Czego szukasz

Chcesz stworzyć stronę www? Takich kosztów możesz się spodziewać

Strona www to obowiązek każdego przedsiębiorcy. W czasach, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, firma musi być widoczna w internecie. W przeciwnym razie może stracić wielu klientów. Dowiedz się, ile kosztuje stworzenie profesjonalnej witryny.

na biurku otwarty laptop, notes i w tle zapalona lampka

Choć w internecie dostępnych jest wiele darmowych kreatorów do tworzenia stron WWW, to ich możliwości są ograniczone, a szablony trudno dopasować do charakteru prowadzonej działalności. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług agencji interaktywnej, która fachowo wywiąże się z zadania i wykona stronę, która będzie dopracowana i funkcjonalna.

Od czego zależy cena za tworzenie stron www?

Koszty są różne w zależności od celów biznesowych. Jeśli zależy Ci na prostej stronie typu wizytówka, gdzie zamieścisz podstawowe informacje związane z ofertą, nie musisz obawiać się wygórowanych stawek. Im więcej funkcji, tym droższa oferta. Do najważniejszych parametrów decydujących o cenie należą:

  • silnik strony, czyli rodzaj aplikacji, na bazie której powstanie witryna, do najpopularniejszych należą: Magento, WordPress, Joomla, Presto,
  • funkcje, na których ci zależy, np. możliwość dokonywania zakupów lub wykonywania błyskawicznych przelewów i płatności SMS,
  • dostępność modułów CMS oraz CRM, które umożliwiają zarządzanie treścią, a także danymi klientów,
  • rodzaj serwera, na którym postawiona jest strona – może być dedykowany lub w chmurze cyfrowej,
  • grafika – można bazować na gotowych motywach lub stworzyć grafikę od podstaw.

Ile to kosztuje?

Cena ustalana jest indywidualnie i musi być dostosowana do Twoich oczekiwań. Warto wysłać zapytania w różne miejsca, by wybrać najkorzystniejszą propozycję. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie, ile kosztuje tworzenie stron www na Kalkulatordlafirm.pl.

Jest to bezpłatne narzędzie, które w prosty sposób umożliwia obliczenie ceny projektu. Uwzględnia ważniejsze parametry i funkcje. Kalkulator przydaje się do oceny oferty przygotowanej przez agencję interaktywną. Jeśli wystąpią duże rozbieżności w tym zakresie, lepiej nie podejmować współpracy z danym wykonawcą.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie