Czego szukasz

Ahoj przygodo, czyli jakie ubrania spakować dziecku na biwak?

Wakacje to okres wyjazdowy dla nastolatków. Jedni decydują się na kolonie, inni na wyjazdy z rodziną, a jeszcze inni na obozy lub biwaki pod namiotem. O ile perspektywa pobytu dziecka w przyjemnym ośrodku wypoczynkowym nie jest straszną wizją dla rodzica, to w przypadku polowych warunków pojawia się mnóstwo wątpliwości. Jakie ubrania spakować dziecku na taki wyjazd? Czy dresy, bluzy, getry oraz kurtka wystarczą nastolatkowi na co dzień? Poniżej kilka podpowiedzi!

diwa nastolatki pod palmami

Pogody nie oszukasz – spakuj ubrania na każdą aurę

Niezależnie od tego, jaką pogodę przewidują specjaliści, musisz być czujna. Synoptycy twierdzą, że przez cały tydzień słońce będzie pięknie świeciło, a niebo zachwyci swą przejrzystością? Pamiętaj, że pogoda lubi być kapryśna i to piękne słońce może w kilka minut zmienić się w siarczystą ulewę.

Przygotuj swoje dziecko na taką sytuację i zapakuj mu sportową kurtkę z kapturem. W tym przypadku, interesującym wyborem może się okazać model odbijający światło, który zwiększy bezpieczeństwo nastolatka na drodze.

Coś na chłodne dni

Niestety, tego również nie da się przewidzieć. Aby mieć pewność, że Twoja pociecha nie trzęsie się z zimna w środku nocy, spakuj do walizki miękką i ciepłą bluzę, spodnie dresowe oraz skarpetki za kostkę, które zapewnią mu spokojny sen w razie spadku temperatury powietrza. Taki zestaw przyda się również na różnego rodzaju gry terenowe, w razie gdyby pogoda nie dopisała w ciągu dnia.

Wrzuć coś na zapas!

Twoje dziecko jedzie na siedem dni, a więc pakujemy siedem T-shirtów? Absolutnie nie! Zawsze, przy każdym wyjeździe postaw na nadmiar w kwestii koszulek. Podczas obozów oraz biwaków, nastolatkowie są w ciągłym ruchu, przez co się pocą i brudzą. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje dziecko prało koszulki w rzece, lepiej spakuj ich więcej, a najlepiej dwa razy tyle.

Nie zapomnij o dodatkach

Pakowanie takich rzeczy jak spodnie, szorty czy koszulki to kwestia oczywista. Najczęściej jednak, zapominamy o akcesoriach, które choć z pozoru wydają się błahe, tak naprawdę są bardzo ważne. Jedną z takich rzeczy jest między innymi czapka, która ochroni nastolatka przed słońcem oraz groźnymi insektami leśnymi. Podczas takiego biwaku, z pewnością przyda się mały plecak lub wygodny worek, do którego nastolatek będzie mógł spakować wszystkie potrzebne drobiazgi w razie pieszej wędrówki.

Pakowanie dziecka na taki biwak to nieco większe wyzwanie, ponieważ trzeba pomyśleć o wszystkim, aby pociecha była przygotowana na każdą ewentualność. Mimo to, takie wyjazdy są bardzo ważne i warte tych wszystkich początkowych wątpliwości, ponieważ pozwalają nastolatkowi kształtować swoją osobowość, rozwijać się oraz pokonywać własne słabości.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie