Czego szukasz

Bramki na schody – najskuteczniejsza ochrona dla dzieci

Kiedy w rodzinie pojawia się nowy członek, a my w domu czy mieszkaniu posiadamy schody warto pomyśleć na zapas i zabezpieczyć go przed możliwym niebezpieczeństwem. Nigdy nie wiadomo, kiedy malec wyjdzie z łóżka czy po prostu będzie miał ochotę na spacer po domu i natknie się na schody, a tam mógłby zrobić sobie ogromną krzywdę.

Bramki na schody

Zamontowanie bramek ochronnych na schody jest najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla dziecka, jak i jego rodziców. Rodzic może w spokoju zająć się swoimi sprawami i obowiązkami domowymi bez ciągłego stresu i stałego monitorowania, czy dziecko nie znajduje się w niebezpieczeństwie. Natomiast dziecku bramki dadzą ochronę i bezpieczeństwo, bo skutecznie zablokują mu wejście lub zejście ze schodów.

Niektórzy jednak myślą błędnie, że mając zamontowane poręcze czy balustrady ich dziecku nie grozi niebezpieczeństwo. Jest niestety zupełnie inaczej, gdyż nie zagwarantują one stu procentowej ochrony dziecku, które dostanie się na schody. Nigdy nie wiadomo, kiedy niechcący straci on równowagę i nie zdąży się złapać za poręcz. Wtedy mogłaby stać mu się krzywda, a właśnie takiej sytuacji chcemy się uniknąć.

Jaką bramkę wybrać?

Na rynku są jednak obecne przeróżne modele, więc wybór wcale nie jest łatwy. Przede wszystkim przy wyborze należy kierować się bezpieczeństwem, jakie zapewni dana bramka. Warto wybierać takie, które posiadają kilkustopniowe zabezpieczenia. To skutecznie uchroni dziecko przed przedostaniem się za bramkę. Niektóre modele są wyposażone w czujniki do automatycznego otwierania i zamykania się. Dzięki temu rodzic będzie miał komfort i wygodę podczas schodzenia lub wchodzenia po schodach, gdy akurat będzie miał zajęte ręce.

Bramka ochronna na schody Kalypto


Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy w miejscu, w którym będziemy ową bramkę montować, będzie ją można otwierać do siebie, a nie na odwrót. Jest to niezwykle ważne, gdyż tylko takie bramki zapewnią skuteczną ochronę i będą łatwiej obsługiwane.

Wybierając bramkę trzeba też zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana. Powinien być on dopasowany do tego, z jakiego zostały stworzone schody. Dzięki temu wszystko będzie dobrze ze sobą współgrało i tworzyło spójną, estetyczną kompozycję.

Który montaż będzie odpowiedni?

Do wyboru mamy aż trzy montaże bramek. Najbezpieczniejszy i najsolidniejszy jest montaż bramki z obu stron do ściany. Wymaga on jednak wkrętów w ścianie i po zdjęciu bramki zostaną niestety w niej dziury. Kolejną dość solidną opcją jest mocowanie do balustrady.

Jednak przed jej montażem warto upewnić się, czy aby na pewno dana balustrada jest na tyle wytrzymała, by utrzymała ciężar i siłę nacisku. Najłatwiejszą w montażu, ale przy tym najmniej wytrzymałą jest bramka z mocowaniem rozporowym. Przytwierdzone są one do ściany za pomocą kółek rozporowych.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie