Czego szukasz

Aby zachować porządek w biurze – niezbędne akcesoria biurowe

Biurko „zasypane” dokumentami, szuflady pełne papierów, ogrom karteczek samoprzylepnych na blacie i monitorze oraz sterta faktur – taki bałagan może opanować niejedno stanowisko pracy. Aby zachować porządek w biurze, warto przygotować listę artykułów do archiwizacji i organizacji dokumentów oraz zamówić materiały biurowe na zapas, by były zawsze pod ręką.

  • Jagoda Jasińska - 31/10/2019
Organizacja i archiwizacja dokumentów

Biuro pełne dokumentów – sposoby przechowywania

Archiwizacja i organizacja dokumentów to podstawowa czynność w wielu biurach. Aby przebiegała sprawnie, ważne są zarówno sam system obiegu papierów, jak i odpowiednie wyposażenie biura, które ułatwi przechowywanie dokumentów. Uporządkowanie dokumentów w kolejności chronologicznej to podstawa sprawie funkcjonującego biura. Ważne jest także podpisywanie rzeczy do biura służących archiwizacji – najlepiej z dopiskiem daty odebrania umowy, faktury czy rachunku.

Oczywiste jest to, że dokumenty należy przechowywać w określony sposób, aby były chronione przed uszkodzeniem i działaniem czynników zewnętrznych. W wielu firmach, w których prowadzi się księgowość, dokumentację należy przechowywać 5 lat i dłużej. Nie tylko potrzebne są odpowiednie meble, takie jak regały i szafy, ale także artykuły biurowe, w których dokumentacja będzie trzymana przez ten czas.

Pudła i kartony archiwizacyjne

Zamawiając artykuły biurowe w Warszawie, czy w innym mieście, warto mieć na uwadze fakt, że wiele dokumentów należy przechowywać przez długi czas. W tym celu najlepiej zakupić pudła i kartony archiwizacyjne, do których można poukładać teczki, skoroszyty, skorowidze i segregatory. Najpopularniejsze na rynku zaopatrzenia biur są standardowe kartony archiwizacyjne do przechowywania segregatorów A4 oraz teczek archiwizacyjnych. Aby dodatkowo uporządkować materiały biurowe, które trafią do kartonu archiwizacyjnego, warto w sklepie z artykułami biurowymi, np. w Warszawie, kupić przekładki oraz kartony ze specjalną etykietą zawartości.

W sklepie z artykułami biurowymi działającym na terenie Warszawy – GlobalOffice możesz kupić dodatkowo pudła do archiwizacji zawieszanej, które pozwolą zachować porządek w dokumentach przez lata. W ofercie zaopatrzenia biur z Warszawy i okolic znajdziecie także stojaki i kartoteki na teczki zawieszane, wytworzone z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, przeznaczone do samodzielnego montażu nie tylko w szafie, ale także na ścianie. Ich ogromną zaletą jest to, że są w stanie pomieścić do 50 teczek z dokumentacją kadrową oraz rachunkową – i nie tylko.

Segregatory

Realizując zakupy online w GlobalOffice – w hurtowni artykułów biurowych z Warszawy, warto pamiętać o segregatorach, które są niezbędnym akcesorium do archiwizacji i organizacji dokumentów. Artykuły biurowe tego typu dostępne są na rynku w wielu kolorach, dzięki temu jest możliwość układania dokumentów według przyjętego kodu kolorystycznego. Segregując dokumenty według rodzaju, można z łatwością przyjąć pewne kryterium, np. do zielonego segregatora układamy faktury, do czerwonego – umowy, do niebieskiego – rachunki do zapłaty, etc.

Materiały biurowe z Warszawy i nie tylko to ogromna gama produktów do przechowywania – segregatory ringowe i dźwigniowe w formatach A3, A4 i A5 to must have każdego uporządkowanego biura. Nowoczesne segregatory posiadają twardą okładkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniami zewnętrznymi, takimi jak: zalanie kawą, zgniecenie i przetarcie. Umożliwiają one archiwizacje dokumentów według przyjętego klucza, np. alfabetycznego lub chronologicznego.

Akcesoria biurowe

W sprawnie funkcjonującej firmie prawidłowo skatalogowane i oznaczone dokumenty pozwalają utrzymywać porządek w biurze i ułatwiają efektywne zarządzanie firmą. Zaopatrzenie biur Warszawy i okolic może być naprawdę kompletne, jeżeli będziemy systematycznie realizować zamówienie, pamiętając o wszystkich niezbędnych akcesoriach biurowych – tych potrzebnych każdego dnia oraz tych, które przydają się od czasu do czasu.

Oprócz materiałów biurowych do archiwizacji dokumentów, codzienny porządek ułatwią drobne akcesoria biurowe, takie jak: zszywacze, spinacze, pinezki oraz dziurkacze, nożyczki i gumki recepturki – nierzadko zapominamy o tych artykułach biurowych podczas zakupów w hurtowni. Tymczasem warto je mieć zawsze pod ręką, aby systematycznie porządkować przestrzeń wokół siebie.

Do skutecznego sporządzania notatek

Aby zarządzać swoją pracą, warto każdego dnia przygotowywać notatki. Dzięki temu o wiele łatwiej jest planować działania i realizować cele krok po kroku. Bez względu na to, jakiego rodzaju są to notatki, warto zakupić artykuły biurowe z Warszawy, które pomogą organizować pracę każdego dnia. Są to karteczki samoprzylepne, bloczki i kołonotatniki, zeszyty i wiele innych materiałów biurowych wysokiej jakości – usztywnianych, foliowanych, różnokolorowych i jednolitych.

W GlobalOffice warto zamówić kostki i wkłady papierowe, które najlepiej mieć zawsze pod ręką na biurku. Sprawdzą się podczas rozmów telefonicznych do notowania informacji oraz do przygotowywania mapy myśli na tablicy korkowej. Są świetną alternatywą dla notatnika, bo można je umiejscowić w wielu przestrzeniach, np. na wysokości oczu przed monitorem lub obok myszki.

Artykuły piśmiennicze niezbędne w biurze

W GlobalOffice znajdziecie ogromną gamę artykułów piśmienniczych, które ułatwią pracę biurową. To artykuły biurowe renomowanych marek, takich jak: Bic, Pentel, Fellowers, Stabilo, Donau i wielu innych. Każde dobrze zorganizowane stanowisko pracy powinno być wyposażone w długopisy, cienkopisy, ołówki, markery i zakreślacze.

Bez względu na to, czy zamawiasz artykuły biurowe w Warszawie, czy w innym mieście, potrzebujesz akcesoriów do pisania różnego typu. W sklepie z wyposażeniem biura znajdziesz także pióra i foliopisy różnego rodzaju oraz bogaty asortyment artykułów kreślarskich.

Zaopatrzenie biura w akcesoria? Tylko z GlobalOffice!

Jeżeli jesteś firmą z Warszawy lub okolic i szukasz sprawdzonej hurtowni artykułów biurowych, to koniecznie zdecyduj się na GlobalOffice. W ich ofercie można znaleźć wszelkiego rodzaju materiały biurowe, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie w firmie. Zaopatrz swoje biura w akcesoria papiernicze, artykuły piśmiennicze oraz do archiwizacji i organizacji dokumentów. GlobalOffice to sklep, w którym znajdziesz również meble i maszyny oraz urządzenia biurowe – niezbędne elementy wyposażenia każdego stanowiska pracy.

Organizacja i archiwizacja dokumentów

Bez wychodzenia z domu możesz zrealizować kompleksowe wyposażenia biura w Warszawie i nie tylko – w dowolnym momencie możesz zamówić artykuły biurowe w hurtowej ilości. GlobalOffice posiada szeroki asortyment artykułów szkolnych oraz eleganckich akcesoriów, które mogą być świetnym prezentem dla niejednego klienta.

Decydując się na zakup artykułów biurowych w Warszawie lub innym mieście, np. w GlobalOffice, można liczyć na dogodne warunki dostawy produktów oraz przede wszystkim atrakcyjne ceny. Z GlobalOffice można realizować cykliczne zaopatrzenie biur, zapewniając niezakłócone funkcjonowanie firmie. Tutaj masz dostęp także do artykułów spożywczych, środków czystości i artykułów BHP.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska

Masz w sobie moc! Sztuka szukania i odkrywania swoich mocnych stron

Jestem zwolenniczką, aby opierać swoją karierę o swoje mocne strony. Dlatego potrzebujesz podjąć konkretne działania w kierunku poznania siebie i odkrycia swoich mocnych stron. Jaka byłaby odpowiedź, gdybym zapytała Cię o określenie siebie?
  • Kamila Kozioł - 11/11/2019
młoda uśmiechnięta kobieta

Twoje mocne strony to Twój potencjał, który wpływa na Twoje myśli, emocje i działania. Określa kim jesteś i określa Twoją wyjątkowość. Jeśli jesteś świadoma tego, w czym jesteś dobra, masz większe szanse na podjęcie właściwych dla siebie decyzji.

Szukając swoich mocnych stron trudno jest zacząć. Dlatego zacznij od wypisania działań, jakie na co dzień wykonujesz. Aby zidentyfikować swoje mocne i słabe strony, pomyśl o działaniach, w których albo najczęściej uczestniczysz, albo czerpiesz dużo przyjemności. Poświęć około tygodnia na spisanie wszystkich czynności, które wykonujesz w ciągu dnia, oceniając je od jednego do pięciu, w zależności od tego, jak bardzo lubisz je wykonywać.

Ze swojej praktyki coachingowej, wiem, że trudno jest na początku dostrzec swoje mocne strony, dlatego warto zapytać innych, co uważają o nas. To pomoże Ci dowiedzieć się, co myślą o Tobie inni, aby pomóc Ci znaleźć swoje mocne strony.

Na początek pomyśl o ludziach w każdym aspekcie swojego życia. Uwzględnij osoby z pracy, dawnej pracy, nauczycieli, a także przyjaciół i rodzinę. Każdy z nich dostrzeże w Tobie coś innego. Ponieważ w każdym obszarze wykorzystujesz inne mocne strony. Oczywiście mogą się powielać lub łączyć, ale dzięki tak szerokiej perspektywie uzbierasz ich więcej i być może będziesz je mogła połączyć.

Dobrym odzwierciedleniem Twoich mocnych stron będzie analiza Twoich zachowań w różnych sytuacjach. Zastanów się, jak reagujesz w chwilach wymagających działania, przemyślenia i analizy. Zanim zrobisz coś bardziej konkretnego, spróbuj przeanalizować swoje spontaniczne reakcje na doświadczenia, które już miałaś w życiu.

Dlaczego trudno jest znaleźć mocne strony?

Mam wrażenie, że zakładamy zbyt mocne okulary przeciwsłoneczne i zasłaniamy sobie nas samych. Z mojej praktyki psychologicznej wiem, dlaczego tak się dzieje.

Nie widzisz siebie tak, jak postrzegają Cię inni

Inne osoby widzą tylko Twoje osiągnięcia, podczas gdy Ty widzisz kulisy tych działań, pełne emocji i troski. Widzisz też działania, które zaczęłaś, ale nie skończyłaś, ale inni o nich nie wiedzą. Dlatego inni ludzie mogą postrzegać Cię jako mistrzynię produktywności, podczas gdy Ty postrzegasz siebie jako osobę pozbawioną samodyscypliny i konsekwencji.

Wskazówka: jeśli jest coś, co postrzegasz jako słabość, podczas gdy inni widzą to jako jedną z Twoich mocnych stron, zastanów się, czy prawda nie leży gdzieś pośrodku.

Twoje atuty to często rzeczy, które uważasz za zbyt łatwe, aby się tym szczycić

Oto kolejna konsekwencja tego, że postrzegamy sytuacje z naszego własnego punktu widzenia: jeśli coś jest dla Ciebie łatwe, możesz założyć, że jest to łatwe dla wszystkich, a zatem nie jest to szczególnie ważna ani wyjątkowo mocna strona.
Kiedy jest coś, co naturalnie i z łatwością Ci przychodzi, wtedy ledwo zauważasz, że jest to mocna strona, zanim zauważy to ktoś. Być może nie jesteś w stanie wyobrazić sobie robienia czegoś w inny sposób.

Myślisz zbyt wąsko na temat mocnych stron

Często słowa „talent” lub „mocna strona” powodują paraliż i spowolnienie myślenia u Ciebie. Albo natychmiastową blokadę i wypowiedziane słowa „nie, ja nie mam żadnych talentów!” A tak naprawdę mocna strona, to predyspozycja, która przychodzi Ci z łatwością, którą możesz wykorzystać i zmonetyzować.

Porównujesz się do innych

Jednym z powodów, dla których trudno zaakceptować posiadanie siły jest to, że zawsze znajdzie się wielu innych ludzi, którzy są lepsi od Ciebie. Istnieje szansa, że gdy spotykasz na drodze osobę, która powie Ci komplement: „doskonale rodzisz sobie w projektach, szybko dostosowujesz się do zmian”, Twój umysł natychmiast widzi lepszą osobę, którą Ty znasz i jest dla Ciebie mentorem lub jest lepiej wykwalifikowaną w tej dziedzinie osobą.

Skoro znasz swoje słabe strony, dostrzegasz obszary do zmiany, poprawy lub rozwoju powinnaś tak samo znać swoje mocne strony.

Jest to część krzywej uczenia się życia i bezpośrednio przyczynia się do samorozwoju i poprawy. Dzięki dostępnym nam dzisiaj możliwościom rozwoju swojej kariery naturalne jest przytłoczenie i zbłądzenie. Silne zrozumienie mocnych i słabych stron może przynieść pożądaną zmianę we właściwym czasie i doprowadzić nas tam, gdzie chcesz.

Twój potencjał jest nieograniczony, a znajomość mocnych stron otworzy przed Tobą szeroko drzwi do kariery, w której się spełnisz i zrealizujesz.

Zdjęcie: 123 rf


Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Kamila Kozioł
Kobieta, która pragnie zrozumieć ludzką psychikę. Rozumie emocje i wie, jak wzmacniać moc i wewnętrzną siłę. Ukończyła studia z psychologii oraz akredytacyjne i certyfikujące kursy coachingowe. W zawodzie psychologa i coacha od 9 lat. Współautorka „Dziennika coachingowego. 365 pytań od Twojego coacha”, napisanego wspólnie z Kamilą Rowińską oraz współautorka książki „W poczuciu własnej wartości. Zbuduj swoją wewnętrzną siłę”.

Czy wolne piątki, to dobry sposób na work-life balance?

Minione lato upłynęło pracownikom jednego z japońskich oddziałów Microsoftu, pod znakiem wolnych piątków. Na razie to tylko eksperyment, ale jego wyniki są bardzo obiecujące! No bo jak inaczej można określić wzrost produktywności o 40 %?
  • Dominika Wassermann - 08/11/2019
widok z góry na młodą kobietę siedzącą przy biurku

Wolne piątki

W jednym z japońskich oddziałów Microsoftu przeprowadzono bardzo ciekawy eksperyment. Przez całe minione lato praca trwała tylko 4 dni w tygodniu, a weekendy zostały przedłużone dodatkowo o piątki. Badanie to nazwano „Work-Life Choice Challenge Summer 2019”. Jak podaje Microsoft w oficjalnym oświadczeniu, wprowadzenie skróconego tygodnia pracy miało pomóc pracownikom prowadzić bardziej zrównoważony tryb życia. W końcu życie to nie tylko siedzenie w biurze 🙂 Jesteś ciekawa jakie są wyniki eksperymentu?

Produktywność większa o 40 procent

Kogo z Was to zaskoczyło? Wolne piątki sprawiły, że produktywność pracowników wzrosła o 40 procent! To naprawdę bardzo dużo. Ponadto odnotowano znaczny spadek użycia energii (23 procent) oraz mniejsze wykorzystanie papieru – pracownicy drukowali prawie 59 procent mniej dokumentów! To świetny wynik i nadzieja dla naszej planety.

Pracownicy są na tak

Większość osób, które brały udział w eksperymencie, było z niego bardzo zadowolonych (ponad 90 procent). Wprowadzenie skróconego tygodnia pracy sprawiło, że musieli zmienić sposób zarządzania czasem oraz swoimi obowiązkami. Tak tak – liczba obowiązków i zakres zadań pozostały podczas doświadczenia bez zmian 🙂

To tylko eksperyment

Mimo tak obiecujących wyników firma Microsoft nie zamierza na stałe wprowadzać zmian w tygodniu pracy, ale zapowiada powtórzenie badania w przyszłym roku.

Jak to wygląda w Polsce?

W naszym kraju nikt na razie nie pomyślał o wprowadzeniu skróconego tygodnia pracy. Są za to firmy, w których piątek jest dniem mniej oficjalnym. Przeglądając ogłoszenia o pracę nie raz spotkałam się z zaznaczeniem w ofercie, że piątki to tak zwany Casual Friday. Można w te dni przychodzić do pracy w nieoficjalnym stroju – na luzie.

Jak podaje Bankier.pl są także firmy, które zdecydowały się na wprowadzenie tzw. „Piąteczków”. Co to oznacza? A no to, że w piątki, owszem, przychodzimy do pracy, ale czas ten poświęcamy na przeprowadzenie tygodniowego przeglądu. Bieżące obowiązki zostawiamy sobie na pozostałe 4 dni.

Chcesz więcej treści o równowadze między życiem zawodowym a prywatnym? Proszę bardzo 🙂

Work-life balance – o co w tym wszystkim chodzi?

Źródła:

Bankier.pl

Portal dla sekretarek

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Wassermann
Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, oraz Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu , która po dziesięciu latach postanowiła powrócić do zajmowania się grafiką komputerową. Prywatnie "zwierzolub", opiekunka 3 kotów, miłośniczka kuchni roślinnej, spędzająca wolny czas na rowerowych wycieczkach.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail