Czego szukasz

Angielski dla dzieci z AllRight – dzieci uczą się w sieci i dobrze na tym wychodzą!

Szkoły publiczne nie sprostały w ostatnich latach nauczaniu zdalnemu, ale dla prywatnych szkół językowych ten czas nie był stracony. Można powiedzieć, że doprowadziły nauczanie języków obcych on-line do perfekcji. Kierując się słowami Arthura Asha, amerykańskiego tenisisty – „Zacznij tu, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz.” -przystąpiły do organizowania platform internetowych, umożliwiających kontakty ludziom z całego świata w taki sposób, a by jedni uczyli drugich.

angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci

Internetowa szkoła angielskiego to nie nowość – od wielu już lat stanowiła alternatywę dla szkoły stacjonarnej, ale była traktowana jak koło awaryjne. Znakomitą większość słuchaczy stanowili zapracowani do granic możliwości dorośli, którzy korzystali z tego udogodnienia np. w trakcie podróży z jednego ważnego spotkania biznesowego na drugie albo w czasie wskazanym przez pracodawcę w ramach doskonalenia zawodowego.

Języka obcego nie da się nauczyć wyłącznie „poprzez naciskanie klawiatury”, ale…

Powstające w ostatnich latach platformy internetowe zaczęto wreszcie kierować do najmłodszych kursantów. Tak jak szkoła publiczna broni się wielokrotnie przed wykorzystaniem nowoczesnych technologii, tak szkoły językowe postanowiły umiejętnie wykorzystać fakt, że Gen Z (Generation Z), czyli pokolenie, którego przedstawiciele urodzili się w tym samym czasie co internet (1995-2012), radzi sobie znacznie lepiej z nowymi technologiami i komunikacją wirtualną niż poprzednie pokolenia. Mało tego: Zetkom oraz osobom urodzonym po roku 2012 łatwiej przychodzi nawiązywanie relacji poprzez naciskanie klawiatury niż wypowiadanie słów. Ale przecież języka obcego nie da się nauczyć wyłącznie „poprzez naciskanie klawiatury” – potrzebne są też lekcje jeden na jeden z nauczycielami oraz konwersacje w grupie

Internetowa szkoła angielskiego korzysta więc z narzędzi on-line, umożliwiając kontakt dziecka z nauczycielami z całego świata oraz innymi dziećmi. W AllRight nikt nie zmusza małych słuchaczy do nauki – nauczyciele sprawiają, że dzieci zakochują się w języku angielskim. Podczas indywidualnych lekcji dziecko otrzymuje 100% uwagi nauczyciela, a w ramach klubów konwersacyjnych (zajęcia w małych grupach) podtrzymuje kontakt z rówieśnikami i razem z nimi zanurza się w języku angielskim, co pomagają rozwijać umiejętność rozmowy na żywo, twarzą w twarz – tę samą, o której zanikanie tak obawiają się analitycy pokolenia Z.

Angielski dla dzieci w wieku 4-12 lat

Największym wyzwaniem jest nauczanie angielskiego dzieci w wieku 4-12 lat. Najważniejsze, aby dziecko angażowało się i dobrze bawiło już od pierwszych minut lekcji – to właśnie gwarancja, że zakocha się w języku angielskim. Co ważne, w AllRight zajęcia prowadzą certyfikowani specjaliści z doświadczeniem w nauczaniu dzieci, którzy doskonale orientują się w potrzebach tej grupy wiekowej. Podczas spotkań w sieci rozmowy toczą się wokół tego, co fascynuje słuchaczy – tematy zawsze dobierane są pod kątem zainteresowań dziecka. O wiele łatwiej wchłaniać język obcy, kiedy konwersuje się o Minecrafcie czy Harrym
Potterze.

Nauczyciele w AllRight stosują własną metodologię opartą na metodzie Cambridge, gwarantując interesujące tematy lekcji oraz wciągającą formę zajęć. Jeśli dziecko korzysta także z aplikacji mobilnej do nauki angielskiego, przewodnikiem po wirtualnej platformie pełniej gier i ćwiczeń utrwalających jest lisek Charlie – to niewątpliwie duża atrakcja dla najmłodszych dzieci.

Angielski dla dzieci w wieku 4-12 lat to płynne przechodzenie od nauki języka w formie zabawy, przez naukę mówienia, słuchania i rozumienia rozmowy po angielsku oraz naukę czytania a także wchodzenie w interakcje z bohaterami kursu oraz osobami z otoczenia, po rozpoczęcie nauki o złożonych strukturach gramatycznych. Metoda komunikatywna Cambridge polega m.in. na tym, że uczniowie posługują się językiem angielskim przez ponad 50% lekcji.

Dzieci doskonale radzą sobie w szkołach takich jak AllRight. Kursy dla maluchów w wieku 3-6 lat – Preschool 1 Pierwsze kroki w nauce języka oraz Preschool 2 Kontynuacja zapoznawania się z językiem angielskim – to 55 godzin spotkań on-line, które odbywają się w ciągu 7 miesięcy. Po przejściu Preschool można podjąć decyzję o uczestnictwie w kursie dla dzieci w wieku 7-10 lat (Beginner level), a następnie pogłębiać znajomość angielskiego na kursach dla nastolatków w wieku 11-15 lat (Elementary level, Pre-intermediate level).

Możesz mieć pewność, że Twoje dziecko pokocha angielski nauczany w taki sposób. A jakie korzyści odniesiesz Ty – rodzic?

  • Nie musisz nigdzie jeździć i tracić czasu w korkach oraz czekać aż dziecko skończy zajęcia, żeby je odwieźć do domu. Zajęcia odbywają się w dowolnym miejscu i czasie.
  • Podczas lekcji próbnej otrzymasz ocenę poziomu wiedzy dziecka i zalecenia dotyczące nauki.
  • Efekty nauki zobaczysz już w pierwszym miesiącu.
  • Masz gwarancję, że nauczyciele przestrzegają standardów CEFR (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego służący do opisu umiejętności językowych, w tym czytania, pisania, słuchania i mówienia. W British Council skalą CEFR wykorzystywana jest podczas konsultacji i oceny poziomu znajomości języka).
  • Masz gwarancję, że po ukończeniu kursu dziecko może przystąpić do egzaminu
  • Cambridge YLE Movers (Cambridge English Qualifications dla najmłodszych = poziom A1).

Zapisz się na lekcję próbną w AllRight.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie