Czego szukasz

Biznes subskrypcyjny – zamów sobie wiedzę

Skills Box to rodzinny, kobiecy e-biznes. Prowadzą go 3 kobiety: Agata wraz z mamą i siostrą. Razem stworzyły box subskrypcyjny dla przedsiębiorczych kobiet. Zamawiasz pudełko „niespodziankę” i co miesiąc dostajesz porządną dawkę wiedzy, inspiracji i przydatnych narzędzi. Czytasz, oglądasz, uczysz się i coraz bardziej rozwijasz swój biznes…

Skills box - książki, audiobooki i inspiracja dla przedsiębiorczych kobiet

Agato, czym jest Skills Box i dlaczego powstał?

Skills Box to pierwsze polskie boxy subskrypcyjne o tematyce samorozwojowej dla przedsiębiorczych kobiet. Produkt przeznaczony jest zwłaszcza dla kobiet pragnących bardziej regularnie niż do tej pory zadbać o pielęgnację własnego rozwoju osobistego, a także w miłym zaciszu domowym, zupełnie offline, a do tego przy pysznie zaparzonej herbacie, którą odnajdą w boxie, zaczerpnąć ciekawych inspiracji i motywacji w zakresie planowania i rozwoju własnych pomysłów biznesowych. Każdy Skills Box wykreowany jest z myślą zarówno o osobach myślących o założeniu własnej firmy, jak i tych prowadzących już dobrze prosperujące działalności gospodarcze, freelancerkach, blogerkach oraz wszystkich kobietach kochających samorozwój i niespodzianki.

Czy potrzebujemy inspiracji i wiedzy co miesiąc?

Do regularnej pielęgnacji rozwoju osobistego zachęcają nas chociażby wyniki badań nawyków najczęściej powtarzających się w życiu codziennym ludzi bogatych w Ameryce(1), mających znaczący wpływ na ich życie, które wykazały, że aż 55% ludzi sukcesu czyta lektury o tematyce rozwoju osobistego przez średnio 30 minut dziennie, a 63% słucha audiobooków w czasie jazdy samochodem. Wniosek nasuwa się aż sam, zaś ze Skills Box regularne dbanie o własny samorozwój staje się wygodne i przyjemne, jak nigdy dotąd.

Czyli, zamiast chodzić na kursy / szkolenia, można wiedzę po prostu zamówić do domu?

My mocno zachęcamy kobiety do aktywnego korzystania z obydwu możliwości :). Z każdym boxem jego przedsiębiorcza właścicielka otrzymuje zarówno produkty, dzięki którym może w zaciszu domowym pielęgnować swój rozwój osobisty i czerpać inspiracje biznesowe i samorozwojowe, jak i zachętę w formie rabatów do osobistego udziału w szkoleniach, konsultacjach czy też e-kursach.

Co każda prenumeratorka znajdzie w takim pudełku?

Posiadaczka Skills Box każdego miesiąca otrzymuje książkę o tematyce biznesowej, produkt – narzędzie do samorozwojowej pracy własnej, akcesoria przedsiębiorczej kobiety, Kopertę Inspiracji zawierającą niespodzianki od Partnerek Skills Box a także Przewodnik po zawartości boxa wraz z motywatorem samorozwojowym i aromatyczną herbatę, która umili moment celebracji kobiecych samorozwojowych pasji oraz przedsiębiorczych ambicji przy delektowaniu się zawartością pudełka.

skillsbox

Skąd wzięłaś pomysł na ten biznes? Wydaje się ciekawy, ostatnio też dużo można było przeczytać o biznesach polegających na subskrypcjach…

To prawda. Model biznesowy oparty na sprzedaży boxów subskrypcyjnch zdobywa ostatnimi czasy ogromną popularność na świecie, zaś jego popularność już wkroczyła na polski rynek e-commerce. W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a nawet Australii zakupy abonamentowe nie stanowią już nowości. Rosnące zainteresowanie subskrypcją, zarówno po stronie konsumenta  i biznesu, wydaje się być pewnym trendem e-commerce w ostatnich latach.

Z kolei pomysł na projekt Skills Box zaczął powstawać już od około roku przed jego założeniem. Przez ten czas intensywnie poznawałam wspaniałe kobiety i ich działalność biznesową związaną z rozwojem osobistym. Korzystałam z różnych form coachingu, kursów on-line oraz autorskich produktów rozwojowych dla kobiet i byłam pod wrażeniem wysokiej jakości rezultatów oraz ambicji i przedsiębiorczości autorek. Brakowało mi jednak na rynku dobrego miejsca w sieci czy też produktu, dzięki któremu można by od razu, a nie przez przypadek (jak to zazwyczaj bywa) zapoznać się z szeroką gamą produktów i usług samorozwojowych.

Drugi przełomowy powód, to myśl, dlaczego ja, jako przedsiębiorcza kobieta, nie miałam jeszcze wówczas swojego idealnego planera do organizacji? 🙂 Bardzo szybko nadrobiłam zaległości, a przy tym odkryłam i nadal odkrywam wyjątkowe, dostępne na rynku podobne akcesoria idealne dla przedsiębiorczej kobiety, niekoniecznie dostępne w sklepach stacjonarnych.

Biznes tworzysz razem z mamą i siostrą. To chyba nietypowe połączenie w e-biznesie…?

Dokładnie tak. Tworzymy produkt dla kobiet łącząc umiejętności, doświadczenia i kreatywność każdej z nas. Pomysł, urodził się w wyniku doświadczeń związanych z samorozwojem i kobiecą przedsiębiorczością oraz kiełkujących na ich bazie inspiracji.

Od początku Skills Box tworzymy w naszym kobiecym, rodzinnym zespole. Łączy nas pasja do rozwoju osobistego, wspólnie szukamy pomysłów i razem pakujemy i wysyłamy wszystkie paczuszki. Oprócz tego, każda z nas przekazuje do projektu coś wyjątkowego od siebie. Mama jest głównym zmysłem artystycznym przedsięwzięcia, Siostra przekazuje od siebie zwłaszcza talent pisarko-korektorski, ja zaś czuwam nad pozostałymi kwestiami. I tak powstaje nasz produkt finalny, jakim jest Skills Box.

Świetnie! Życzę Wam powodzenia i dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Joanna Gotfryd

(1)  T. C. Corley, Rich Habits – The Daily Success Habits of Wealthy Individuals? http://www.entrepreneur.com/article/230918

Biznes Agaty to www.skillsbox.pl

Zdjęcia: Skills Box

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie