Czego szukasz

BezpiecznaJa – bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet i dziewczyn

Mnie to nie dotyczy-to najczęściej myślimy gdy słyszymy o przemocy. Niestety nic bardziej mylnego -zagrożenie dotyczy każdej z nas. Zobacz co przygotowały dla Ciebie organizatorki programu „Bezpieczna Ja”. Zadbaj o swoje zdrowie, bezpieczeństwo i świadomość uczestnicząc w bezpłatnych warsztatach.

zdjęcie kolaż kobiety na warsztatach oraz dwie z nich trzymające kartki z napisem Bezpieczna ja

Dlaczego samoobrona dla kobiet?

Mnie to nie dotyczy” – mantra, doskonale wyuczona, mająca na celu szybkie ucięcie niewygodnego tematu.
Dlaczego niewygodnego? Bo chodzi o to, czego się boimy. Napaść, przemoc, gwałt. Tematy, o których nie mówi się głośno, licząc na to, że nigdy nas nie dotkną.

Jednak milczenie i omijanie nie zmienia rzeczywistości. Wręcz przeciwnie. Z powodu braku wiedzy o swoich możliwościach, świadomości jak rozpoznać, ze zostało się wytypowaną, albo że właśnie pada się ofiarą przestępstwa – że możliwości jest więcej niż łzy – TRZY KOBIETY TYGODNIOWO, w Polsce, tracą życie w wyniku przestępstw dokonywanych względem nich. Czasami „z przypadku”, czasem zamierzenie, a często również długotrwale; od miesięcy, od lat.

Ogólnopolski program prewencji

Szkolenia BezpiecznaJa – jak nie stać się ofiarą przestępstwa, które coraz częściej pojawiają się w kolejnych miastach Polski, oraz BezpiecznaJaTeen, dla nastolatek ze szkół gimnazjalnych i średnich. Szkolenia rozwojowe, szkolenia z prewencji, samoobrona mentalna.

Darmowe, ponieważ bezpieczeństwo, i dostęp do wiedzy w tych zakresach, to elementarne prawo każdego człowieka. Każdej kobiety.

Czego dowiesz się na spotkaniu?

Podczas czterech godzin [trzy w przypadku młodzieży], przekazywana jest kobietom wiedza o tym, jak rozpoznać nadchodzące zagrożenie, w jaki sposób go uniknąć, jak się bronić, wyzwolić, czego użyć do ucieczki. W jaki sposób werbalnie i niewerbalnie zniechęcić napastnika, co zrobić, aby przeżyć napaść, jak zminimalizować ryzyko uszkodzenia ciała, i utraty życia swojego oraz bliskich podczas przemocy domowej, lub w sytuacji napaści we własnym domu. Jak bezpiecznie podróżować, bawić się, randkować, wracać do domu nocą, i wiele innych. Jednym z głównych tematów jest profilaktyka gwałtu.

Dlaczego warto wziąć udział?

Już sam udział w szkoleniu zwiększa szanse kobiety na to, że będzie bezpieczna w przyszłości. Zmienia świadomość siebie i otoczenia, uważność, daje siłę i gotowość, aby w sytuacji kryzysowej nie poddać się bez walki. Daje wybór. Możliwość obrony, znajomość swoich możliwości. To daje dużo większe szanse na uratowanie się z niebezpiecznej sytuacji, niż liczenie na łut szczęścia czy działanie na oślep.

Najbliższe szkolenia odbędą się:

22.05, godz. 17:00 BezpiecznaJa – Centrum Kultury Izabelin
23.05, godz. 10:00 BezpiecznaJaTeen – Centrum Kultury Izabelin
24.05, godz. 09:00 BezpiecznaJaTeen – Miejski Dom Kultury Lubliniec
24.05, godz. 17:00 BezpiecznaJa – Miejski Dom Kultury Lubliniec
02-05.08, – BezpiecznaJa na Woodstock Festival, warsztaty, spotkania – Kostrzyn nad Odrą
18.09, godz. 10:00 BezpiecznaJaTeen – Chojnice
19.09, godz. 10:00 BezpiecznaJaTeen – Chojnice
…09 – BezpiecznaJaTeen – Długołęka
…10 – BezpiecznaJa – Długołęka
Kolejne terminy w innych miastach będą podawane na bieżąco na stronie BezpiecznaJa oraz na Facebooku BezpiecznaJa.

Dołącz do akcji #BezpiecznaJa, i opublikuj swoje zdjęcie na swoim profilu oznaczając FP facebook.com/BezpiecznaJa

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie