Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Co mogę zrobić z rzeczami po dzieciach?

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj
  • 10 czerwca 2010
  • 3 MIN. CZYTANIA
Obrazek tytułowy

Ile razy otwierając szafę swojego dziecka zastanawiałaś się, co zrobić z rzeczami, których ono już nie używa lub z których wyrosło? Co zrobić, gdy są to dobre rzeczy, które mogłoby używać kolejne dziecko? A gdyby tak pomóc konkretnej rodzinie, która ma syna 2 lata młodszego od Twojego, a ich najmłodsza córka jest tylko rok młodsza od Twojej? I gdyby tak pomagać regularnie, tej właśnie rodzinie?

Komu, komu?

Prawdopodobnie w pierwszym odruchu poszukasz potrzebujących wśród rodziny i znajomych. Jeśli nikogo nie znajdziesz, zapewne włączysz komputer, aby poprosić o pomoc doktora Google`a. On zawsze pomaga! Na monitorze komputera pojawią się różne instytucje, takie jak Domy Dziecka, Domy Samotnej Matki, punkty PCK, które chętnie przyjmą Twoją pomoc. Nie będziesz jednak miała wpływu na to, kto zostanie obdarowany Twoimi rzeczami, a obdarowana osoba nie będzie miała możliwości, aby Ci podziękować. Jeśli chciałabyś mieć pewność, że Twoja pomoc trafia we właściwe ręce i zaspokaja czyjeś realne potrzeby, zgłoś się do Family for Family.

Family for Family

Misją Family for Family jest poprawa perspektyw rozwoju dzieci z rodzin mniej zamożnych poprzez zmniejszenie różnic w zasobach materialnych pomiędzy nimi a ich rówieśnikami. Realizujemy tę misję łącząc konkretne rodziny potrzebujące z rodzinami, które mogą im pomóc.

Family for Family łączy dobre z pożytecznym – uzmysławia dzieciom wartość filantropii i pozwala uporządkować dziecięcą szafę. Nie wymaga też dużego zaangażowania. Wystarczy zebrać rzeczy, z których dziecko wyrosło, spakować je i zadzwonić do Fundacji. Family for Family zajmuje się całą resztą.

W Family for Family rodziny nie poznają się osobiście. Przedstawiciele Family for Family pośredniczą w wymianie informacji (imię, wiek, zainteresowania) oraz w kontaktach (dzieci mogą wymieniać się między sobą listami, rysunkami). Dzięki temu pomoc przestaje być anonimowa, a między dziećmi buduje się serdeczna relacja.

Tym, co wyróżnia Family for Family, jest dążenie do rozbudzenia w dzieciach odpowiedzialności i wrażliwości społecznej oraz pokazanie, że można czerpać radość z dzielenia się. Fundacja dba o to, aby dla każdego z nich dawanie stało się równie ważne co otrzymywanie.

Jak się przyłączyć?

Przystąpienie oraz uczestnictwo w programie Family for Family to kilka prostych kroków:

Krok 1 Zgłoś się do Family for Family (zadzwoń 22 349 21 00 lub wejdź na www.familyforfamily.pl) i wypełnij formularz kontaktowy.

Uwaga: na razie Fundacja działa wyłącznie na terenie Warszawy, ale plany ekspancji są!

Krok 2 Family for Family skontaktuje się z Tobą, aby wspólnie ustalić termin spotkania.

Krok 3 Podczas spotkania dowiesz się więcej o Fundacji i otrzymasz materiały informacyjne dotyczące programu. Wypełnisz także formularz zgłoszeniowy.

Krok 4 Gdy Family for Family znajdzie pasującą do Ciebie rodzinę, otrzymasz list informujący o połączeniu oraz dalsze wskazówki dotyczące procedury przekazywania rzeczy.

Krok 5 Teraz możesz spokojnie przejrzeć rzeczy swoich dzieci i wybrać te, z których nie będą już korzystały. Spakuj je do torby lub pudełka.

Krok 6 Skontaktuj się z Family for Family i ustal dogodny dla Ciebie termin odbioru paczki.

Krok 7 Family for Family odbierze od Ciebie paczkę i dostarczy ją wspieranej przez Ciebie rodzinie. Pamiętaj: rzeczy możesz przekazywać ilekroć masz taką potrzebę!

Krok 8 Po przekazaniu paczki, Family for Family skontaktuje się z Tobą i opowie o reakcji wspieranej rodziny na otrzymane rzeczy. Jeśli rodzina będzie chciała Ci podziękować poprzez list, rysunek lub laurkę, Family for Family Ci ją przekaże.

Mieszkasz w Warszawie lub najbliższej okolicy? Przyłącz się do Family for Family, a przekonasz się, że pomaganie jest naprawdę proste.

Zdjęcie: Pixabay

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej

artykuł
  • Anna Łabno - Kucharska
  • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
  • Alicja Zielińska
  • 6 MIN. CZYTANIA
artykuł
śniadaniówka do szkoły
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj
  • 8 MIN. CZYTANIA
artykuł
ciąża kwas foliowy
  • Dominika Kamińska
  • 6 MIN. CZYTANIA
artykuł
  • Alicja Zielińska
  • 3 MIN. CZYTANIA

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content