Czego szukasz

Bohater w akcji – jak wybrać zabawkę dla dziecka?

Dzieci, od najmłodszych lat, mają swoje ulubione rodzaje zabawek. Niektóre bawią się w policjantów, inne w lekarzy, a kolejne w strażaków. Jest to bezpośrednio związane z zainteresowaniami dziecka, które, obserwując otaczający go świat, dostrzega zawody, które uważa za szczególnie fascynujące i które sam pragnąłby wykonywać w przyszłości. Istotną rolę, w kształtowaniu wyobrażeń dziecka o konkretnym zawodzie, odgrywa dobór odpowiednich zabawek, które umożliwią rozwój jego pasji, zdobycie informacji na temat danego zawodu, a także korzystnie wpłyną na jego ogólny rozwój.

Policjanci, lekarze, strażacy

Kto w dzieciństwie nie marzył, aby zostać lekarzem, policjantem albo strażakiem? W bajkach i animowanych serialach, postacie pełniące którykolwiek z powyższych zawodów, są przedstawiane jako bohaterowie, którzy niczego się nie boją i niosą pomoc innym. To zawody bardzo cenione, w efekcie czego dziecko jest nimi zafascynowane. To właśnie z myślą o dzieciach zainteresowanych tymi zawodami przygotowano niepowtarzalną serię klocków konstrukcyjnych Action Town.
 

Action Town to seria klocków składająca się z kilkunastu zestawów w następujących seriach tematycznych: Policja, Straż Pożarna, Pierwsza Pomoc, Roboty Budowlane oraz Farma. Poszczególne zestawy łączą się ze sobą, umożliwiając dziecku wykreowanie jego własnego świat, w którym może z dumą pełnić swój wymarzony zawód.

Niepowtarzalne akcje

Dzięki licznym i różnorodnym zestawom klocków Action Town, dziecko ma możliwość ciągłego rozbudowywania stworzonego przez siebie miasta. Wśród dostępnych kompletów znajdują się między innymi zestawy z  takimi pojazdami jak karetka pogotowia, helikopter ratunkowy, opancerzony pojazd policyjny czy też wóz brygady strażackiej. Ponadto znajdują się również zestawy z budynkami i konkretnymi sytuacjami, jak na przykład ostry dyżur, napad na bank czy strażacki quad w akcji. W każdym z nich znajdują się również figurki przedstawiające zawód lekarza, policjanta czy strażaka. A to tylko niektóre z dostępnych produktów.
 

Poprzez zabawę klockami Action Town, dziecko samo kreuje historie, jakie dzieją się w stworzonym przez niego mieście. Każdej z postaci może nadać konkretne cechy charakteru, tworząc dzięki temu swojego idealnego i niepowtarzalnego bohatera. Co więcej, jak podkreśla ekspert Cobi.pl: „Zabawa klockami z serii Action Town daje dziecku możliwość zaprezentowania swojego wyobrażenia na temat danego zawodu. Dziecko samo tworzy swoje miasto, zarówno od strony wizualnej, jak i akcji, które mają w nim miejsce. Może zatem inspirować się sytuacjami, które zna z bajek i codziennego życia i, na ich podstawie, samemu tworzyć ich dalszy ciąg bądź też wymyślać zupełnie nowe historie. Przebieg akcji w mieście stworzonym z Action Town zależy wyłącznie od wyobraźni dziecka.”

Rozwój dziecka

Nie można również pominąć walorów edukacyjnych samych klocków, które w sposób korzystny wpływają na ogólny rozwój dziecka. Rozwijają one przede wszystkim jego wyobraźnie, kreatywność i zdolności manualne. Ponadto uczą również spostrzegawczości, koncentracji oraz ćwiczą koordynację wzrokową. Warto podkreślić, iż w przypadku zabawy z rówieśnikami, dziecko uczy się także zasad współpracy.

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie