Czego szukasz

Baby Shower – impreza dla przyszłej Mamy

Z okazji narodzin dziecka organizowane są przeróżne uroczystości. W Polsce tradycyjną imprezą jest „pępkowe”, urządzane już po narodzinach. Ciekawostką, która przybyła do Polski zza granicy – głównie ze Stanów Zjednoczonych jest impreza pod hasłem „baby shower”. Jej główna bohaterka to przyszła mama, która otrzymuje od koleżanek prezenty dla siebie i nienarodzonego jeszcze dziecka.

Nowa moda – baby shower

Zwyczaj urządzania „Baby shower” jest nowy w Polsce, ale nie za granicą. Ta tradycja narodziła się za oceanem, w Ameryce i jest popularna właściwie we wszystkich krajach anglosaskich. W dosłownym rozumieniu „baby shower” to „dziecięcy prysznic”, co w domyśle oznacza prysznic prezentów dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Głównym, przewodnim motywem imprezy są właśnie drobne podarki dla ciężarnej.

Jak zorganizować baby shower?

Amerykańskie przyjęcia „baby shower” z reguły są urządzane przez druhnę przyszłej mamy, jej najbliższą przyjaciółkę lub bliską osobę z rodziny. Można zorganizować taką imprezę w domu lub w wynajętym lokalu, a koszty dzieli się ze wszystkimi uczestniczkami zaproszonymi na przyjęcie.
W Polsce moda na „baby shower” nie jest jeszcze mocno zakorzeniona i zwykle jeśli przyszła mama chciałaby mieć takie przyjęcie, musi je urządzić sama lub zasugerować chęć jego organizacji swojej siostrze lub przyjaciółce.

Spotkanie odbywa się w przyjaznej, cukierkowej atmosferze, z udziałem najczęściej tylko kobiet, ewentualnie dzieci. Mężczyźni pojawiają się na „baby shower” rzadko. Rozmowy dotyczą narodzin dziecka, samego porodu i okresu pierwszych miesięcy z dzieckiem. Obowiązkowe będą kolorowe dekoracje w tematyce „baby shower” – girlandy ze smoczków, torty z pieluch i śliniaczków oraz tym podobne. Kolorystyka przyjęcia zależy od tego, jakiej płci dziecko ma się narodzić.

„Baby shower” może być znakomitą okazją do poinformowania bliskich właśnie o płci dziecka – można w tym celu przygotować tort w kolorze różowym lub niebieskim z napisem „It`s a boy” lub „It`s a girl” oraz mufinki z napisami w podobnym guście. Na takiej imprezie serwowane jest smaczne jedzenie, przystawki, sałatki, koreczki, a do tego zimne i ciepłe napoje – zwykle bezalkoholowe.

Upominki dla dziecka

Jakie prezenty na „baby shower”? Kobiety zaproszone na taką imprezę do swojej siostry, kuzynki czy przyjaciółki najczęściej przynoszą prezenty. Mogą to być ubranka, gadżety do pielęgnacji dziecka lub zabawki. Podarunki przekazywane przyszłej mamie z reguły stanowią integralną część wyprawki. To upominki związane z dzieckiem i macierzyństwem.

Istotą „baby shower” jest okazanie szczerej radości z faktu, że niedługo na świecie pojawi się dziecko.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie