Czego szukasz

“Było sobie życie” – serial, który się nie starzeje

Pamiętacie serial “Było sobie życie? I tajemnice działania ludzkiego organizmu odkrywane i przedstawiane w taki sposób, że wzbudzały naszą ciekawość i niecierpliwość w oczekiwaniu na kolejne odcinki? Właśnie mija 30 lat od pierwszej emisji serialu.

na podłodze leże gra

Idea powstania serii

Jako dziecko sama siadałam przed telewizorem i z ogromnym zaciekawieniem oglądałam odcinki serii “Było sobie życie”. Dzisiaj nie mogę odciągnąć od telewizora moich dzieci, które chcą wciąż na nowo oglądać te same odcinki, nigdy się nie nudząc. Na dodatek dzisiejsza oferta wydawnictwa i tematyka serii jest zdecydowanie bardziej bogata i wciąż się poszerza.

Co tak mocno przyciąga uwagę dzieci, że przez 30 lat kolejne pokolenia wspominają serię wydawnictwa Hippocampus z takim entuzjazmem?
Na to pytanie możemy odpowiedzieć słowami Alberta Barille:

“Sprawić, by dzieci chciały wiedzieć, obudzić w nich ciekawość. Uwierzyć, że rozumieją więcej, niż wydaje się dorosłym…”

Odrobina faktów

W tym roku mija 30 lat od pierwszej emisji serialu “Było sobie życie” we Francji. Rok później, bo już w 1988 r., serial z przygodami Mistrza i jego przyjaciół, mogły oglądać polskie dzieci.

Serial “Było sobie życie” podbił dziecięce serca w 140 krajach na całym świecie. My jako dorośli pamiętamy tylko serial, a dzisiaj oferta dla dzieci jest o wiele bogatsza. Już w 2008 r. w Polsce ukazało się wydanie encyklopedii dla dzieci “Było sobie życie. Tajemnice ludzkiego ciała”. A już w 2011 r. mogliśmy kupić pierwszą edukacyjną grę wydawnictwa Hippocampus “Było sobie życie” i została ona sprzedana w ponad 100 tys. egzemplarzy. Z kolei od marca tego roku możemy dostać serial w zremasterowanej wersji HD.

Filmy HD, gry planszowe, komiksy…

Dzięki ofercie wydawnictwa Hippocampus mamy do dyspozycji zdecydowanie bogatszy zestaw niż np. gdy ja byłam dzieckiem. Mamy kolekcję filmów “Było sobie życie”, ale to już znamy 🙂  Mamy edukacyjną grę planszową i komiks z tej właśnie serii. Dla młodszych dzieci wydawnictwo Hippocampus przygotowało zestaw, który ucieszy każdego przedszkolaka.

Gry – “Wielki pościg” – pełna napięcia walka ze złośliwymi wirusami, “Pogromcy wirusów” – rozwijająca spostrzegawczość i umiejętność strategicznego myślenia, “Łowcy bakterii” – w której gracze rywalizują, kto pierwszy schwyta najwięcej mikrobów.

Z kolei np. dla starszych dzieci, zwłaszcza tych uwielbiających podróże, ciekawa może być seria “Byli sobie podróżnicy” również z kolekcją filmów w wersji HD oraz edukacyjna gra planszowa. Jest to tylko niewielka część propozycji wydawnictwa Hippocampus.

Okazja do świętowania

Trzydziesta rocznica premiery “Było sobie życie” stała się okazją do powstania kolekcji nowoczesnych komiksów. Obecnie możemy już cieszyć się pierwszym tomem komiksu “Było sobie życie. Serce”. Przy zakupie książki otrzymamy jeszcze płytę z czterema odcinkami tego kultowego już serialu.

Jak można się domyśleć po tytule książki temat dotyczy serca i tym razem Mistrz prosto z boiska piłki nożnej zabiera swoich uczniów na wyprawę w głąb ludzkiego organizmu i opowiada jak działa ludzkie serce.

Na potrzeby komiksu powstały zupełnie nowe ilustracje, ale nawiązujące do tych z filmu Alberta Barille. Mamy za to nowoczesną formę, znane postaci (Mistrz, Piotruś, Pieretka), dużo ciekawych akcji, przygód i edukacji zarazem. Czytanie komiksów też może mieć walor edukacyjny zatem warto sięgnąć po przygody Mistrza i jego uczniów przygotowane w nowoczesnej formie.

Konkurs

Z okazji Dnia Dziecka mamy dla Was niespodzianki od Wydawnictwa Hippocamus, szczegóły na naszym profilu na FB > Zapraszamy!

Zdjęcia: Ewa Moskalik Pieper

Grafika: Wydawnictwo Hippocampus

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie