Czego szukasz

Bezpłatne warsztaty dla kobiet „Sukces TO JA” w Elblągu już 11 maja!

W ramach ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA”, 11 maja w Hotelu Elbląg, odbędą się bezpłatne warsztaty z ekspertami i praktykami biznesu dedykowane kobietom pragnącym założyć własną firmę. Udział jest bezpłatny.

zdjęcie z jednej z edycji warsztatów  Sukces To Ja

Warmińsko-mazurska konferencja w ramach programu ,,Sukces TO JA” odbędzie się już 11 maja w Hotelu Elbląg, w godzinach 8:30 – 16:30.

Sukces TO JA

Największy w Polsce program wzmacniania aktywności zawodowej kobiet, zainicjowany przez Sukces Pisany Szminką i firmę Coca-Cola. Kierowany jest do kobiet chcących powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę lub zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą lub start-up. Program zakłada różnorodne działania mające na celu podniesienie kompetencji kobiet – przedsiębiorców oraz pracowników. Wszystko jest całkowicie bezpłatne. Obowiązuje tylko rejestracja na dedykowanym portalu https://sukcestoja.pl/.

Program oparty jest na dwóch obszarach, kluczowych dla aktywizacji zawodowej kobiet:

  • poszerzanie kompetencji i wiedzy;
  • umożliwienie wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji.

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty odpowiadające na potrzeby kobiet planujących założyć własną działalność. Uczestniczki otrzymają kompleksową wiedzę z zakresu tworzenia modelu biznesowego, poszukiwania finansowania oraz posługiwania się social media oraz językiem korzyści w kontaktach z klientami i partnerami biznesowymi.

Warsztaty „Sukces TO JA” odbyły się już w Warszawie, Katowicach, Bydgoszczy, Radomiu, Krakowie, Trójmieście i Rzeszowie. Uczestniczyło w nich ponad 1000 kobiet.

W programie także najnowszy Power Speech Olgi Kozierowskiej pt. „Mój Przyjaciel Kryzys”.

Dlaczego ten rodzaj wsparcia jest tak potrzeby kobietom w Polsce?  – Bardzo mocno wierzymy w potencjał kobiet. Jest to grupa z jednej strony nastawiona na rozwój, kształcenie się, z drugiej natrafiająca na rynku na szereg barier, z którymi muszą sobie radzić – przekonuje Olga Kozierowska, założycielka organizacji Sukces Pisany Szminką.

Z czego jeszcze możesz skorzystać?

Na program „Sukces TO JA” oprócz bezpłatnych konferencji i warsztatów składa się także kompleksowy portal wiedzy dedykowany kobietom www.sukcestoja.pl, na którym znajdują się wideo-szkolenia, interaktywne wykłady i ćwiczenia, pigułki wiedzy oraz szereg innych narządzi pozwalających w krótkim czasie opanować niezbędne kompetencje zawodowe.

Portal jest podzielony na trzy sekcje: JA-biznes – odpowiadający na potrzeby kobiet planujących założyć własną działalność, JA-kariera – opracowany z myślą o kobietach poszukujących pracy lub chcących ją zmienić oraz Inspiracje, zawierający ciekawe informacje o szeroko rozumianej aktywności zawodowej kobiet. Z portalu korzysta już blisko 2 tys. kobiet.

W projekt zaangażowało się wielu ekspertów, którzy pragną dzielić się wiedzą, inspirować i motywować innych do działania. Są wśród nich: Ewa Foley ceniona promotorka pozytywnego życia, Marzena Chełminiak dziennikarka radiowa oraz life coach, Joanna Ceplin, ekspert ds. skutecznej komunikacji w social media, twórczyni markaonline.pl, Olga Zarachowicz ekspert w obszarach HR i negocjacji, Dorota Stasikowska-Woźniak założycielka Dress for Success Poland, Jarosław Gibas socjolog, autor wielu książek z zakresu inteligencji emocjonalnej i psychologii rozwoju, Dominika Nawrocka, przedsiębiorczyni i autorka książki ,,Kobieta i pieniądze”, Aneta Wątor ekspert od metody Kaizen oraz Olga Kozierowska założycielka organizacji Sukces Pisany Szminką.

Program z misją

Sukces Pisany Szminką jest pierwszą w Polsce organizacją, która kompleksowo wspiera i promuje działania kobiet w obszarach nauki, kultury i biznesu. Została utworzona w 2008 roku z inicjatywy Olgi Kozierowskiej. Misją Sukces Pisanego Szminką jest inspirowanie kobiet do podejmowania odważnych działań, spełniania marzeń, nagłaśnianie ich sukcesów w mediach oraz dostarczanie fachowej wiedzy, niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl

W trakcie szkoleń i warsztatów można zdobyć praktyczną wiedzę o prowadzeniu firmy, np. w obszarze prawno-organizacyjnych, finansowym, ale też marketingu, promocji. Poruszany jest też aspekt kierowania swoją ścieżką rozwoju w firmie. Są także wzmacniane kompetencje miękkie, np. budowanie motywacji, siły przekonywania, pewności siebie. Spotkania są prowadzone zarówno w dużych miastach, do których przyjeżdżają ludzie w poszukiwaniu pracy, ale też w mniejszych miejscowościach, w których bezrobocie jest większym problemem.

Inauguracyjne spotkanie programu odbyło się 27 października 2016 r. w Warszawie. Do tej pory podczas wszystkich bezpośrednich spotkań przeszkolonych zostało ok. 400 kobiet. Wszystkie miały możliwość poszerzenia swojej sieci kontaktów zawodowych, ale także poznać tajniki prowadzenia działalności gospodarczej oraz skutecznego kierowania swoją karierą zawodową.

Kiedy i gdzie?

Warmińsko-mazurska konferencja w ramach programu ,,Sukces TO JA” odbędzie się już 11 maja w Hotelu Elbląg, w godzinach 8:30 – 16:30.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział należy się zarejestrować na www.sukcestoja.pl.

Zdjęcie: organizatora wydarzenia

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie