Czego szukasz

Co kupić na prezent małemu dziecku? Książkę!

Co kupić?! To najczęściej stawiane pytanie grudnia. Chyba każdy z nas szuka tego najlepszego i udanego podarunku dla swojego malucha. Sklepy zalała fala zabawek grających, pluszowych i kolorowych. Stajesz przed półką w sklepie i nie wiesz, co wybrać. Mam dla Ciebie propozycję.

 • Marta Młodawska - 14/12/2015
Mały chłopiec czyta książkę w wielkiej księgarni

Kup książkę na prezent!

Tak! Książka to doskonały prezent dla małego dziecka. Taka książeczka to nie tylko wspólne czytanie i wyrabianie w dziecku nawyku czytania. To również nauka przez zabawę. Dziecko trenuje zarówno wzrok jak i słuch czy pamięć. Przeglądnęłam, obejrzałam, przeczytałam chyba kilkadziesiąt albo więcej książeczek dla maluchów, bo pasją moją i córki jest czytanie. Ona łapie bakcyla czytania, a ja polecam na swoim blogu najlepsze i najciekawsze pozycje książkowe dla wszystkich.

Propozycje

Poniżej przedstawiam pięć ciekawych tytułów przeznaczonych dla dzieci poniżej 6 roku życia.

Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód

Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński

Książeczka zawiera piękne ilustracje Katarzyny Bajerowicz uzupełnione rymowankami Marcina Brykczyńskiego. Uczy i bawi jednocześnie. Rozwija spostrzegawczość i rozbudza ciekawość świata. Dziecko dowie się z niej w przystępny sposób o tym jak powstaje miód i jak wygląda życie pszczół. Ma twarde kartki – przetrwa wiele.

1.MIÓD

Poczytaj mi, mamo

Seria wydawnicza wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Kilkutomowe wznowienie książeczek z serii „Poczytaj mi mamo”, które przez lata ukazywały się w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Zbiór najpiękniejszych opowieści i bajek napisanych przez polskich pisarzy. Bajki są odpowiednio długie, tak by nie znudziły małego słuchacza. Dodatkowo bajkom towarzyszą piękne ilustracje. Książka jest starannie wykonana, w twardej oprawie.

2.poczytajmimamo

Liczenie i zabawa!

Gabriel Cortina

Seria przyrodnicza ucząca dzieci jak działa i funkcjonuje przyroda. W książkach znajdują się zabawne zadania aktywizujące, ciekawa historyjka i naklejki. Dziecko uzupełniając puste miejsca naklejkami uczy się o życiu zwierząt i świecie roślin. W kolekcji wydano jeszcze cztery książeczki: „Liczenie i Zabawa!”, „ Obserwacja i zabawa!”, „ Nauka i zabawa!”,” Rysowanie i zabawa!”.

3. LiczenieIzabawa

Masza i Niedźwiedź. Pierwsze spotkanie

Masza to bardzo niesforna i pomysłowa dziewczynka. Pewnego dnia wpadnie do domu niedźwiedzia i narobi bałaganu. Będzie to początek wspólnych przygód i wielkiej przyjaźni. Historia Maszy i niedźwiedzia napisana jest prostym językiem, przystępnym nawet dla bardzo małych czytelników. Tekst uzupełniają kolorowe ilustracje.

4.maszaIniedzwiedz

Czy słonie boją się myszy? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Christian Dreller

Książka to zbiór bardzo pomysłowych historii odpowiadających na najdziwniejsze i najbardziej frapujące nasze dzieci pytania. Dlaczego Ziemia jest okrągła? Kto wymyślił ketchup? I tak dalej, i tak dalej. Seria wydawnicza od wydawnictwa Prószyński i S-ka, w której ukazało się już kilka tytułów.

5.Czy.slonie.boja.sie.myszy

To jeszcze nie to, czego szukasz?

Nie jesteś pewna czy powyższe propozycje spodobają się Twojemu dziecku i Tobie? Zajrzyj na mojego bloga Domowa Księgarnia. Na rynku wydawniczym pojawia się tyle świetnych książek, że już drugi rok polecam lubiącym czytać (sobie i dzieciom) najciekawsze i najpiękniejsze pozycje wydawnicze i sprawia mi to ogromną satysfakcję! Zapraszam!

ksiazka_prezent

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Marta Młodawska
Książki są dla niej jak oddychanie. Z księgarni nigdy nie wychodzi z pustymi rękami. Zaraziła pasją do książek swoje małe dziecko. Bloguje, oczywiście o książkach! Wciąż szuka pomysłu na swoją drogę zawodową i snuje plany o własnej firmie.
Podyskutuj

Bolesne, drobne urazy wśród dzieci

Ból jest obronną reakcją fizjologiczną organizmu na pochodzący z zewnątrz drażniący bodziec. Odczuwanie bólu jest zależne od wyspecjalizowanych struktur – receptorów bólu, zwanych nocyceptorami. Ból może pojawiać się z różnych przyczyn. Wśród dzieci powstaje on często na skutek drobnych urazów w czasie zabaw i gier. Nie należy bagatelizować problemu w takich przypadkach, dlatego każdy uraz powinien być opatrzony i dokładnie przeanalizowany.
 • Alicja Zielińska - 26/05/2020
mama opatruje córce kolano

Przyczyny bólu

Wśród dzieci ból pojawia się – oprócz innych rzadkich powodów – często na skutek drobnych urazów. Uraz unerwionej okolicy, np. skóry, skutkuje kaskadą impulsów elektrycznych rozpoczynających się w receptorze bólu, przebiegających przez tylne rogi rdzenia kręgowego, aż do kory czuciowej w obrębie mózgowia.

Impuls elektryczny może w następnej kolejności przebiec do ruchowych włókien nerwowych, co skutkuje pojawieniem się szybkiego odruchu, takiego jak ucieczka ręką od gorącej powierzchni. Sam ból w momencie zdarzenia pozwala zatem na adekwatną reakcję organizmu dziecka na potencjalnie groźny czynnik.

Bodźcem pobudzającym receptory bólu może być każdy drobny uraz w trakcie zabaw. Fizjologiczny odbiór impulsu zasadniczo nie różni się bardzo bez względu na to, czy wywołujące efekt zdarzenie to upadek z roweru, czy pełna poświęceń interwencja bramkarza podczas meczu w piłkę nożną. Bez względu na przyczynę bólu zawsze niezbędna jest reakcja opiekuna mająca zapobiec uczuciu dyskomfortu. Należy pamiętać, że uczucie bólu zależy od wielu czynników. Nie zmienia to faktu, że każdy ból sprawiający nieprzyjemne doznania należy łagodzić.

Łagodzenie bólu

Najistotniejszym elementem łagodzenia bólu jest prewencja. Przygotowanie odpowiednich warunków do zabaw ruchowych dziecka, czy to poprzez sprawdzenie sprawności sprzętu sportowego, czy wyznaczenie bezpiecznej przestrzeni do zabawy jest kluczowym aspektem pozwalającym ograniczyć pojawienia się bólu. Nie do przecenienia jest nawyk stosowania adekwatnej do uprawianego wysiłku odzieży ochronnej.

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji

Podczas aktywności fizycznej dziecka warto zapewnić mu bezpieczeństwo, ale również zadbać o jego skórę. Warto skorzystać z preparatu, który w składzie posiada naturalne składniki. Przykładem takiego preparatu jest emulsja żelowa Fastum Junior, która zapewnia skórze komfort i pozwala utrzymać ją w dobrej kondycji.

Emulsja zawiera m.in. trokserutynę, która chroni naczynia krwionośne, a także składniki kojące skórę jak boswellia czy bromelaina. Dodatkowo w składzie jest mentol, który chłodzi i przynosi natychmiastową ulgę. Preparat szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych plam. Jest niezawodnym pomocnikiem każdego rodzica, dlatego warto, aby na stałe zagościł w każdej domowej apteczce.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska

Video: Jak wspierać dzieci w nauce?

Do końca roku szkolnego został tylko miesiąc. Ostatni miesiąc zdalnej nauki i wszystkich trudów z nią związanych. Jak w pełni sił przetrwać ten czas, a przy tym być wsparciem dla dziecka i pomóc mu w trudach edukacyjnych? Oglądnij wideo i poznaj rady ekspertki.
 • Agnieszka Wadecka - 26/05/2020
Chłopiec i dziewczynka siedzą na sofie i uczą się na laptopie

W wyniku pandemii dzieci i rodzice muszą mierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością i obowiązkiem jakim jest nauka w domu, czasem zdalna a czasami zupełnie samodzielna. Najczęściej zadania mają po prostu termin do kiedy trzeba je wysłać do oceny. Mimo, iż brakuje sił i motywacji to pocieszający jest fakt, że znajdujemy się na ostatniej prostej. Zapytaliśmy naszego gościa, co zrobić by przetrwać ten czas.

Przeczytaj: Jak wesprzeć dziecko w nauce zdalnej.

Nauka w dobie koronawirusa okiem ekspertki

Ewa Moskalik – Pieper miała przyjemność rozmawiać z Elżbietą Manthey
właścicielką, dziennikarką i blogerką Juniorowo, ale także mamą dwójki dzieci w wieku szkolnym. Nasz gość chętnie dzieli się swoim doświadczeniem oraz radami dla innych rodziców.

Jak przeżyć ostatni miesiąc szkoły i wspierać dzieci w nauce?

Zapraszamy Was na LIVE, pt.: Jak przeżyć ostatni miesiąc szkoły i wspierać dzieci w nauce?Bądźcie z nami w czwartek 21.05.2020 o godz. 20:30❗️Został nam jeszcze miesiąc nauki zdalnej. Pewnie wielu z Was coraz trudniej przychodzi motywowanie dziecka do pracy. Jak przetrwać ten ostatni miesiąc i dać naszym dzieciom maksymalne wsparcie?Naszym gościem będzie Elżbieta Mantheywłaścicielka, dziennikarka i blogerka Juniorowo. ❓Poszukamy odpowiedzi na pytania:- jak zachęcać dzieci do nauki?- jak pomagać pokonywać trudności w nauce?- jak wspierać nastolatka, który nie chce współpracować?- jak mówić do dzieci, żeby chciały się uczyć?- co zrobić gdy nie potrafimy pomóc dziecku w nauce?- nie każdy rodzic ma kompetencje, cierpliwość żeby pomóc swojemu dziecku?- czy odpuszczać i jak radzić sobie potem z zaległościami?- dlaczego dzieci nie chcą pracować?Zapraszamy w czwartek 21 maja o 20:30! Bądźcie z nami LIVE! 🙂Do zobaczenia! 🙂

Opublikowany przez Mamo Pracuj Czwartek, 21 maja 2020

Zobacz także: Jak dbać o kondycję fizyczną w czasach kwarantanny.

Na jakie pytania znajdziesz odpowiedź w filmie?

 • Jak zorganizować dziecku naukę w domu?
 • Jak zainteresować dziecko tematem?
 • Jak je motywować do pracy?
 • Jak działać z nastolatkiem a jak z młodszym dzieckiem?
 • Jak zrozumieć potrzeby i emocje dzieci w czasie pandemii?
 • Jakie metody zastępcze mogą wykorzystać rodzice?
 • Z jakich źródeł pomocniczych warto korzystać?
 • Czy należy odpuszczać dziecku obowiązki czy nie?
 • Dlaczego dzieci nie chcą się uczyć?
 • Jak zaplanować wakacje z dziećmi? (Czy da się to zrobić już teraz?)

Masz już dość izolacji? Poznaj pomysły na małe przyjemności w czasach pandemii.

Zdjęcie: Storyblocks

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail