Czego szukasz

Asystentka kariery Talenti dostępna zawsze wtedy, gdy potrzebujesz → poznaj ZOE

Czy wiesz, że kobiety są 1,5 razy bardziej narażone na konieczność zmiany zawodu w związku z rozwojem sztucznej inteligencji niż mężczyźni (McKinsey Global Institute*)? Talenti – bank talentów kobiet, nie czeka tylko prezentuje ZOE™! Asystentkę kariery opartą o AI, bezpłatnie dostępną na platformie talenti.pl, podpowiadającą kierunki rozwoju każdej z Talenties!

ZOE - asystentka kariery Talenti

Asystentka kariery Talenti dostępna zawsze wtedy, gdy potrzebujesz → poznaj ZOE™!

Bliski naszemu sercu – startup Talenti – bank talentów kobiet, właśnie zaprezentował ZOE™! ZOE to innowacyjne narzędzie, pełniące rolę asystentki kariery, dostępne na platformie talenti.pl dla wszystkich Talenties bezpłatnie!

„Stworzenie ZOE™ (beta), to kolejny, ważny krok milowy w rozwoju Talenti. Nasza nowa zespołowa koleżanka, jak mówimy o ZOE, pracuje 24h na dobę i świetnie sobie radzi. Nie jest jeszcze idealna, jak każdy kto rozpoczyna swoją pierwszą pracę ;-), ale już teraz można z nią bardzo ciekawie porozmawiać o swojej karierze zawodowej.” – mówi Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, CEO Talenti.

Kto może skorzystać z ZOE™?

ZOE jest dostępna dla wszystkich użytkowniczek, które zarejestrowały się i uzupełniły swoją ścieżkę kariery na platformie talenti.pl. Rozmowa z ZOE odbywa się w formie czatu! Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją karierę, czy już jesteś doświadczoną profesjonalistką, ZOE może dostosować się do Twoich potrzeb. Sprawdź!

A gdyby rekrutacja była dopasowana do potrzeb kobiet? – Talenti.pl

Jak działa Zoe™?

ZOE zacznie od kilku pytań odnośnie Twojej indywidualnej ścieżki kariery, gdyż w ciągu kilku sekund zapoznaje się z Twoim profilem u nas. Dlatego tak ważne jest, żeby dokładnie go wypełnić zamieszczając jak najwięcej informacji o sobie. W dalszym kroku zapewne poprosi o doprecyzowanie niektórych zapisów i pogłębione odpowiedzi. Możesz wtedy wrócić do swojej ścieżki kariery i dokonać zmian. W każdej chwili możesz też zadać jej pytania. Jakie na przykład?

  • Na jakie stanowiska mogę aplikować?
  • Czy moje doświadczenie jest wystarczające do roli managera?
  • Możesz poprosić ją nawet o krótkie podsumowanie Twojej kariery zawodowej lub przykładowe pytania do rozmowy rekrutacyjnej.

Dlaczego warto skorzystać z ZOE™?

ZOE to nie tylko narzędzie do analizy ścieżki kariery – to osobista doradczyni, gotowa porozmawiać z kandydatką na każdym etapie jej rozwoju zawodowego i… o dowolnej porze.

„ZOE™ działa w oparciu o ChatGPT. Zadbaliśmy jednak o to, aby miała jak najwięcej cech prawdziwej doradczyni zawodowej – uważnie słucha, wspiera i mądrze doradza. Kluczowe jest dla nas także bezpieczeństwo danych kandydatek, dlatego ZOE nie ma dostępu do danych wrażliwych. ZOE to nasz pierwszy krok w kierunku digitalizacji procesów rekrutacyjnych i oswajania kandydatek z wszechobecną technologią AI” – podkreśla Anita Warkiewicz, Head of Tech Talenti.

AI for Good with Talenti

Wracając do badania przeprowadzonego przez analityków McKinsey, ale także inne zespoły badające przyszłość rynku pracy w związku z rozwojem sztucznej inteligencji. Szacuje się, że pracownicy o niższych dochodach będą zmuszeni szukać nowej pracy z 14-krotnie większym prawdopodobieństwem w porównaniu z pracownikami zajmującymi lepiej płatne stanowiska. I co kluczowe, będą musieli otworzyć się na szybką naukę nowych umiejętności.

A dlaczego kobiety narażone są jeszcze bardziej? Kobiety stanowią znakomitą większość zatrudnionych w takich obszarach jak obsługa klienta czy pomoc w prostych czynnościach biurowych. To właśnie między innymi te sfery w pierwszej kolejności mogą ulec automatyzacji. A potrzeba obecności człowieka znacznie się mniejszy lub zupełnie przestanie on być potrzebny.

Teraz jest najlepszy i zapewne kluczowy moment, aby już dziś zapewnić możliwość korzystania z narzędzi sztucznej inteligencji, które wspierają rozwój kariery, w sposób przyjazny, bezpieczny i skuteczny!

*McKinsey Global Institute: „Generative AI and the Future of Work in America”, July 2023

Zapraszamy do talenti.pl!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie