Czego szukasz

Agent Ubezpieczeniowy – pomysł na pracę

Joanna Włochowicz jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci – 8-letniej Wanesy i 2-letniego Oliviera. Pracuje zawodowo od 19. roku życia, a od ponad 5 lat związana jest z Pramerica Życie TUiR SA. Zobacz na czym polega jej praca, jak godzi życie rodzinne i zawodowe. Aplikuj na stanowisko Agenta Ubezpieczeniowego – Life Plannera® i pracuj elastycznie tak, jak Joanna!

 • Tekst promocyjny - 01/07/2014

Joanno, jaka jest Twoja historia?

W trakcie pracy jako Life Planner® zaszłam w drugą ciążę. Od 3. miesiąca z powodu komplikacji zdrowotnych przebywałam na zwolnieniu lekarskim. Starałam się wykorzystać ten czas jak najlepiej oczywiście na tyle, na ile pozwalał mi stan zdrowia i postanowiłam skończyć studia magisterskie, które wcześniej przerwałam z uwagi na brak czasu. Podczas całej ciąży oraz urlopu macierzyńskiego mogłam liczyć na wsparcie firmy. Po urlopie macierzyńskim spokojnie mogłam powrócić do wykonywanego wcześniej zawodu. To bardzo ważne dla każdej mamy, by mieć tę świadomość, że ma się do czego wrócić. Jednak praca to nie wszystko. Ponieważ ludzkie sprawy, życie społeczeństwa, w którym funkcjonuję nigdy nie były mi obojętne, dlatego staram się udzielać społecznie chociażby w postaci wspierania zbiórek odzieży dla potrzebujących osób. Cieszę się, gdy mogę pomóc choćby i w taki sposób. Wolne chwile staram się spędzać na oglądaniu dobrych filmów, spacerach z rodziną i czytaniu ulubionych książek.

Jak trafiłaś do firmy Pramerica Życie TUiR SA?

Pracowałam na stanowisku administratora projektów informatycznych w pewnej korporacji. Była to bardzo absorbująca i ciężka praca. Większość projektów miała status priorytetowy, dlatego wymagano ode mnie ogromnego zaangażowania, a zatem spędzania po 12 godzin w biurze, co wiązało się z ciągłym zmęczeniem i ogromnym wysiłkiem psychicznym. Oczywiście jakakolwiek choroba dziecka również nie była dobrze postrzegana, a przecież takich sytuacji nie da się przewidzieć. Pomimo ogromnego wkładu w pracę czułam się niedoceniona. Bardzo trudnym momentem w ówczesnej pracy było dla mnie cofnięcie wniosku o urlop wypoczynkowy z powodu prowadzonego projektu. Mąż nie miał możliwości odwołania zaplanowanych wakacji, zresztą wcześniej obiecanych dziecku, dlatego na urlop był zmuszony pojechać beze mnie. Mniej więcej w tym czasie mąż postanowił wykupić polisę na życie i wtedy pojawiła się u nas Agentka Ubezpieczeniowa Pramerica Życie TUiR SA. Pamiętam jak dziś, że spytała mnie, czemu jestem taka zmęczona. Po krótkiej rozmowie powiedziała: Zapraszam do nas. Praca Agenta to nie jest zwykła sprzedaż, a swego rodzaju odpowiedzialność społeczna.

I co zrobiłaś?

Mimo wszystko, nie było mi łatwo podjąć decyzję o zmianie pracy. Obawiałam się rezygnacji ze stałego etatu i założenia własnej działalność gospodarczej. Postanowiłam jednak spróbować. Co ważne, przez pierwsze dwa lata Pramerica zapewnia nowym współpracownikom wsparcie finansowe. Poza tym Life Plannerzy® przechodzą specjalistyczne szkolenia oraz mają wsparcie zarówno ze strony bezpośredniego przełożonego, jak osób pracujących w sprzedaży i centrali, co jest szczególnie ważne na etapie wdrażania, otrzymują też specjalne bonusy za dobrą pracę i osiąganie założonych celów. Oczywiście nie było łatwo, bo na sukces trzeba mocno pracować. Do dziś z pełnym przekonaniem mogę polecić ten zawód każdej mamie, naprawdę warto.

Od ilu lat trwa Twoja współpraca z Pramerica Życie TUiR SA?

Jak wspomniałam, jestem Agentem Ubezpieczeniowym w Pramerica Życie TUiR SA od ponad 5 lat i wciąż uważam, że zmiana zawodu – zostanie Life Plannerem® była jedną z najlepszych decyzji w moim życiu.

Co robi osoba na stanowisku Life Planner?

Zawód Life Plannera® ma dwa oblicza. Z jednej strony polega na zabezpieczaniu potrzeb finansowych naszych obecnych i przyszłych Klientów. Ja to nazywam parasolem ochronnym, który łagodzi finansowo skutki chorób, wypadków czy też śmierci głównego żywiciela rodziny.  I to jest dla mnie nadrzędna rola Agenta Ubezpieczeniowego. Oczywiście pieniądze nie zwrócą utraconego zdrowia, ale z całą pewnością będą pomocne w trudnych sytuacjach życiowych. Niekiedy mogą okazać się niezbędne, by móc przynajmniej częściowo powrócić do zdrowia.

Z drugiej strony jest to sprzedaż, która wymaga od nas samych ogromnego samozaparcia, wewnętrznej motywacji, wytrwałości. Bardzo ważna jest też samodzielność, która polega m.in. na tym, by samemu szukać wyzwań. Od tego, jak bardzo jesteśmy skupieni na realizowaniu założonego celu zależy efektywność naszych działań.

Dlaczego jest to dobry zawód dla mamy małych dzieci?

Najważniejsze dla mnie, jako matki jest to, że bycie Life Planerem® daje wiele możliwości w kwestii opieki nad dziećmi. Dostosowuję swój grafik do pobytu dzieci w szkole czy przedszkolu. Dzięki temu nie muszę się martwić o to, czy i kto je odbierze. Owszem wymaga się od nas dużej elastyczności, musimy się dostosować do warunków wykonywanego zawodu, ale i sami mamy więcej możliwości. To bardzo cenne. Poza tym 8-godzinny etat dla mnie jest zbyt monotonny, każdego dnia stałe godziny pracy, stałe obowiązki. Tak przynajmniej wyglądała moja wcześniejsza praca. Teraz cieszę się, że mam stały kontakt z ludźmi i że ten zawód to codzienne ćwiczenia dla mózgu. Cały czas ćwiczę pamięć, nieustannie trenuję swój umysł. Ważne dla mnie jest również to, że mogę pracować w domu, bo czasem 30 minut w pełnym skupieniu daje dużo lepsze efekty niż kilka godzin pracy w biurze, w którym wciąż jesteśmy rozpraszani dochodzącymi zewsząd odgłosami.

Jakie udogodnienia proponuje Pramerica Życie TUiR SA? Jak pomaga Ci być szczęśliwą mamą?

Największym udogodnieniem jest to, że możemy pracować w dowolnym miejscu i o różnych porach dnia. Dzięki temu, że obowiązuje mnie nienormowany czas pracy mogę dostosować się do planu lekcji dzieci oraz do grafiku męża. Chciałabym również podkreślić, że Pramerica Życie TUiR SA wspierała mnie także w czasie mojej drugiej ciąży o podwyższonym ryzyku oraz po porodzie. Obawiałam się tego, co będzie dalej, bo ze względu na stan zdrowia byłam w domu prawie rok. Na szczęście mogłam liczyć na wsparcie, miałam indywidualny program wynagradzania dzięki wcześniej wypracowanym wynikom, co najważniejsze również w czasie ciąży.

Różne nieprzewidziane sytuacje – nagła choroba dziecka – jak sobie z tym radzisz?

Przyznam, że póki co moje dzieci nie chorują zbyt często. Zdarzały się sporadyczne sytuacje, gdy córka poszła do przedszkola i wtedy musiałam pojechać do lekarza, czy też zostać kilka dni w domu. Praca Life Plannera® jest na tyle elastyczna, że mogłam pojechać do przychodni, bo w odpowiedni sposób planowałam spotkania z Klientami. Korzystałam też z pomocy opiekunki lub gdy takiej możliwości nie było zawsze mogłam i mogę skorzystać z pomocy rodziny. Jeśli chodzi o samą opiekę podczas choroby – nie miałam z tego powodu i z całą pewnością nie będą miała żadnych problemów. Tutaj zawsze mogę liczyć na wyrozumiałość współpracowników.

Jak przekonasz nasze Czytelniczki, że warto aplikować na stanowisko Agenta w Pramerica Życie TUiR SA?

Z pełnym przekonaniem mogę polecić zawód Life Plannera®. Tutaj naprawdę czuję się doceniana, dobrze traktowana, mam możliwość awansu, otrzymuję benefity. Zresztą nigdy wcześniej nie dostałam tylu nagród i wyróżnień za wykonywana pracę. Oczywiście wszystko zależy od tego, ile serca i zaangażowania wkładamy w to, co robimy. Ograniczenia wynikają z nas samych i naszych wewnętrznych barier. Zatem jeśli tylko chcemy możemy realizować własne pasje, spokojnie odłożyć na wakacje, zapewnić dzieciom odpowiednią edukację, dawać im wymarzone prezenty i mieć ten komfort, że otrzymujemy godziwe wynagrodzenie, które daje poczucie bezpieczeństwa rodziny. To jest niezwykle istotne chyba dla większości z nas – troskliwych matek.

I na koniec – Twoja rada, jaka jest recepta na sukces w domu i w pracy?

Pozytywne nastawienie, trzeba cały czas powtarzać sobie: dam radę i nie martwić się niepowodzeniami. Bo kobieta jako matka nie może się poddawać, musi walczyć. Ona musi być oparciem, mieć hart ducha, być osobą silną i zawsze chodzić z podniesioną głową, bez względu na to, ile trudu na co dzień znosi, by dawać przykład innym.

Dziękuję Ci za rozmowę i życzę wielu sukcesów!

Jeśli chcesz być szczęśliwą mamą i kobietą spełnioną zawodowo – wybierz pracę Life Plannera®

Zobacz nasze ogłoszenie.

 

 

Artykuł sponsorowany przez Pramerica Życie TUiR SA

Life Planner® to zastrzeżony znak towarowy wykorzystywany przez Pramerica Życie TUiR SA na określenie profesjonalnych Agentów Ubezpieczeniowych.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Tekst promocyjny
Podyskutuj

Jak mądrze porównywać się z innymi? Poznaj nasze podpowiedzi!

Pamiętam jak dziś, gdy koleżanki z klasy chwaląc się wyższą oceną z kartkówki dotyczącej lektury ośmieszały mnie mówiąc, że jestem zapominalska i głupia. To uczucie niższości, bycia słabszą długo we mnie było. Pamiętam, gdy dostałam 5 z kolejnego sprawdzianu i czułam się najlepsza na świecie. I być może dostrzegasz, że ani jedna, ani druga sytuacja nie była zdrowa dla mnie i mojej samooceny.
 • Kamila Kozioł - 13/01/2021
młoda zadowolona kobieta

Poczucie wyższości lub niższości to duży problem naszego społeczeństwa. Wiedz, że porównania nie unikniesz. Zawsze było, jest i będzie.
Jednak gorąco wierzę, że nie warto tłumić w sobie chęci porównywania się z innymi. Kiedy dwoje ludzi się spotyka, to naturalne, że porównują się ze sobą. Natychmiast zauważają swoje zalety i wady. Jednak cierpieć zaczynasz wtedy, gdy skupisz się tylko na swoich wadach.

Samoocena i pewność siebie

Zwykle schemat jest taki: dostrzegasz mocne strony innej osoby i porównujesz je ze swoimi słabościami. Czy myślisz, że to sprawi, że poczujesz się dobrze? Z doświadczenia wiem, że jedyne co Ci to gwarantuje, to obniżenie swojej samooceny i pewności siebie.

Być może interesuje Cię praca w IT, lubisz technologię odnajdujesz się w nowościach, nowinkach IT. Jestem przekonana, że znasz osoby, które tworzą niesamowite oprogramowania, a metodykę Agile stosują nawet w projektach domowych. I patrzysz na swoje i ich umiejętności, zdając sobie sprawę jak daleka jesteś w osiągnięciu tego samego pułapu. To demotywuje, być może poniża i w rzeczywistości wypadasz słabo na tle tych osób.

Uczciwe porównanie

Ale poczekaj chwilę: to nie jest uczciwe porównanie. To, że nie sięgasz jej poziomu, nie oznacza, że powinnaś wyjść z branży IT, że powinnaś popadać w zazdrość lub żywić urazę do niej. Zamiast tego, gdy spojrzysz na swoje mocne strony zobaczysz, że masz wiele do zaoferowania, na tym etapie, na którym jesteś, bo jest wystarczająco.

Mocne strony

A to bardzo ważne – móc spojrzeć na swoje mocne strony i zobaczyć swoją prawdziwą moc. W rzeczywistości, jest to jeden z kluczy do sukcesu, ponieważ bez tej umiejętności nie będziesz zmotywowana i nie uwierzysz w siebie.

Kiedyś jedna kobieta napisała do mnie krótką wiadomość na Instagramie:

„Pochodzę z małego miasta. Należę do rodziny z klasy średniej. Moja mama pracuje na kasie po 12 godzin, a mój tato ima się wszystkiego – od budowlanki po sadzenie drzewek w lasach. Moja praca jest także taka, że jeśli wyjdę za mąż i założę nową rodzinę nie będę w stanie i pracować i wychowywać dzieci.
Problem polega na tym, że moje koleżanki z pracy pochodzą z zamożnych rodzin lub mają zamożnych partnerów. Nie mogę się powstrzymać od porównywania mojego stylu życia z ich stylem życia. Wiem, że nie jest właściwe porównywanie się z nimi na podstawie tego, co posiadają. Ale jednak… Widzę, że moja umiejętność planowania finansów jest na tyle dobra, że mogłabym być przez rok na macierzyńskim, nawet jeśli straciłabym przez to pracę. Ale ilekroć widzę lub słyszę, jak wydają pieniądze, zaczynam porównywać. Jak mogę to powstrzymać bez zmiany pracy i zmiany znajomych?”

Jak odkryć swoje mocne strony?

To pytanie wybrzmiewało w mojej głowie kilka dni, bo to bardzo trudne pytanie. Bowiem porównywanie się z innymi jest naturalne, ale jak zauważyła ta kobieta, często sprawia, że jesteśmy nieszczęśliwi, nawet jeśli mamy dość i powinniśmy być zadowoleni z tego, co mamy.

Porównania z innymi

Gorąco wierzę, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to być świadomą tego, że dokonujesz porównania. Być może w tym porównaniu nie wypadniesz dobrze, a może wręcz przeciwnie. Jeśli jednak odczuwasz smutek miej świadomość tego co posiadasz, jakimi ludźmi kochającymi się otaczasz, czego doświadczyłaś i jak Cię to ukształtowało. Dostrzeż w swoim życiu progres. Przypomnij sobie swój punkt zerowy, od którego zaczynałaś i zobacz, gdzie teraz jesteś. Co już wiesz, co masz, co planujesz.

Doceniaj swoje działania i zmiany na lepsze

Szczerze polecam Ci regularnie praktykować dostrzeganie swoich działań i zmian w swoim życiu na lepsze. Zaczniesz odczuwać większą satysfakcję z życia. Sama będąc w jedną z osób w systemie szkolnym, gdzie na podstawie ocen porównuje się przyrost wiedzy, chciałam przełamać nawyk z czasów szkolnych i nie porównywać się bezmyślnie z innymi.

Jak porównywać się z innymi?

 • Bądź świadoma. Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, że to robisz. Przypuszczam, że jest to naturalny akt, w wyniku czego dzieje się to bez świadomości. Zatem świadomie zarządzam swoimi myślami – jeśli już się porównujesz skup się na tym porównaniu. Niech będzie to zadanie numer jeden. Jeśli skupisz się na tych myślach przez kilka dni, praktyka stanie się znacznie łatwiejsza, a wkrótce trudno będzie tego nie zauważyć.
 • Nie pędź – kiedy już zdajesz sobie sprawę z porównania pozwól sobie na chwilę oceny i zaakceptuj, że tego porównania dokonujesz. Najgorszym wyjściem jest się jeszcze skarcić za to, że chcesz się porównać.
 • Skoncentruj się na byciu obiektywną – skoro dostrzegasz słabości, dostrzeż również mocne strony, swoje predyspozycje. Co więcej, dostrzeż progres jakiego ty dokonałaś. Oceń swoje przejście z punktu 0 do punktu B lub C. Doceń się za z starania i motywację dojścia do kolejnego punktu.
 • Zaakceptuj niedoskonałości. Nie ma ludzi doskonałych. Nawet Ci najwyżej mają swoje słabości i czarne cechy, które im nie pomogły dojścia na szczyt. Nie jesteś idealna i nigdy nie będzie w opinii obiektywnej. Natomiast w opinii subiektywnej jesteś doskonała, bo jesteś sobą, wyjątkowa i wystarczalna. Ta świadomość nie zwalnia Cię z osiągania więcej, jeśli tego pragniesz, ale pozwala doceniać Ci już włożony trud i jego efekty.
 • Skup się na sobie – wiem, że łatwo kopać leżącego i bez problemu potrafimy krytykować innych, aby czuć się lepiej. Zamiast tego staraj się wspierać innych w ich sukcesie – to doprowadzi do większego zadowolenia z twojej strony i dumy z samej siebie.
 • Życie to podróż – wiedz, że każdy wystartował z innego miejsca, dąży do innego miejsca i realizuje inne punkty swojej podróży. Życie to ciąga zmiana i sinusoida. Ta podróż nie ma nic wspólnego z tym, jak dobrze sobie radzą inni ludzie ani co mają. Bo dla Ciebie ma liczyć się Twoja podróż. Liczy się to, co Ty chcesz robić i dokąd chcesz iść. To wszystko, o co potrzebujesz się zatroszczyć.
 • Naucz się doceniać swoje „wystarczająco”. Jeśli zawsze chcesz tego, co mają inni, nigdy nie będziesz mieć tego wystarczająco dużo. Z pewnością pojawi się ochota na więcej. To niekończący się cykl i nigdy nie doprowadzi do zadowolenia z życia. Bez względu na to, ile kupisz ubrań, bez względu na to, ile posiadasz samochodów, bez względu na to, ile kupisz fantazyjnych butów… nigdy nie będziesz mieć ich dość.

Jesteś wystarczająca

Skoncentruj się na tym, co możesz osiągnąć, używając porównania się z innymi, aby zmotywować się do poprawy do ulepszeń procesów. Czyli do zmiany zachowania. Nie pozwól jednak, aby porównanie obniżyło Twoją samoocenę. Pamiętaj, aby być wdzięczną za to, co osiągnęłaś i motywować się do osiągania swoich celów i marzeń.

Tylko 7 kroków Cię dzieli od zbudowania pewności siebie!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Kamila Kozioł
Kobieta, która pragnie zrozumieć ludzką psychikę. Rozumie emocje i wie, jak wzmacniać moc i wewnętrzną siłę. Ukończyła studia z psychologii oraz akredytacyjne i certyfikujące kursy coachingowe. W zawodzie psychologa i coacha od 9 lat. Współautorka „Dziennika coachingowego. 365 pytań od Twojego coacha”, napisanego wspólnie z Kamilą Rowińską oraz współautorka książki „W poczuciu własnej wartości. Zbuduj swoją wewnętrzną siłę”.

Kluczowe momenty 2020 roku w doświadczeniu pracujących rodziców

Trudno tradycyjnie podsumować rok 2020. Noworoczne postanowienia tym bardziej wymykają się z kontrolowalnych ram, a raporty pracy zdalnej podkreślają, jak bardzo na rynku pracy pandemia dotknęła kobiety, co w praktyce oznacza więcej balansowania między pracą a domem po załamaniu się praco-domoprzestrzeni. Poznajcie wyniki badania z maja 2020 r. nt. doświadczenia rodziców podczas lockdownu.
 • Monika Sońta - 10/01/2021
mama z dzieckiem pochylona nad pracą domową

Kluczowe momenty 2020 roku w doświadczeniu pracujących rodziców

Czas na chwilę refleksji nad tym, co było dla Ciebie trudne. Sięgając do wyników badania, które było przeprowadzone w maju 2020* we współpracy studentów studiów podyplomowych Employer Branding z portalem MamoPracuj.pl, którego celem było zidentyfikowanie „kluczowych momentów’” w doświadczeniach rodziców podczas lockdownu, dowiadujemy się, że:

Najtrudniejsze momenty to:

 • przygotowywanie posiłków,
 • fektywne skupienie się na pracy („to życie w ciągłym kołowrotku”, „wyrywanie momentów na pracę”),
 • konieczność wsparcia dzieci w zajęciach szkolnych,
 • poczucie winy związane z dawaniem dzieciom niskojakościowych wypełniaczy czasu, żeby móc pracować („bajka”).

Pozytywne zaskoczenia:

 • samodzielność dzieci, ich zrozumienie sytuacji,
 • zacieśnienie więzi rodzinnych,
 • przyzwyczajenie się do pracy zdalnej (brak dojazdów),
 • wolniejsze poranki.

A jaka jest Twoja refleksja? To moment na zastanowienie się:

 • Co było dla Ciebie najtrudniejszym momentem?
 • Co Cię pozytywnie zaskoczyło?
 • Z czym sobie poradziłaś do takiego stopnia, że jesteś dumna ze swojego działania?
 • Co wymaga zmian w organizacji Twojego dnia w 2021 roku, niezależnie od rozporządzeń, izolacji, decyzji o nauczaniu zdalnym i skuteczności szczepionki?

Nowe stresory** dotykają wszystkich. Jak bardzo wpłynęły na Ciebie?

Ten rok wytrącił nas z równowagi. Niektórymi wstrząsnął, innych wypchnął z życiowej strefy komfortu, a jeszcze innym jedynie nieznacznie zmienił ramy życiowego działania. Niezależnie od grupy, w której się znalazłaś, warto zastanowić się, w jaki sposób dotykają Ciebie „nowe stresory”:

 • Zmiana w postrzeganiu bezpieczeństwa fizycznego – obawa przed zarażeniem się.
 • Nadmiar informacji (infobesity), w większości negatywnych w stosunku do braku szans na przewidzenia przyszłości ogólnie np. nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy i jak się to skończy, czyli jesteśmy w strefie ciągłej, długoterminowej niepewności.
 • Ciągłe poczucie zagrożenia kwarantanną i ograniczeniem możliwości fizycznego poruszania się.
 • Stygma społeczna związana z chorobą, co jest potęgowane przez poczucie, że choroba jednej osoby może stworzyć zagrożenie dla jej najbliższych oraz, że złamanie przez jedną osobę zasad i zaleceń może stanowić zagrożenie dla osób z naszego otoczenia
 • Straty na poziomie finansowym, poczucie niepewności w obszarze zarobków i utrzymania pracy czy źródła dochodów.

Siła tego, jak bardzo dotknie nas psychicznie pandemia, zależała między innymi od naszego przedpandemicznego stylu pracy. Im bardziej oddzielaliśmy wcześniej strefę prywatną, rodzinną od zawodowej, profesjonalnej, tym bardziej dostrzegamy zmianę w stylu życia (lifestyle) i pracy (workstyle).

A jaki jest „nowy stresor”, który najbardziej wpłynął na Twój styl życia i pracy w 2020?

Autonomia, adaptacja, elastyczność

Wracając do wyników badania z MamoPracuj, ponad 73% badanych wskazało elastyczny czas pracy jako największe udogodnienie dla pracujących rodziców. Po raz kolejny potwierdziła się siła poczucia autonomii, a nawet job-craftingu w miejscu pracy.

Opisując najlepsze doświadczenia, szczególnie docenianie były gesty pracodawców sugerujące, że rozumieją sytuację i ich próba ułatwienia pracy np. ustalenie, że mamy dwugodzinną przerwę bez spotkań na przygotowanie posiłków, a do pracy wracamy wieczorem; ogólne przyzwolenie na obecność dzieci w tle rozmowy; ludzka atmosfera i poczucie „że wszyscy jesteśmy w podobnej sytuacji”. I wszyscy w tej sytuacji potrzebujemy nowych ram działania.

Zastanów się, czego potrzebowałabyś teraz od swojego pracodawcy, żeby lepiej pracowało Ci się w 2021 roku?

Źródło:

*Ankieta online przeprowadzona 1-21 maja 2020, n=153, wnioski opracowano na podstawie dwóch pytań otwartych: o najlepszy i najgorszy moment pracy z domu podczas izolacji, opracowano na podstawie kodowania tematycznego według schematu Saldana (2009)

**https://emeraldopenresearch.com/articles/2-15

Zdjęcie: 123 rf

Grafika: autorka

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Monika Sońta
Mama wielowymiarowo aktywna: biznesowo - ekspert komunikacji korporacyjnej; naukowo – doktorantka zarządzania; życiowo – promotorka uważnego spędzania czasu z dzieckiem, co widać po wpisach na blogu http://zmianaperspektywy.pl/ Mama małej Marceliny.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×