Czego szukasz

Agent Ubezpieczeniowy – pomysł na pracę

Joanna Włochowicz jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci – 8-letniej Wanesy i 2-letniego Oliviera. Pracuje zawodowo od 19. roku życia, a od ponad 5 lat związana jest z Pramerica Życie TUiR SA. Zobacz na czym polega jej praca, jak godzi życie rodzinne i zawodowe. Aplikuj na stanowisko Agenta Ubezpieczeniowego – Life Plannera® i pracuj elastycznie tak, jak Joanna!

Joanno, jaka jest Twoja historia?

W trakcie pracy jako Life Planner® zaszłam w drugą ciążę. Od 3. miesiąca z powodu komplikacji zdrowotnych przebywałam na zwolnieniu lekarskim. Starałam się wykorzystać ten czas jak najlepiej oczywiście na tyle, na ile pozwalał mi stan zdrowia i postanowiłam skończyć studia magisterskie, które wcześniej przerwałam z uwagi na brak czasu. Podczas całej ciąży oraz urlopu macierzyńskiego mogłam liczyć na wsparcie firmy. Po urlopie macierzyńskim spokojnie mogłam powrócić do wykonywanego wcześniej zawodu. To bardzo ważne dla każdej mamy, by mieć tę świadomość, że ma się do czego wrócić. Jednak praca to nie wszystko. Ponieważ ludzkie sprawy, życie społeczeństwa, w którym funkcjonuję nigdy nie były mi obojętne, dlatego staram się udzielać społecznie chociażby w postaci wspierania zbiórek odzieży dla potrzebujących osób. Cieszę się, gdy mogę pomóc choćby i w taki sposób. Wolne chwile staram się spędzać na oglądaniu dobrych filmów, spacerach z rodziną i czytaniu ulubionych książek.

Jak trafiłaś do firmy Pramerica Życie TUiR SA?

Pracowałam na stanowisku administratora projektów informatycznych w pewnej korporacji. Była to bardzo absorbująca i ciężka praca. Większość projektów miała status priorytetowy, dlatego wymagano ode mnie ogromnego zaangażowania, a zatem spędzania po 12 godzin w biurze, co wiązało się z ciągłym zmęczeniem i ogromnym wysiłkiem psychicznym. Oczywiście jakakolwiek choroba dziecka również nie była dobrze postrzegana, a przecież takich sytuacji nie da się przewidzieć. Pomimo ogromnego wkładu w pracę czułam się niedoceniona. Bardzo trudnym momentem w ówczesnej pracy było dla mnie cofnięcie wniosku o urlop wypoczynkowy z powodu prowadzonego projektu. Mąż nie miał możliwości odwołania zaplanowanych wakacji, zresztą wcześniej obiecanych dziecku, dlatego na urlop był zmuszony pojechać beze mnie. Mniej więcej w tym czasie mąż postanowił wykupić polisę na życie i wtedy pojawiła się u nas Agentka Ubezpieczeniowa Pramerica Życie TUiR SA. Pamiętam jak dziś, że spytała mnie, czemu jestem taka zmęczona. Po krótkiej rozmowie powiedziała: Zapraszam do nas. Praca Agenta to nie jest zwykła sprzedaż, a swego rodzaju odpowiedzialność społeczna.

I co zrobiłaś?

Mimo wszystko, nie było mi łatwo podjąć decyzję o zmianie pracy. Obawiałam się rezygnacji ze stałego etatu i założenia własnej działalność gospodarczej. Postanowiłam jednak spróbować. Co ważne, przez pierwsze dwa lata Pramerica zapewnia nowym współpracownikom wsparcie finansowe. Poza tym Life Plannerzy® przechodzą specjalistyczne szkolenia oraz mają wsparcie zarówno ze strony bezpośredniego przełożonego, jak osób pracujących w sprzedaży i centrali, co jest szczególnie ważne na etapie wdrażania, otrzymują też specjalne bonusy za dobrą pracę i osiąganie założonych celów. Oczywiście nie było łatwo, bo na sukces trzeba mocno pracować. Do dziś z pełnym przekonaniem mogę polecić ten zawód każdej mamie, naprawdę warto.

Od ilu lat trwa Twoja współpraca z Pramerica Życie TUiR SA?

Jak wspomniałam, jestem Agentem Ubezpieczeniowym w Pramerica Życie TUiR SA od ponad 5 lat i wciąż uważam, że zmiana zawodu – zostanie Life Plannerem® była jedną z najlepszych decyzji w moim życiu.

Co robi osoba na stanowisku Life Planner?

Zawód Life Plannera® ma dwa oblicza. Z jednej strony polega na zabezpieczaniu potrzeb finansowych naszych obecnych i przyszłych Klientów. Ja to nazywam parasolem ochronnym, który łagodzi finansowo skutki chorób, wypadków czy też śmierci głównego żywiciela rodziny.  I to jest dla mnie nadrzędna rola Agenta Ubezpieczeniowego. Oczywiście pieniądze nie zwrócą utraconego zdrowia, ale z całą pewnością będą pomocne w trudnych sytuacjach życiowych. Niekiedy mogą okazać się niezbędne, by móc przynajmniej częściowo powrócić do zdrowia.

Z drugiej strony jest to sprzedaż, która wymaga od nas samych ogromnego samozaparcia, wewnętrznej motywacji, wytrwałości. Bardzo ważna jest też samodzielność, która polega m.in. na tym, by samemu szukać wyzwań. Od tego, jak bardzo jesteśmy skupieni na realizowaniu założonego celu zależy efektywność naszych działań.

Dlaczego jest to dobry zawód dla mamy małych dzieci?

Najważniejsze dla mnie, jako matki jest to, że bycie Life Planerem® daje wiele możliwości w kwestii opieki nad dziećmi. Dostosowuję swój grafik do pobytu dzieci w szkole czy przedszkolu. Dzięki temu nie muszę się martwić o to, czy i kto je odbierze. Owszem wymaga się od nas dużej elastyczności, musimy się dostosować do warunków wykonywanego zawodu, ale i sami mamy więcej możliwości. To bardzo cenne. Poza tym 8-godzinny etat dla mnie jest zbyt monotonny, każdego dnia stałe godziny pracy, stałe obowiązki. Tak przynajmniej wyglądała moja wcześniejsza praca. Teraz cieszę się, że mam stały kontakt z ludźmi i że ten zawód to codzienne ćwiczenia dla mózgu. Cały czas ćwiczę pamięć, nieustannie trenuję swój umysł. Ważne dla mnie jest również to, że mogę pracować w domu, bo czasem 30 minut w pełnym skupieniu daje dużo lepsze efekty niż kilka godzin pracy w biurze, w którym wciąż jesteśmy rozpraszani dochodzącymi zewsząd odgłosami.

Jakie udogodnienia proponuje Pramerica Życie TUiR SA? Jak pomaga Ci być szczęśliwą mamą?

Największym udogodnieniem jest to, że możemy pracować w dowolnym miejscu i o różnych porach dnia. Dzięki temu, że obowiązuje mnie nienormowany czas pracy mogę dostosować się do planu lekcji dzieci oraz do grafiku męża. Chciałabym również podkreślić, że Pramerica Życie TUiR SA wspierała mnie także w czasie mojej drugiej ciąży o podwyższonym ryzyku oraz po porodzie. Obawiałam się tego, co będzie dalej, bo ze względu na stan zdrowia byłam w domu prawie rok. Na szczęście mogłam liczyć na wsparcie, miałam indywidualny program wynagradzania dzięki wcześniej wypracowanym wynikom, co najważniejsze również w czasie ciąży.

Różne nieprzewidziane sytuacje – nagła choroba dziecka – jak sobie z tym radzisz?

Przyznam, że póki co moje dzieci nie chorują zbyt często. Zdarzały się sporadyczne sytuacje, gdy córka poszła do przedszkola i wtedy musiałam pojechać do lekarza, czy też zostać kilka dni w domu. Praca Life Plannera® jest na tyle elastyczna, że mogłam pojechać do przychodni, bo w odpowiedni sposób planowałam spotkania z Klientami. Korzystałam też z pomocy opiekunki lub gdy takiej możliwości nie było zawsze mogłam i mogę skorzystać z pomocy rodziny. Jeśli chodzi o samą opiekę podczas choroby – nie miałam z tego powodu i z całą pewnością nie będą miała żadnych problemów. Tutaj zawsze mogę liczyć na wyrozumiałość współpracowników.

Jak przekonasz nasze Czytelniczki, że warto aplikować na stanowisko Agenta w Pramerica Życie TUiR SA?

Z pełnym przekonaniem mogę polecić zawód Life Plannera®. Tutaj naprawdę czuję się doceniana, dobrze traktowana, mam możliwość awansu, otrzymuję benefity. Zresztą nigdy wcześniej nie dostałam tylu nagród i wyróżnień za wykonywana pracę. Oczywiście wszystko zależy od tego, ile serca i zaangażowania wkładamy w to, co robimy. Ograniczenia wynikają z nas samych i naszych wewnętrznych barier. Zatem jeśli tylko chcemy możemy realizować własne pasje, spokojnie odłożyć na wakacje, zapewnić dzieciom odpowiednią edukację, dawać im wymarzone prezenty i mieć ten komfort, że otrzymujemy godziwe wynagrodzenie, które daje poczucie bezpieczeństwa rodziny. To jest niezwykle istotne chyba dla większości z nas – troskliwych matek.

I na koniec – Twoja rada, jaka jest recepta na sukces w domu i w pracy?

Pozytywne nastawienie, trzeba cały czas powtarzać sobie: dam radę i nie martwić się niepowodzeniami. Bo kobieta jako matka nie może się poddawać, musi walczyć. Ona musi być oparciem, mieć hart ducha, być osobą silną i zawsze chodzić z podniesioną głową, bez względu na to, ile trudu na co dzień znosi, by dawać przykład innym.

Dziękuję Ci za rozmowę i życzę wielu sukcesów!

Jeśli chcesz być szczęśliwą mamą i kobietą spełnioną zawodowo – wybierz pracę Life Plannera®

Zobacz nasze ogłoszenie.

 

 

Artykuł sponsorowany przez Pramerica Życie TUiR SA

Life Planner® to zastrzeżony znak towarowy wykorzystywany przez Pramerica Życie TUiR SA na określenie profesjonalnych Agentów Ubezpieczeniowych.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie