Czego szukasz

Angielski dla 4 latka – czy to nie za wcześnie?

Masz uroczego czterolatka lub czterolatkę i zastanawiasz się, co zrobić, by zapewnić mu lub jej dobrą, stabilną przyszłość? To trudne pytanie, na które nie tak prosto odpowiedzieć. Oczywiście sytuacja każdej rodziny jest inna, a każde dziecko wymaga zupełnie innego podejścia. Nie ma jednak wątpliwości, co do tego, że są kwestie wspólne dla nas wszystkich. Jest to z pewnością, między innymi, umiejętność posługiwania się językiem angielskim. To absolutna podstawa, jeśli chcemy w przyszłości znaleźć dobrą pracę, ale także korzystać z możliwości, jakie daje nam codzienność, Internet, cały świat.

Angielski dla 4 latka - czy to dobry wiek?

Angielski dla 4 latka to zatem nie tyle modna fanaberia czy przejściowa potrzeba. To podstawa ku temu, aby nasze dziecko w przyszłości mogło być szczęśliwe i spełnione. Jest to oczywiście zaledwie fundament, na którym powinniśmy budować dalej. Jeśli jednak chcesz zapewnić swojej pociesze pomoc, która będzie owocować całe jego życie, to postawienie na lekcje angielskiego jest tym, co warto wziąć pod uwagę.

Jak powinien wyglądać angielski dla 4 latka?

Choć wiele z nas, dorosłych, wspomina lekcje angielskiego w kontekście kartkówek, zakuwania słówek i walki z gramatyką, a przecież wiemy, że taka metoda nie sprawdzi się dla czterolatka. Taki maluch nie potrafi się skupić na tak długo, a nudne zajęcia z pewnością nie dadzą żadnego efektu. Dlatego trzeba skorzystać z nowoczesnych metod, które będą efektywne, przynosząc oczekiwane wyniki – bez stresu i nudy.

Wprowadzenie elementów zabawy do nauki to sposób na to, by nawet najmłodsze dzieci mogły wyciągnąć z lekcji coś wartościowego. Dla nauczyciela celem nie powinna być mrzonka, że dziecko nagle zacznie mówić tak samo dobrze po angielsku, jak po polsku. Powinien skupić się raczej na otwieraniu malucha na język, przełamywaniu bariery językowej i ewentualnego strachu, oporów czy nieśmiałości. Jeśli angielski dla 4 latka będzie miał na celu właśnie to, sukces jest możliwy do osiągnięcia!

Dobrym pomysłem są także indywidualne lekcje. Takie zajęcia pozwolą nauczycielowi skupić się na ewentualnych problemach ucznia. W Novakid, szkole online dla dzieci od 4 do 12 roku życia, nauczyciele stawiają nacisk na mówienie. To bardzo efektywne podejście, które daje rewelacyjne rezultaty. Maluchy czują się na lekcjach bezpiecznie (także dlatego, że uczą się z własnego domu, czyli bezpiecznej i znanej przestrzeni).

Dodatkowo pomaga indywidualne podejście nauczycieli. Dydaktycy biorą bowiem pod uwagę osobiste preferencje dzieci, ich zainteresowania, charakter i temperament. Nauka przez zabawę to nowoczesne podejście, które daje pozytywne efekty oraz zadowalające rezultaty. Dzięki niemu angielski dla 4 latka nauczany jest bez stresu i nudy.

Jak rozpocząć naukę angielskiego dla 4 latka?

Rozpoczęcie nauki angielskiego dla 4 latka może być czymś stresującym, dlatego powinniśmy wybrać szkołę, w której uczą profesjonaliści, potrafiący trafić do najmłodszych. Polecamy zdecydowanie się na lekcje z native speakerem. Choć może się nam wydawać, że dziecko nie będzie rozumiało nauczyciela, co jeszcze bardziej je zestresuje, pamiętajmy, że takie podejście jest typowe dla nas – dorosłych.

Zapewniamy, że dzieci, dzięki odpowiedniemu nastawieniu nauczyciela, będą w stanie go zrozumieć. Język zabawy jest uniwersalny. Angielski dla 4 latka nauczany przez zabawę, będzie dla niego czymś naturalnym, swobodnym i przyjemnym. Kreatywne gry rozwiną jego możliwości i pomogą przełamać barierę językową.

Jeśli chcesz najpierw przetestować szkołę, zanim zdecydujesz się na wykup większego pakietu lekcji, skorzystać z darmowej lekcji próbnej. Dobre szkoły oferują tego typu rozwiązanie, aby rodzic mógł najpierw sprawdzić placówkę i nauczyciela. Zanim kupi przysłowiowego kota w worku. Jesteśmy pewni, że znalezienie odpowiedniej szkoły sprawi, że angielski dla 4 latka stanie się okazją do rozwinięcia możliwości w sposób przyjemny i bezstresowy.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem partalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie