Czego szukasz

Bądź otwarta – X konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Nie musisz zgadywać jaka będzie przyszłość. Nie musisz się jej bać, ani na nią czekać. Możesz być jedną z tych, które wiedzą, co widać na horyzoncie. Możesz być jedną z tych, które kształtują swoją przyszłość. Jak? Bądź otwarta i zobacz swój biznes z perspektywy jutra.

sala pełna słuchaczy, na której odbywa się prelekcja

Bądź otwarta.

Na nowe technologie i zmiany, które przynoszą. Bądź otwarta na ludzi i na nowe metody współpracy. Nie zamykaj swojej firmy pod kloszem, z obawy przed konkurencją. Bądź otwarta i zobacz to, na co inni zamykają oczy. Tam gdzie są zagrożenia, są też szanse na rozwój.

Już 31 maja w Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Polin odbędzie się X konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Be Open. Zobacz biznes z perspektywy jutra”.

Dla Czytelniczek Mamo Pracuj mamy 20 % zniżkę na hasło: MumsX

Program wydarzenia.

9:15 – 9:30 Katarzyna Wierzbowska i Dorota Czekaj, powitanie.

9:30 – 9:45 wystąpienia współorganizatora: Miasta St. Warszawy oraz partnera – Citi Handlowy.

9:45 – 10:10 Marek Staniszewski, Heuristica, Improwizacja – znaczenie – prowokacja.

W zmieniającym się otoczeniu biznesowym, społecznym i technologicznym każda zmiana może stanowić barierę lub szansę. Jeśli ma być szansą, to wymaga postawy otwartości, elastyczności i szybkiego reagowania na sygnały płynące z otoczenia. O ile dawniej ceniona była umiejętność powtarzania wypracowanych schematów i rozwiązań, o tyle dziś coraz cenniejsza staje się zdolność spontanicznej improwizacji. W jaki sposób improwizować by przynosiło to jak najwięcej wartości i korzyści?

10:10 – 10:35 Aleksandra Przegalińska, MIT, Technologiczne przyspieszenie jako wyzwanie społeczne.

Już dziś każda z nas może już w domowych warunkach przetestować najprostsze przejawy sztucznej inteligencji. Rosnąca dostępność AI zmusza do refleksji nad etycznymi, psychologicznymi i społecznymi konsekwencjami rozwoju technologii, a także do otworzenia szerokiej debaty dotyczącej tego, jak dalej wyobrażamy sobie rozwój technologiczny.

10:35 – 10:45 Kinga Nowakowska, Black Swan Fund, Czy warto inwestować w startupy i jak to robi Black Swan Fund

10:45 – 11:15 przerwa kawowa | równolegle: sesja kawowa z Black Swan Fund dla potencjalnych inwestorek (obowiązują wcześniejsze zapisy).

11:15 – 11:45 Katarzyna Królak Wyszyńska, Innovatika, O nowych modelach biznesowych i inspiracjach z rynku.

11:45 – 12:15 Julia Izmałkowa, Izmałkowa, Future is now!

Opowiem o kilku najważniejszych siłach, które kształtują naszą przyszłość. Niektórzy nazywają je trendami – ja uważam,że kluczowa jest uważna obserwacja teraźniejszości. Te siły nie są często ani odkrywcze ani spektakularne, ale są jak powietrze i woda – niezbędne dla naszego funkcjonowania nawet jeżeli są codzienne i oczywiste. Chcę zwrócić uwagę na kilka takich oczywistości – które będą stanowić DNA każdej skutecznej firmy w przyszłości – bo teraz są wdrukowane w DNA każdej innowacyjnej firmy.

12:15 – 12:45 Prof. Bolesław Rok, ALK, Otwarte modele biznesowe. W poszukiwaniu pozytywnego wpływu.

Są na świecie tacy ludzie, którzy zakładają przedsiębiorstwa po to, by jedynie zarobić jak najwięcej i jak najszybciej, nie myśląc o odpowiedzialności, społeczeństwie i zrównoważonym rozwoju. Ale są też tacy, którzy tworzą „pozytywne” firmy.

Często są one firmami globalnymi od samego początku, zapewniając nieograniczony czasowo i przestrzennie dostęp (access economy), wykorzystując wydajne aplikacje i idee pochodzące z wielu „modnych” koncepcji ostatnich lat, m.in. gospodarki inkluzywnej (inclusive economy), gospodarki zamkniętego obiegu (circular economy), nowej przedsiębiorczości społecznej (social entrepreneurship), czy ekonomii współpracy (collaborative economy, sharing economy).

W modelach tych zwraca się uwagę przede wszystkim na otwarte innowacje (open innovation), umożliwiające współpracę z otoczeniem na różnych etapach powstawania produktów i usług (user-driven). Rozwój takich modeli przyczynia się do wzmocnienia pozytywnego wpływu (impact investment), skierowanego na zmiany jakości i stylu życia, wzorców produkcji i konsumpcji, w kierunku realizacji wizji zrównoważonego rozwoju.

12:45 – 13:00 Justyna Pokojska, DELab UW, Zawód Prezeska – diagnoza przedsiębiorczości kobiet.

13:00 – 13:30 Dawid Prokopowicz, Google | Internetowe Rewolucje, Bądź otwarta na dane i wykorzystaj je do celów marketingowych.

Czy Twój klient lubi jazz? Kuchnie włoską? Czy może jest mężczyzną „w średnim wieku” i naprawdę intensywnie eksploruje Internet za pomocą tabletu? Co tak naprawdę wiesz o swoich klientach? Czy planując aktywność biznesową online, trafnie ich profilujesz i – co równie istotne – czy wiedzę tę trafnie wykorzystujesz? Dowiedz się, jakie sa możliwości gromadzenia i skutecznego wykorzystywania danych o Twoich klientach w celach marketingowych.

13:30 – 14:45 lunch | równolegle: spotkanie Black Swan Fund dla pomysłodawczyń (obowiązują wcześniejsze zapisy).

14:45 – 15:45 Sesja Be The Change „BE OPEN”, wystąpią m.in. Paula Rettinger i Eliza Kugler z Hospicare.

3 wystąpienia w duchu storytellingu, w trakcie których, prelegentki dzielą się niezwykłymi historiami o punkcie zwrotnym w ich życiu.
Punkt zwrotny to takie zdarzenie, które zmienia kierunek historii. Albo życia. Trzy kobiety opowiadają, jak dzięki wyborom, których dokonały, odmieniły biznes, rodzinę, edukację, a może nawet świat.

16:00 – 18:00 3 równoległe seminaria warsztatowe do wyboru:

1. Marek Staniszewski, Krzysztof Jankowski: 4 bieguny zarządzania
2. Ola Więcka – Jak mówić o sobie dobrze? Storytelling w praktyce
3. Agnieszka Grostal – Strategia wprowadzenia nowego produktu na rynek. Co zrobić, aby wyprzedzić konkurencję i osiągnąć sprzedażowy sukces?

Podczas konferencji uczestniczki będą mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji z obszaru wykorzystania narzędzi internetowych do rozwoju swojej firmy, prowadzonych przez ekspertów Internetowych Rewolucji Google.

Miejsca na konsultacje z ekspertami dostępne są po wcześniejszej rejestracji.

Dobra wiadomość dla mam.

W trakcie wydarzenia dostępna będzie specjalna strefa dla Matki i Niemowlaka pod patronatem Mamo, to ja. Dostępne będą w niej przewijaki, podgrzewacze, maty edukacyjne i transmisja na żywo z audytorium 🙂

A dla Czytelniczek mamo Pracuj jest 20 % zniżka na wydarzenie na hasło: MumsX 

Zapraszamy!

Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych organizatora wydarzenia.

Zdjęcie: Pixabay.com

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie