR. Marta pomoże Ci podjąć dobrą decyzję co będzie lepsze dla Ciebie, Twojej rodziny i drogi zawodowej. Własna firma czy jednak praca na etacie? Zapisy i informacje tutaj >

Zapraszamy!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail