Czego szukasz

Co kupić na prezent małemu dziecku? Książkę!

Co kupić?! To najczęściej stawiane pytanie grudnia. Chyba każdy z nas szuka tego najlepszego i udanego podarunku dla swojego malucha. Sklepy zalała fala zabawek grających, pluszowych i kolorowych. Stajesz przed półką w sklepie i nie wiesz, co wybrać. Mam dla Ciebie propozycję.

Mały chłopiec czyta książkę w wielkiej księgarni

Kup książkę na prezent!

Tak! Książka to doskonały prezent dla małego dziecka. Taka książeczka to nie tylko wspólne czytanie i wyrabianie w dziecku nawyku czytania. To również nauka przez zabawę. Dziecko trenuje zarówno wzrok jak i słuch czy pamięć. Przeglądnęłam, obejrzałam, przeczytałam chyba kilkadziesiąt albo więcej książeczek dla maluchów, bo pasją moją i córki jest czytanie. Ona łapie bakcyla czytania, a ja polecam na swoim blogu najlepsze i najciekawsze pozycje książkowe dla wszystkich.

Propozycje

Poniżej przedstawiam pięć ciekawych tytułów przeznaczonych dla dzieci poniżej 6 roku życia.

Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód

Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński

Książeczka zawiera piękne ilustracje Katarzyny Bajerowicz uzupełnione rymowankami Marcina Brykczyńskiego. Uczy i bawi jednocześnie. Rozwija spostrzegawczość i rozbudza ciekawość świata. Dziecko dowie się z niej w przystępny sposób o tym jak powstaje miód i jak wygląda życie pszczół. Ma twarde kartki – przetrwa wiele.

1.MIÓD

Poczytaj mi, mamo

Seria wydawnicza wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Kilkutomowe wznowienie książeczek z serii „Poczytaj mi mamo”, które przez lata ukazywały się w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Zbiór najpiękniejszych opowieści i bajek napisanych przez polskich pisarzy. Bajki są odpowiednio długie, tak by nie znudziły małego słuchacza. Dodatkowo bajkom towarzyszą piękne ilustracje. Książka jest starannie wykonana, w twardej oprawie.

2.poczytajmimamo

Liczenie i zabawa!

Gabriel Cortina

Seria przyrodnicza ucząca dzieci jak działa i funkcjonuje przyroda. W książkach znajdują się zabawne zadania aktywizujące, ciekawa historyjka i naklejki. Dziecko uzupełniając puste miejsca naklejkami uczy się o życiu zwierząt i świecie roślin. W kolekcji wydano jeszcze cztery książeczki: „Liczenie i Zabawa!”, „ Obserwacja i zabawa!”, „ Nauka i zabawa!”,” Rysowanie i zabawa!”.

3. LiczenieIzabawa

Masza i Niedźwiedź. Pierwsze spotkanie

Masza to bardzo niesforna i pomysłowa dziewczynka. Pewnego dnia wpadnie do domu niedźwiedzia i narobi bałaganu. Będzie to początek wspólnych przygód i wielkiej przyjaźni. Historia Maszy i niedźwiedzia napisana jest prostym językiem, przystępnym nawet dla bardzo małych czytelników. Tekst uzupełniają kolorowe ilustracje.

4.maszaIniedzwiedz

Czy słonie boją się myszy? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Christian Dreller

Książka to zbiór bardzo pomysłowych historii odpowiadających na najdziwniejsze i najbardziej frapujące nasze dzieci pytania. Dlaczego Ziemia jest okrągła? Kto wymyślił ketchup? I tak dalej, i tak dalej. Seria wydawnicza od wydawnictwa Prószyński i S-ka, w której ukazało się już kilka tytułów.

5.Czy.slonie.boja.sie.myszy

To jeszcze nie to, czego szukasz?

Nie jesteś pewna czy powyższe propozycje spodobają się Twojemu dziecku i Tobie? Zajrzyj na mojego bloga Domowa Księgarnia. Na rynku wydawniczym pojawia się tyle świetnych książek, że już drugi rok polecam lubiącym czytać (sobie i dzieciom) najciekawsze i najpiękniejsze pozycje wydawnicze i sprawia mi to ogromną satysfakcję! Zapraszam!

ksiazka_prezent

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Książki są dla niej jak oddychanie. Z księgarni nigdy nie wychodzi z pustymi rękami. Zaraziła pasją do książek swoje małe dziecko. Bloguje, oczywiście o książkach! Wciąż szuka pomysłu na swoją drogę zawodową i snuje plany o własnej firmie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie